Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Piotr Pancześnik o spotkaniu Trump…
2020-06-23, 13:12 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Piotr Pancześnik o spotkaniu Trump - Duda oraz o programie gospodarczym

Piotr Pancześnik [fot. Łukasz Fura]
Piotr Pancześnik [fot. Łukasz Fura]
- To była tak długa kampania, że trudno utrzymać wysoki poziom emocji, ale mobilizacja naszych struktur jest duża - stwierdził Piotr Pancześnik z Porozumienia.
Dodał, że oprócz akcji plakatowej, wywieszania banerów Porozumienie – zwłaszcza jego posłowie – bardzo aktywnie włączyło się w kampanię wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy, który jest jedynym wiarygodnym kandydatem.

- Sam fakt spotkania jest bardzo znaczący – podkreślił nasz gość oceniając spotkanie Trump – Duda. – I przeczy teoriom o rzekomej naszej alienacji na arenie międzynarodowej.

Piotr Pancześnik nie chciał wybiegać w przyszłość, ale zapewnił, iż na pewno efekty wizyty prezydenta Polski w Stanach Zjednoczonych będą istotne dla naszej gospodarki jak i bezpieczeństwa.

- Kwestie gospodarcze, ale też kwestie społeczne – nasz gość ocenił jako najważniejsze w programie Andrzeja Dudy. Trzeba zrobić wszystko, jak najszybciej rozruszać gospodarkę. Jednym ze sposobów na to jest zasilenie finansowe polskich rodzin, które z kolei wzmocnią popyt wewnętrzny – bez niego o odmrożeniu gospodarki nie ma mowy.

Piotr Pancześnik zastrzegł, że traktuje gospodarkę jako pewien system. Jego istotnym składnikiem jest system podatkowy. Radosna twórczość przy systemie podatkowym tak w górę jak i w dół, niesie ogromne konsekwencje długofalowe. I trzeba mieć tego świadomość.

Zobacz także

2020-07-22, godz. 13:54 Witold Potwora o szczycie UE oraz potencjalnym przeznaczeniu pieniędzy - Niektórzy twierdzą, że jeśli są wszyscy zadowoleni, to gdzieś jest w tym haczyk. Niekoniecznie – ocenił efekty szczytu unijnego ekonomista dr Witold… » więcej 2020-07-22, godz. 13:53 Violetta Porowska o sukcesie Polski na szczycie Unii Europejskiej - To jest wielki sukces polskiej dyplomacji, wielki sukces Polski a przede wszystkim wielki sukces premiera Mateusza Morawieckiego – oceniła Violetta Porowska… » więcej 2020-07-21, godz. 16:58 Zdzisław Dzwonnik o gospodarce leśnej i zwierzynie, jaką możemy spotkać w ostępach - Założeniem ustawy leśnej jest prowadzenie racjonalnej gospodarki leśnej - zastrzegł Zdzisław Dzwonnik, nadleśniczy Nadleśnictwa Opole. » więcej 2020-07-21, godz. 14:12 Lesław Sobieraj o przeszłości i przyszłości opolskiego ZOO - Ogród zoologiczny był jednym wielkim jeziorem – wspominał powódź z 1997 roku Lesław Sobieraj, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Opolu. – Są takie miejsca… » więcej 2020-07-20, godz. 15:14 Katarzyna Czochara o tym dlaczego większość wyborców poparła Andrzeja Dudę - Odpowiedź na pytanie: kto wygrał wybory jest bardzo prosta. Otóż niedługo odbędzie się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy - powiedziała posłanka Prawa i… » więcej 2020-07-20, godz. 15:28 Ryszard Wilczyński o wyniku wyborów, przyszłości opozycji - To rzeczywiście był wielki sukces Rafała Trzaskowskiego, a zwycięstwo techniczne Andrzeja Dury, który był wspomagany przez wszystko co żyje - powiedział… » więcej 2020-07-17, godz. 16:41 Młodzieżowa Loża Radiowa: O jakości polityki i votum nieufności Goście Młodzieżowej Loży Radiowej krytycznie o przeciwnikach politycznych i ich programach » więcej 2020-07-17, godz. 15:33 Dr Joanna Wawrzyniak, Alicja Wujec-Kaczmarek i Sarka Kucherova w Loży Radiowej o tworzeniu fresków w ramach międzynarodowego… Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o międzynarodowym projekcie w którym biorą udział trzy uczelnie: opolska Wyższa Szkoła Bankowa, uczelnia z Eberswalde w… » więcej 2020-07-16, godz. 15:30 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o stanie gospodarki, finansach samorządów i zaległościach przedsiębiorstw. » więcej 2020-07-16, godz. 12:40 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »