Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Franciszek Posacki i Adam Goleński…
2020-06-26, 14:13 Autor: Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Franciszek Posacki i Adam Goleński o swoich kandydatach, ich programach

Franciszek Posacki i Adam Goleński w Młodzieżowej Loży Radiowej
Franciszek Posacki i Adam Goleński w Młodzieżowej Loży Radiowej
- Zdecydowanie moim kandydatem jest prezydent Rafał Trzaskowski - podkreślił Franciszek Posacki z Młodych Demokratów. – Zauroczył mnie wieloma kwestiami.

- Andrzej Duda jest jedynym kandydatem, który pokazał swoją wiarygodność - zastrzegł Adam Goleński z Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.
Franciszek Posacki przyznał, że śledzi politykę Rafała Trzaskowskiego od momentu, gdy ten wygrał batalię o fotel prezydenta stolicy. Dla naszego gościa jest to polityk bliski ze względów światopoglądowych. Poza tym jest świetnym samorządowcem, który ma plan na to, jak pomóc samorządom w dobie pandemii.

Zdaniem Adama Goleńskiego, Rafał Trzaskowski zaprezentował jedynie hipokryzję. Choćby przy kluczeniu co do swojego poselskiego głosowania w sprawie wieku emerytalnego. Ale nie tylko w tej sprawie.

- Pamiętajmy, że minęła zaledwie połowa kadencji samorządowej – odparł Franciszek Posacki na zarzut, że Rafał Trzaskowski nie zrealizował zdecydowanej większości obietnic, jakie składał w kampanii samorządowej.

Zdaniem Adama Goleńskiego absolutnym priorytetem dla prezydenta Polski w najbliższych latach jest odbudowa gospodarki po pandemii. I tylko współpraca głowy państwa z rządem gwarantuje taką politykę.

Franciszek Posacki twierdzi, że nie potrzeba dzisiaj prezydenta, który ze względów wyłącznie politycznych zawetuje każdą ustawę. Takim prezydentem, który doceni to co dla Polaków dobre, ale jednocześnie będzie patrzył na ręce większości rządowej – będzie Rafał Trzaskowski.

- To strona amerykańska wyszła z inicjatywą, by Andrzej Duda przyjechał z wizytą – powiedział Adam Goleński, zarzucając opozycji hipokryzję także w ocenie twej wizyty, która była wielkim sukcesem gospodarczym i politycznym.

Zobacz także

2020-07-28, godz. 11:37 Tomasz Kostuś o efektach szczytu Unii Europejskiej, konkurencji międzynarodowej - Byłem i jestem propaństwowcem. Każda wynegocjowana dla Polski złotówka cieszy - ocenił wynik szczytu unijnego poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Ko… » więcej 2020-07-24, godz. 16:16 Dr Wiesława Błudzin o ponownym wzroście liczby zarażonych na COVID-19 - Z tą pandemią będziemy musieli żyć. I się do niej przyzwyczaić. Aż do momentu wynalezienia szczepionki – podkreśliła dr Wiesław Błudzin, konsultant… » więcej 2020-07-24, godz. 16:04 Młodzieżowa Loża Radiowa: O szczycie unijnym oraz współpracy politycznej Młodzi politycy odmiennie oceniają efekty unijnego szczytu. W przyszłości deklarują chęć współpracy. » więcej 2020-07-23, godz. 15:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa": Ukraińscy pracownicy mile widziani. Branża turystyczna w opałac… O kondycji opolskiej turystyki, a także sytuacji cudzoziemców w Polsce i na Opolszczyźnie rozmawialiśmy w debacie "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa"… » więcej 2020-07-23, godz. 14:32 Prosto z Sejmu: Janusz Kowalski o aferze korupcyjnej byłego polityka PO oraz księstwach w samorządach - To hańba w relacjach międzynarodowych, że były minister w polskim rządzie jest oskarżany o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie - stwierdził Janusz… » więcej 2020-07-22, godz. 13:54 Witold Potwora o szczycie UE oraz potencjalnym przeznaczeniu pieniędzy - Niektórzy twierdzą, że jeśli są wszyscy zadowoleni, to gdzieś jest w tym haczyk. Niekoniecznie – ocenił efekty szczytu unijnego ekonomista dr Witold… » więcej 2020-07-22, godz. 13:53 Violetta Porowska o sukcesie Polski na szczycie Unii Europejskiej - To jest wielki sukces polskiej dyplomacji, wielki sukces Polski a przede wszystkim wielki sukces premiera Mateusza Morawieckiego – oceniła Violetta Porowska… » więcej 2020-07-21, godz. 16:58 Zdzisław Dzwonnik o gospodarce leśnej i zwierzynie, jaką możemy spotkać w ostępach - Założeniem ustawy leśnej jest prowadzenie racjonalnej gospodarki leśnej - zastrzegł Zdzisław Dzwonnik, nadleśniczy Nadleśnictwa Opole. » więcej 2020-07-21, godz. 14:12 Lesław Sobieraj o przeszłości i przyszłości opolskiego ZOO - Ogród zoologiczny był jednym wielkim jeziorem – wspominał powódź z 1997 roku Lesław Sobieraj, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Opolu. – Są takie miejsca… » więcej 2020-07-20, godz. 15:14 Katarzyna Czochara o tym dlaczego większość wyborców poparła Andrzeja Dudę - Odpowiedź na pytanie: kto wygrał wybory jest bardzo prosta. Otóż niedługo odbędzie się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy - powiedziała posłanka Prawa i… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***