Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Piotr Woźniak o kampanii wyborczej…
2020-06-25, 12:51 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Piotr Woźniak o kampanii wyborczej Roberta Biedronia, wizycie w USA Andrzeja Dudy

Piotr Woźniak [fot. Marcin Skomudek]
Piotr Woźniak [fot. Marcin Skomudek]
- Robert Biedroń nie ma łatwej sytuacji - zastrzegł Piotr Woźniak, szef regionalnych struktur SLD. – Bo od wielu lat dwaj hegemonii naszej sceny politycznej toczą wyrównany bój.
Na pytanie dlaczego kandydata Lewicy mniej widać w mediach odparł, że widać go mniej w mediach mainstreamowych, poza tym cały czas jeździ po kraju na spotkania przedwyborcze. Wszędzie jest ciepło przyjmowany. To jeden z nielicznych kandydatów, który objechał prawie wszystkie powiaty w Polsce.

- Ale trzeba być też realistą – dodał nasz gość. Dzisiaj sondaże pokazują niewielkie poparcie dla Roberta Biedronia, bo pojawił się Rafał Trzaskowski, który przebojem wdarł się na szczyt sondaży. Zresztą jeszcze miesiąc czy półtora miesiąca temu scena polityczna była zupełnie inna, mowa była o wygranej Andrzeja Dudy w pierwszej turze. Teraz należy poczekać, czy będzie druga tura i co ewentualnie przyniesie.

Piotr Woźniak nie zgodził się z zarzutem, że struktury Lewicy na Opolszczyźnie są w tej kampanii mało aktywne. Owszem, w porównaniu z innymi komitetami wyborczymi dysponują mniejszą ilością plakatów, banerów, gdyż dysponują mniejszymi finansami, ale organizują na przykład spotkania parlamentarzystów z wyborcami. Robert Biedroń niedawno był zresztą w Opolu.

Skrytykował efekty, a raczej – jego zdaniem - brak konkretnych efektów wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Uznał, że spotkanie Duda –Trump jest na rękę polskiemu prezydentowi w kampanii wyborczej, ale też amerykańskiemu, który będzie zabiegał o głosy Polonii.

Zobacz także

2020-07-21, godz. 16:58 Zdzisław Dzwonnik o gospodarce leśnej i zwierzynie, jaką możemy spotkać w ostępach - Założeniem ustawy leśnej jest prowadzenie racjonalnej gospodarki leśnej - zastrzegł Zdzisław Dzwonnik, nadleśniczy Nadleśnictwa Opole. » więcej 2020-07-21, godz. 14:12 Lesław Sobieraj o przeszłości i przyszłości opolskiego ZOO - Ogród zoologiczny był jednym wielkim jeziorem – wspominał powódź z 1997 roku Lesław Sobieraj, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Opolu. – Są takie miejsca… » więcej 2020-07-20, godz. 15:14 Katarzyna Czochara o tym dlaczego większość wyborców poparła Andrzeja Dudę - Odpowiedź na pytanie: kto wygrał wybory jest bardzo prosta. Otóż niedługo odbędzie się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy - powiedziała posłanka Prawa i… » więcej 2020-07-20, godz. 15:28 Ryszard Wilczyński o wyniku wyborów, przyszłości opozycji - To rzeczywiście był wielki sukces Rafała Trzaskowskiego, a zwycięstwo techniczne Andrzeja Dury, który był wspomagany przez wszystko co żyje - powiedział… » więcej 2020-07-17, godz. 16:41 Młodzieżowa Loża Radiowa: O jakości polityki i votum nieufności Goście Młodzieżowej Loży Radiowej krytycznie o przeciwnikach politycznych i ich programach » więcej 2020-07-17, godz. 15:33 Dr Joanna Wawrzyniak, Alicja Wujec-Kaczmarek i Sarka Kucherova w Loży Radiowej o tworzeniu fresków w ramach międzynarodowego… Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o międzynarodowym projekcie w którym biorą udział trzy uczelnie: opolska Wyższa Szkoła Bankowa, uczelnia z Eberswalde w… » więcej 2020-07-16, godz. 15:30 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o stanie gospodarki, finansach samorządów i zaległościach przedsiębiorstw. » więcej 2020-07-16, godz. 12:40 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem… » więcej 2020-07-15, godz. 15:19 Jerzy Wrębiak o funkcjonowaniu gminy, lokalnej tarczy antykryzysowej - Jako gmina szybko podjęliśmy działania, by stworzyć lokalną tarczę antykryzysową - powiedział Jerzy Wrębiak – burmistrz Brzegu. » więcej 2020-07-15, godz. 15:18 Sabina Nowosielska o tym jak Kędzierzyn-Koźle radził sobie z pandemią, o zapowiedziach reformy samorządów, wizycie… - Sama jedyna zostałam w urzędzie, wszystkich wysłałam na pracę zdalną – mówiła o początkach pandemii w Kędzierzynie-Koźlu Sabina Nowosielska, prezydent… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***