Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Michał Siek o egzaminach maturalnych, zdalnym n…
2020-06-17, 14:19 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Michał Siek o egzaminach maturalnych, zdalnym nauczaniu

Michał Siek [fot. Marcin Boczek]
Michał Siek [fot. Marcin Boczek]
- Około pięciu tysięcy maturzystów walczy na froncie nauki – ujawnił statystykę tegorocznych egzaminów maturalnych w regionie Michał Siek – opolski kurator oświaty.
Rzecz jasna obecnie prowadzone są jeszcze egzaminy z przedmiotów dodatkowych. Zdarzają się przypadki wyboru przez maturzystów na przykład dość rzadko używanych w Polsce i za granicą języków.

- Zawsze jest też pewna grupa uczniów, którzy decydują się na rezygnację z egzaminów maturalnych – przyznał Michał Siek. Ale dotyczy to raczej szkół, które dają praktyczny zawód. Licealiści gremialnie zdają maturę.

Egzaminy dojrzałości są w tym roku opóźnione. W sierpniu będą dopiero pełne wyniki egzaminów maturalnych, więc rekrutacja na studia także będzie opóźniona. Efektem też krótsze wakacje maturzystów.

- Tego nie wiemy, ale nie można wykluczyć takiego rozwiązania – odpowiedział nasz gość na pytanie, czy zdalne nauczanie zostanie podtrzymane w nowym roku szkolnym. Sytuacja epidemiologiczna nie pozwala na razie stanowczo wyeliminować takiej opcji.

- Szkoły szybko przystosowały się do nowych warunków – podkreślił kurator omawiając sposób wprowadzenia zdalnego nauczania. Nauczanie to generalnie było usystematyzowane.

Zobacz także

2020-07-20, godz. 15:28 Ryszard Wilczyński o wyniku wyborów, przyszłości opozycji - To rzeczywiście był wielki sukces Rafała Trzaskowskiego, a zwycięstwo techniczne Andrzeja Dury, który był wspomagany przez wszystko co żyje - powiedział… » więcej 2020-07-17, godz. 16:41 Młodzieżowa Loża Radiowa: O jakości polityki i votum nieufności Goście Młodzieżowej Loży Radiowej krytycznie o przeciwnikach politycznych i ich programach » więcej 2020-07-17, godz. 15:33 Dr Joanna Wawrzyniak, Alicja Wujec-Kaczmarek i Sarka Kucherova w Loży Radiowej o tworzeniu fresków w ramach międzynarodowego… Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o międzynarodowym projekcie w którym biorą udział trzy uczelnie: opolska Wyższa Szkoła Bankowa, uczelnia z Eberswalde w… » więcej 2020-07-16, godz. 15:30 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o stanie gospodarki, finansach samorządów i zaległościach przedsiębiorstw. » więcej 2020-07-16, godz. 12:40 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem… » więcej 2020-07-15, godz. 15:19 Jerzy Wrębiak o funkcjonowaniu gminy, lokalnej tarczy antykryzysowej - Jako gmina szybko podjęliśmy działania, by stworzyć lokalną tarczę antykryzysową - powiedział Jerzy Wrębiak – burmistrz Brzegu. » więcej 2020-07-15, godz. 15:18 Sabina Nowosielska o tym jak Kędzierzyn-Koźle radził sobie z pandemią, o zapowiedziach reformy samorządów, wizycie… - Sama jedyna zostałam w urzędzie, wszystkich wysłałam na pracę zdalną – mówiła o początkach pandemii w Kędzierzynie-Koźlu Sabina Nowosielska, prezydent… » więcej 2020-07-14, godz. 16:45 Dr Stanisław Niewiński o wpływie wyniku wyborów na politykę zagraniczną - Reelekcja prezydenta Andrzeja Dudy oznacza kontynuację dotychczasowej polityki polskich władz - stwierdził dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka… » więcej 2020-07-14, godz. 15:29 Antoni Duda o przebiegu kampanii, swoich nadziejach i obawach - Wysłałem sms-a z gratulacjami do prezydenta Andrzeja Dudy – wspomniał Antoni Duda – stryj urzędującego prezydenta. » więcej 2020-07-13, godz. 15:51 WYBORY 2020: Joanna Maksymowicz-Szczepańska o szczegółowych danych i ciekawostkach z głosowania - Bardzo chcieliśmy, żeby frekwencja w województwie przekroczyła magiczne 60%, ale niestety się to nie udało, trochę nam zabrakło, dokładnie 0,8 procenta… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***