Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-05-07, 11:19 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceministrem Marcinem Horałą

Magdalena Ogórek i Marcin Horała
Magdalena Ogórek i Marcin Horała
Magdalena Ogórek i Marcin Horała rozmawiali na temat kompromisowego oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina ws. wyborów korespondencyjnych oraz o debacie prezydenckiej.
- Wczorajszym wydarzeniem dnia jest oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina, Zjednoczona Prawica porozumiała się i marszałek sejmu ogłosi nowe wybory w pierwszym możliwym terminie. Dziś w sejmie odrzucono uchwałę senatu ws. wyborów korespondencyjnych. Jak Pan to wszystko skomentuje? – pytała Magdalena Ogórek.

- Obóz Zjednoczonej Prawicy i jego liderzy pokazali odpowiedzialność za państwo, pokazali, że dobro państwa jest dla nich najważniejsze. Opozycja pokazała, że zupełnie nie dorosła do roli opozycji – odpowiedział Marcin Horała, wiceminister infrastruktury.

- Najpierw mieliśmy miesięczną obstrukcję senatu, część samorządowców, którzy sympatyzują z opozycją nie wykonała swoich obowiązków i to niestety doprowadziło do tego, że wybory w tym konstytucyjnym terminie się nie odbędą – dodał Horała.

- Przedstawiciele Lewicy, ale też opozycji z PO mówili że PiS zrobił źle, ponieważ wszyscy wiedzieli o epidemii i trzeba było działać w lutym lub marcu. A pierwszy przypadek mieliśmy 4-5 marca, nie mieliśmy wtedy obrazków z Włoch czy Hiszpanii… Wyobraża pan sobie co by było gdyby w połowie marca wprowadzić stan wyjątkowy? Przecież opozycja by was zabiła – mówiła Magdalena Ogórek.

- Nie musimy sobie tego nawet wyobrażać, bo tak się stało na Węgrzech. Te osoby, które krytykowały Polskę że nie wprowadziła stanu wyjątkowego, krytykowały Węgry że ten stan wprowadziły. Okrzykom że mamy dyktaturę nie byłoby końca – mówił wiceminister.

Zobacz także

2020-06-10, godz. 10:53 WYBORY 2020: Marcin Oszańca o kandydaturze Władysława Kosiniaka - Kamysza, planach w kampanii wyborczej - Kampania w terenie jest prowadzona bardzo intensywnie – zastrzegł Marcin Oszańca, rzecznik regionalnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Rozwiesiliśmy… » więcej 2020-06-09, godz. 11:42 WYBORY 2020: Robert Biedroń o swoim programie wyborczym, niesprzyjających sondażach i wizycie na Opolszczyźnie - Chce być prezydentem wszystkich Polaków, który nie dzieli, a łączy, który wnosi świeżość, otwartość i który wnosi europejskie standardy. Chce uciec od wojny… » więcej 2020-06-09, godz. 13:28 Wiesława Błudzin o walce z koronawirusem, zaletach przebywania na świeżym powietrzu - Nie ma chętnych lekarzy do specjalizowania się w chorobach zakaźnych – stwierdziła dr Wiesława Błudzin, wojewódzki konsultant w sprawie chorób zakaźnych. » więcej 2020-06-08, godz. 13:56 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o programach, przebiegu i wiarygodności w kampanii wyborczej - Absolutnie nie, to nieprawda – zastrzegła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara, odpowiadając na zarzut opozycji, że rządzący są agresywni. -To… » więcej 2020-06-08, godz. 13:42 WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka o zbiórce podpisów, programach i emocjach wyborczych - Było bardzo dużo emocji – wspomniała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka akcję zbiórki podpisów pod kandydaturą Koalicji Obywatelskiej na prezydenta… » więcej 2020-06-08, godz. 12:59 WYBORY 2020: Jerzy Czerwiński o planie Andrzeja Dudy obejmującym wielkie inwestycje jak i mniejsze - Raczej nie, choć było pewne zwolnienie w ostatnim okresie i ono jest związane z perturbacjami związanymi z datą wyborów – powiedział w Loży Radiowej Jerzy Czerwiński… » więcej 2020-06-08, godz. 12:33 WYBORY 2020: Ryszard Galla o głosowaniach sejmowych i kampanii wyborczej - Już przed głosowaniem wiadomo jaki będzie efekt, że rząd na pewno otrzyma wotum zaufania, a minister, którego chciano odwołać utrzyma się na stanowisku i ten… » więcej 2020-06-05, godz. 14:19 Konrad Müller o rocznicy obrony województwa i spotkaniu Mniejszości Niemieckiej z Szymonem Hołownią » więcej 2020-06-05, godz. 14:17 Krzysztof Grudzień o ostatnim gorącym posiedzeniu sejmu na którym głosowano nad wotum zaufania dla rządu i wotum nieufności… - To posiedzenie na temat odwołania ministra było burzliwe i moim zdaniem słowa, które padły, były niepotrzebne i teraz będą wykorzystywane przez opozycję jako… » więcej 2020-06-05, godz. 14:15 Dorota Symonides o zakusach władzy na likwidację województwa, oporze mieszkańców i wspólnym froncie - To nas strasznie poruszyło – wspomina prof. Dorota Symonides przecieki z komisji sejmowych i z rządu w sprawie likwidacji Opolszczyzny. » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »