Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Andrzej Brzezina o walce gminy Ozimek z koronawirusem…
2020-05-06, 15:35 Autor: Witold Żurawicki

Andrzej Brzezina o walce gminy Ozimek z koronawirusem, funkcjonowaniu instytucji gminnych

Andrzej Brzezina [fot. Marcin Skomudek]
Andrzej Brzezina [fot. Marcin Skomudek]
- Mieliśmy duże problemy z zakażeniami w szpitalu, ale na szczęście udało się zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa – podkreślił Andrzej Brzezina, zastępca burmistrza Ozimka.
Przyznał jednak, że ze względu na skomplikowane procedury między innymi z testami – walka nadal trwa. Na kwarantannie jest ponad 200 mieszkańców gminy. Problem w tym, że aby kogoś zakwalifikować do ozdrowieńców, muszą to potwierdzić dwa testy.

- Dwa tygodnie temu rzeczywiście baliśmy się, że koronawirus nam się po gminie rozleje, gdyż dodatkowo potwierdzono zakażenia u pracownika poczty i u ekspedientki marketu - przyznał nasz gość. - Na szczęście nie doszło do tak zwanej transmisji poziomej, te osoby są na kwarantannie.

Na razie władze gminy nie zdecydowały się na uruchomienie przedszkoli i żłobka, gdyż nie jest w stanie sprostać wszelkim obostrzeniom sanitarnym z tym związanym. Poza tym zdecydowana większość rodziców wcale nie wyraziła chęci skorzystania z usług tych placówek. Urząd jak i gminna spółka komunalna funkcjonują w miarę normalnie.

- Dzisiaj uruchomiliśmy bibliotekę miejską, z której skorzystało do południa ponad 20 mieszkańców, wypożyczyli ponad 70 tytułów – wyjaśnił Andrzej Brzezina.
Z Andrzejem Brzeziną rozmawiają Joanna Matlak i Witold Żurawicki cz. 1
Z Andrzejem Brzeziną rozmawiają Joanna Matlak i Witold Żurawicki cz. 2
Z Andrzejem Brzeziną rozmawiają Joanna Matlak i Witold Żurawicki cz. 3

Zobacz także

2020-06-10, godz. 10:53 WYBORY 2020: Marcin Oszańca o kandydaturze Władysława Kosiniaka - Kamysza, planach w kampanii wyborczej - Kampania w terenie jest prowadzona bardzo intensywnie – zastrzegł Marcin Oszańca, rzecznik regionalnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Rozwiesiliśmy… » więcej 2020-06-09, godz. 11:42 WYBORY 2020: Robert Biedroń o swoim programie wyborczym, niesprzyjających sondażach i wizycie na Opolszczyźnie - Chce być prezydentem wszystkich Polaków, który nie dzieli, a łączy, który wnosi świeżość, otwartość i który wnosi europejskie standardy. Chce uciec od wojny… » więcej 2020-06-09, godz. 13:28 Wiesława Błudzin o walce z koronawirusem, zaletach przebywania na świeżym powietrzu - Nie ma chętnych lekarzy do specjalizowania się w chorobach zakaźnych – stwierdziła dr Wiesława Błudzin, wojewódzki konsultant w sprawie chorób zakaźnych. » więcej 2020-06-08, godz. 13:56 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o programach, przebiegu i wiarygodności w kampanii wyborczej - Absolutnie nie, to nieprawda – zastrzegła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara, odpowiadając na zarzut opozycji, że rządzący są agresywni. -To… » więcej 2020-06-08, godz. 13:42 WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka o zbiórce podpisów, programach i emocjach wyborczych - Było bardzo dużo emocji – wspomniała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka akcję zbiórki podpisów pod kandydaturą Koalicji Obywatelskiej na prezydenta… » więcej 2020-06-08, godz. 12:59 WYBORY 2020: Jerzy Czerwiński o planie Andrzeja Dudy obejmującym wielkie inwestycje jak i mniejsze - Raczej nie, choć było pewne zwolnienie w ostatnim okresie i ono jest związane z perturbacjami związanymi z datą wyborów – powiedział w Loży Radiowej Jerzy Czerwiński… » więcej 2020-06-08, godz. 12:33 WYBORY 2020: Ryszard Galla o głosowaniach sejmowych i kampanii wyborczej - Już przed głosowaniem wiadomo jaki będzie efekt, że rząd na pewno otrzyma wotum zaufania, a minister, którego chciano odwołać utrzyma się na stanowisku i ten… » więcej 2020-06-05, godz. 14:19 Konrad Müller o rocznicy obrony województwa i spotkaniu Mniejszości Niemieckiej z Szymonem Hołownią » więcej 2020-06-05, godz. 14:17 Krzysztof Grudzień o ostatnim gorącym posiedzeniu sejmu na którym głosowano nad wotum zaufania dla rządu i wotum nieufności… - To posiedzenie na temat odwołania ministra było burzliwe i moim zdaniem słowa, które padły, były niepotrzebne i teraz będą wykorzystywane przez opozycję jako… » więcej 2020-06-05, godz. 14:15 Dorota Symonides o zakusach władzy na likwidację województwa, oporze mieszkańców i wspólnym froncie - To nas strasznie poruszyło – wspomina prof. Dorota Symonides przecieki z komisji sejmowych i z rządu w sprawie likwidacji Opolszczyzny. » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »