Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-06-18, 12:20 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Marcinem Ociepą, wiceministrem obrony narodowej

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
W rozmowie z wiceministrem pojawiły się wątki przyszłotygodniowej wizyty Andrzeja Dudy w USA, kwestie obronności kraju ale i kampanii wyborczej.
- Zelektryzowała nas informacja o tym, że 24 czerwca prezydent Duda jako pierwszy prezydent po okresie pandemii będzie gościł w Stanach Zjednoczonych gdzie przyjmie go Donald Trump. To dla nas istotna wiadomość, bo ja już nie chcę się pastwić nad wizytami poprzedników prezydenta Dudy, ale tu się kłaniają ważne kwestie: obronność, łącza telekomunikacyjne i to są istotne sprawy z perspektywy racji stanu - mówiła Magdalena Ogórek.

-Tu nie chodzi o politykę czy kurtuazję, ale o bezpieczeństwo Polek i Polaków – stwierdził wiceminister Ociepa. – Przecież USA są największą potęgą na świecie jeśli chodzi o kwestie wojskowe, ale kwestie gospodarcze też są istotne i to że dochodzi do tej wizyty jest bardzo symboliczne. Dowodzi to temu, że sojusz polsko-amerykański jest silny jak nigdy dotąd i nie ma żadnych wątpliwości, że dzieje się tak przez dobre, nawet i osobiste relacje prezydenta Dudy z prezydentem Trumpem – powiedział Marcin Ociepa.

- Powiedziałbym, że nawet można mówić o relacjach rodzinnych, bo kiedy Państwo Dudowie gościli w Waszyngtonie to spotkali się z rodziną Donalda Trumpa. To jest kluczowe w polityce – dodał.

- Poseł Tomasz Kostuś z PO mówił przed chwilą na antenie, że ta wizyta to element kampanii i że Trump umówił się z Dudą że to będzie wsparcie kampanijne. Gdy zapytałam posła czy to jest tak, że Andrzej Duda może sobie zadzwonić do prezydenta Trumpa i powiedzieć: „słuchaj Donald, pomóż mi w kampanii” to poseł został trochę bez słowa. Ja nie wiem jak rozumieć takie stanowisko Platformy – mówiła redaktor Ogórek.

- Cóż, te słowa posła Kostusia pokazują, że może ma nawet większe mniemanie o roli tego sojuszu – powiedział z humorem Ociepa.

Zobacz także

2020-07-07, godz. 15:42 WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta - Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik . » więcej 2020-07-06, godz. 12:05 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny - Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł… » więcej 2020-07-06, godz. 12:01 Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina się o samorządy i przypomina o bonie turystycznym - Na spotkaniu było wielu zainteresowanych, obyło się bez zakłóceń. Wiemy jak głosował Kędzierzyn–Koźle. To drugie miasto po Opolu, które poparło… » więcej 2020-07-06, godz. 11:58 WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem powietrza, hipokryzji Rafała Trzaskowskiego - Jeżeli system handlu emisjami nie zostanie zreformowany, to od 1 stycznia przyszłego roku odbiorców ciepła i energii elektrycznej czekają znaczne podwyżki… » więcej 2020-07-06, godz. 11:50 WYBORY 2020: Rajmund Miller o zaletach Rafała Trzaskowskiego, programie wyborczym - Rafał Trzaskowski jest na wszystkich spotkaniach wyborczych wiarygodny - ocenił poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-03, godz. 14:23 WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta Biedronia i lewicowości Platformy Obywatelskiej - Wynik na pewno mógłby być lepszy - przyznał Michał Kalinowski z Lewicy, oceniając wynik wyborczy Roberta Biedronia. » więcej 2020-07-03, godz. 14:14 WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką - Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję. » więcej 2020-07-03, godz. 14:08 Adrian Czubak o zbiorniku w Raciborzu, tarczy antykryzysowej, a także walce z koronawirusem - Można powiedzieć, że zbiornik raciborski zapewnia bezpieczeństwo niemal w 100 procentach, na to czekali przede wszystkim mieszkańcy Opolszczyzny – mówił… » więcej 2020-07-02, godz. 14:47 Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji w przemyśle i handlu - W dalszym ciągu bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej, oprócz Czech - stwierdził ekonomista dr Witold Potwora. » więcej 2020-07-02, godz. 14:26 Wojciech Rajchel o bezrobociu, zwolnieniach grupowych - My podtrzymujemy stanowisko, że Tarcza 4.0, jej przepisy wciąż stwarzają wiele problemów pracodawcom jak i pracobiorcom -powiedział Wojciech Rajchel, przewodniczący… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »