Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Czerwiński o zwycięstwie Andrzeja Dudy w…
2020-06-29, 14:18 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Jerzy Czerwiński o zwycięstwie Andrzeja Dudy w I turze wyborów i o tym jak przekonywać wyborców w II turze

Jerzy Czerwiński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jerzy Czerwiński [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Andrzej Duda już prowadzi intensywną kampanię przed 2 turą, a naszym zadaniem jest go wspomóc, czyli przedstawić jak najlepiej program, a przede wszystkim zachęcić do ponownego głosowania ale i ściągnąć nowe osoby, które nie brały udziału w wyborach – mówił w Loży Radiowej Jerzy Czerwiński, senator PiS pytany o wyniki I tury wyborów prezydenckich.
Zdaniem naszego gościa, trzeba przede wszystkim zachęcić do głosowania tych, którzy nie wzięli udziału w 1 turze wyborów. – Trzeba ich rzetelnie informować o tym co zrobiliśmy i co mamy zamiar zrobić – stwierdził nasz gość.

- Bo pamiętajmy, że jeśli rzeczywiście coś ma być zrobione, to musi to przejść przez rząd i parlament, muszą iść za tym pieniądze. Rafał Trzaskowski, czyli osoba opozycyjna wobec parlamentu będzie miała trudności w realizacji swojego programu – powiedział senator Czerwiński.

Jak zachęcić tych, którzy na wybory nie poszli, skoro frekwencja była rekordowo wysoka? - Przede wszystkim mówić prawdę – podkreślił Jerzy Czerwiński. – W tej chwili w kampanii Trzaskowskiego słyszymy hasło „mamy dość” i że nie będzie dzielenia Polaków, ale jak przychodzi co do czego, to przekaz, który jest powielany także przez parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej, ma na celu pokazywanie jakoby poprzednie 5 lat Andrzeja Dudy było złe – stwierdził nasz gość.

Zobacz także

2020-08-19, godz. 14:25 Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej - Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą… » więcej 2020-08-19, godz. 14:16 Manfred Grabelus o segregacji śmieci, ich utylizacji i braku kaucjowania butelek - Trudno powiedzieć czy będzie rewolucja. Na pewno jest potrzebna zmiana systemu i podejścia do śmieci – zastrzegł Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-08-18, godz. 14:30 Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze roboty nie brakuje - W powiecie głubczyckim po popołudniowej burzy z intensywnym opadem deszczu odnotowaliśmy 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego zdarzenia -poinformował… » więcej 2020-08-18, godz. 14:05 Marek Cholewa o kondycji opolskich lasów, jak je chronić i stanie Biskupiej Kopy - Lasy zajmują 26% powierzchni województwa opolskiego. To blisko przeciętnej krajowej, która wynosi 28%. Są takie województwa jak lubuskie, które ma 70%… » więcej 2020-08-18, godz. 13:42 Dr Mirosław Małowski o tym, jak radzić sobie z upałami oraz o inżynieriii genetycznej - Są ludzie zdrowi i zdrowsi. Wszystko zależy od stanu zdrowia – powiedział dr Mirosław Małowski o funkcjonowaniu w czasie upałów. – A ludzie chorzy… » więcej 2020-08-17, godz. 14:34 Ryszard Galla o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i kontroli poselskiej w UMWO - Dla mnie jest oczywiste, że głos wyborców jest najważniejszy i jeśli nie ma zgody to widzimy co się dzieje. Będzie teraz wycofywanie się cichcem. Ja… » więcej 2020-08-17, godz. 13:56 Katarzyna Czochara o sytuacji na Białorusi oraz kontroli w urzędzie marszałkowskim - To sytuacja, która ma wpływ nie tylko na Białoruś - powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara o protestach u naszego sądiada. » więcej 2020-08-14, godz. 14:51 Młodzieżowa Loża Radiowa: O sytuacji na Białorusi W naszej MLR uczestniczyli tym razem: Grzegorz Krukowski z Prawa i Sprawiedliwości, Jan Zimoch z Porozumienia, Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej, Jakub… » więcej 2020-08-14, godz. 14:16 Irena Koszyk podsumowuje 34 lata pracy w oświacie - Naczelnikiem będę do końca sierpnia, a potem od września emerytura. W pewnym momencie stwierdziłam, że trzeba pomyśleć o sobie, żeby już tak nie pędzić… » więcej 2020-08-13, godz. 17:01 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Pracodawcy i związkowcy o restrukturyzacji górnictwa » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***