Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem…
2020-07-06, 11:58 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem powietrza, hipokryzji Rafała Trzaskowskiego

Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
- Jeżeli system handlu emisjami nie zostanie zreformowany, to od 1 stycznia przyszłego roku odbiorców ciepła i energii elektrycznej czekają znaczne podwyżki cen – zastrzegł Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski.
Janusz Kowalski stwierdził, że w polskim rządzie lobbuje za tym, by polskie władze sprzeciwiły się temu systemowi w obecnym kształcie. A takie niekorzystne dla klientów rozwiązania preferował i preferuje kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który 6 lipca był w Kędzierzynie-Koźlu. .

Nasz gość podkreślił, że to dopiero jego rząd zaczyna walczyć z zanieczyszczeniem powietrza. Najlepszym przykładem jest Kędzierzyn-Koźle, gdzie do finału zmierzają badania mające ustalić, kto emituje do atmosfery benzen. To także dobry przykład na współpracę rządu z prezydentem miasta z innej opcji politycznej.

- Gdzie był Rafał Trzaskowski, gdzie byli politycy Platformy Obywatelskiej, gdy rządzili, a powietrze w tym mieście było zanieczyszczone – pytał retorycznie Janusz Kowalski.

Szczytem hipokryzji nazwał nasz gość postawę Rafała Trzaskowskiego, który na jednym z wieców obiecywał, że będzie teŻ rzecznikiem Polaków, którzy mają inne poglądy. A kilkanaście minut później cieszyły go okrzyki krytyki pod adresem oponentów politycznych.

- Rafał Trzaskowski jest reprezentantem niemieckich spraw w Polsce – dodał Janusz Kowalski.

Zobacz także

2020-09-04, godz. 14:38 Piotr Moc o tym jak Radio Opole włącza się w relacjonowanie festiwalu i koncercie grupy SBB - To był chyba 1981 rok i to była impreza towarzysząca festiwalowi czyli Rock Opole. Pamiętam, że wtedy grał zespół Perfect, Brygada kryzys, Bank. Byłem… » więcej 2020-09-03, godz. 13:47 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - debata o euro Przyjąć - nie przyjąć. A jeśli - to kiedy? O ewentualnym przyjęciu euro rozmawiali przedstawiciele pracodawców, związkowcy oraz ekonomiści. Naszymi gośćmi… » więcej 2020-09-03, godz. 12:23 Magdalena Ogórek rozmawia z ministrem Markiem Gróbarczykiem o kolejnej awarii oczyszczalni "Czajka" w Warszawie - Bardzo bym chciała zacząć od innego tematu, ale doskonale pamiętam, że oprócz spraw związanych z suszą, rozmawialiśmy ostatnio o Czajce i znów temat… » więcej 2020-09-02, godz. 15:21 Robert Pawlak o rynku pracy, pracownikach cudzoziemskich i problemach z ich naborem - To organizacja zrzeszającą firmy zajmujące się działalnością w szeroko rozumianej branży zatrudnieniowej – powiedział Robert Pawlak - prezes PGO Services… » więcej 2020-09-02, godz. 14:43 Małgorzata Kozak o problemach rodzin zastępczych - Trochę rodzin nam się „pogubiło”, straciliśmy kontrolę np. nad zjawiskiem przemocy – mówiła w Loży Radiowej Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego… » więcej 2020-09-01, godz. 15:04 Aleksander Iszczuk o wyzwaniach jakie stoją przed nauczycielami, dyrektorami i uczniami w nowym roku szkolnym - Po tak długiej przerwie bezpośredniego niewidzenia się, to myślę, że po jednej i po drugiej stronie jest duża radość z tego faktu, ale też nadzieja… » więcej 2020-09-01, godz. 14:24 Aleksander Woźny o przygotowaniach Niemców i wybuchu II Wojny Światowej - Bezpośrednie przygotowania Niemiec do wojny z Polską wcale nie były takie długie - powiedział historyk prof. Aleksander Woźny. » więcej 2020-08-31, godz. 15:43 Jerzy Czerwiński o porozumieniach sierpniowych i o tym jak pomóc Białorusi - Chciałem powiedzieć o pierwszej Solidarności, choć nie wszyscy to określenie akceptują, ale też po to walczyliśmy o wolność, żeby każdy mógł określać… » więcej 2020-08-31, godz. 15:43 Janusz Sanocki o strajkach sierpniowych, internowaniu i o tym, jak został bardem - W Nysie była grupka konspiracyjna młodych rewolucjonistów, którą ja z przyjaciółmi założyłem - wspomniał Janusz Sanocki, były opozycjonista. » więcej 2020-08-28, godz. 18:48 Dr Rafał Parvi o kredytach, lokatach i długach - Koszt wyprawki szkolnej to obecnie od 1000 do 1200 złotych –wyliczył dr Rafał Parvi, ekonomista w Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***