Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Roman Kolek o zapowiedzi budowy trzeciego SOR-u w…
2020-06-17, 14:11 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Roman Kolek o zapowiedzi budowy trzeciego SOR-u w Opolu i nowym tomografie w USK

Roman Kolek [fot. Paula Hołubowicz]
Roman Kolek [fot. Paula Hołubowicz]
- Pokazano inicjatywę kampanijną w mojej ocenie. Powołano się na to, że samorząd województwa sobie nie radzi i dlatego musi być utworzony nowy SOR na wypadek gdyby SOR w szpitalu na ul. Katowickiej przestał pełnić swoja rolę. I to mnie oburzyło – powiedział w Loży Radiowej Roman Kolek, wicemarszałek województwa, pytany o inicjatywę budowy trzeciego SOR-u w Opolu.
Nowy SOR powstać w 116 Szpitalu Wojskowym z pieniędzy Ministerstwa Obrony Narodowej. O inwestycji powiedział Andrzej Duda kiedy gościł w Opolu w ramach kampanii wyborczej.

- Twórca tego pomysłu, czyli wiceminister Marcin Ociepa przedstawil to jako pomysł na zwiększenie potencjału tego szpitala i z punktu widzenia dostępności mieszkańców do usług medycznych to każde takie rozwiązanie cieszy i jest akceptacja i aprobata z naszej strony – powiedział wicemarszałek Kolek.

- My wspieramy inicjatywy wszystkich szpitali i dbamy by nie różnicować i nie pogarszać dostępu do usług medycznych, bo ten dostęp i tak jest utrdniony. Moje sceptyczne podejście wynika też trochę z tego, że już trochę ten system znam i wiem jak to funkcjonuje, choćby kwestia dalszego finansowania i trudności w zorganizowaniu opieki w czymś tak specjalistycznym jak SOR-y – mówił nasz gość i przypomniał, że nasz region jest najbardziej pokrzywdzony jeśli chodzi o podział środków z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z Romanem Kolkiem rozmawialiśmy także o nowoczesnym tomografie jaki pojawił się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.

Zobacz także

2020-07-20, godz. 15:28 Ryszard Wilczyński o wyniku wyborów, przyszłości opozycji - To rzeczywiście był wielki sukces Rafała Trzaskowskiego, a zwycięstwo techniczne Andrzeja Dury, który był wspomagany przez wszystko co żyje - powiedział… » więcej 2020-07-17, godz. 16:41 Młodzieżowa Loża Radiowa: O jakości polityki i votum nieufności Goście Młodzieżowej Loży Radiowej krytycznie o przeciwnikach politycznych i ich programach » więcej 2020-07-17, godz. 15:33 Dr Joanna Wawrzyniak, Alicja Wujec-Kaczmarek i Sarka Kucherova w Loży Radiowej o tworzeniu fresków w ramach międzynarodowego… Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o międzynarodowym projekcie w którym biorą udział trzy uczelnie: opolska Wyższa Szkoła Bankowa, uczelnia z Eberswalde w… » więcej 2020-07-16, godz. 15:30 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o stanie gospodarki, finansach samorządów i zaległościach przedsiębiorstw. » więcej 2020-07-16, godz. 12:40 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem… » więcej 2020-07-15, godz. 15:19 Jerzy Wrębiak o funkcjonowaniu gminy, lokalnej tarczy antykryzysowej - Jako gmina szybko podjęliśmy działania, by stworzyć lokalną tarczę antykryzysową - powiedział Jerzy Wrębiak – burmistrz Brzegu. » więcej 2020-07-15, godz. 15:18 Sabina Nowosielska o tym jak Kędzierzyn-Koźle radził sobie z pandemią, o zapowiedziach reformy samorządów, wizycie… - Sama jedyna zostałam w urzędzie, wszystkich wysłałam na pracę zdalną – mówiła o początkach pandemii w Kędzierzynie-Koźlu Sabina Nowosielska, prezydent… » więcej 2020-07-14, godz. 16:45 Dr Stanisław Niewiński o wpływie wyniku wyborów na politykę zagraniczną - Reelekcja prezydenta Andrzeja Dudy oznacza kontynuację dotychczasowej polityki polskich władz - stwierdził dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka… » więcej 2020-07-14, godz. 15:29 Antoni Duda o przebiegu kampanii, swoich nadziejach i obawach - Wysłałem sms-a z gratulacjami do prezydenta Andrzeja Dudy – wspomniał Antoni Duda – stryj urzędującego prezydenta. » więcej 2020-07-13, godz. 15:51 WYBORY 2020: Joanna Maksymowicz-Szczepańska o szczegółowych danych i ciekawostkach z głosowania - Bardzo chcieliśmy, żeby frekwencja w województwie przekroczyła magiczne 60%, ale niestety się to nie udało, trochę nam zabrakło, dokładnie 0,8 procenta… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***