Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Wilczyński o zdalnych głosowaniach i o sejmowych…
2020-03-30, 13:52 Autor: Ewa Skrabacz

Ryszard Wilczyński o zdalnych głosowaniach i o sejmowych pracach nad tarczą antykryzysową

Ryszard Wilczyński o zdalnych głosowaniach i o sejmowych pracach nad tarczą antykryzysową [fot. Łukasz Fura]
Ryszard Wilczyński o zdalnych głosowaniach i o sejmowych pracach nad tarczą antykryzysową [fot. Łukasz Fura]
- Głosowania były bardzo rozwlekłe, trwały do godz. 6:15 nad ranem, ale to jest uciążliwość, która jest błahostką w porównaniu z trudnościami innych ludzi. Faktem jest jednak, że przeprowadzenie głosowania przez parlament przy braku potwierdzenia, autoryzacji osób, które siedzą przy laptopach, to przejaw tekturowego państwa – mówił Ryszard Wilczyński, poseł Platformy Obywatelskiej, komentując nowy, zdalny sposób głosowania w Sejmie.
Z Ryszardem Wilczyńskim rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz
- W tym trybie nie da się obradować, można jedynie przyjmować lub odrzucać poprawki i głosować ustawy – dodał poseł.

- Wiem, że duża część przedsiębiorców podejmuje dziś decyzje całkowicie intuicyjnie, bez wiedzy o tym, co jest zawartością propozycji przegłosowanej w Sejmie. Rząd ewidentnie się spóźnił. To jest spóźnienie o tydzień, o 10 dni, bo gdyby te propozycje przepracować wcześniej, to przedsiębiorcy mieliby przynajmniej tydzień na zastanowienie się, z jakiej formy mogą ewentualnie skorzystać w perspektywie rysującego się kryzysu, który może trwać trzy miesiące, a nawet dłużej – stwierdził Wilczyński.

- Nocna wrzutka zmieniająca kodeks wyborczy w sposób różnicujący uprawnienia osób, pokazała rzeczywiste intencje rządzących i nabruździła w całej sprawie. Takie zmiany wprowadza się wówczas, gdy można to zrobić zgodnie z prawem. PiS sobie zaprzeczył, jeśli chodzi o jego stanowisko z 2017 r. i jednocześnie wysłał jasny sygnał, że w czasie wyborów będziemy w stanie pandemii – podkreślił poseł PO.

Zobacz także

2020-05-25, godz. 13:02 Janusz Kowalski o kandydacie Koalicji Obywatelskiej, obietnicach wyborczych i reformie wymiaru sprawiedlwiości - Rafał Trzaskowski chce doprowadzić do tego, by wszyscy Polacy, którzy popierają Platformę Obywatelską, poparli jego kandydaturę – powiedział Janusz Kowalski… » więcej 2020-05-25, godz. 13:00 Tomasz Kostuś o sondażach ukazujących poparcie dla Rafała Trzaskowskiego, programie 500 plus i emeryturach - Sondaże są niedoszacowane – taką tezę stawiam – powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej pytany o wzrost poparcia w sondażach dla… » więcej 2020-05-25, godz. 12:51 Violetta Porowska o kandydaturze Andrzeja Dudy, jego rywalach i kampanii wyborczej - Kampania ma ruszyć, gdy zostanie ogłoszona – oceniła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska - Co nie przeszkadza niektórym kandydatom i nie kandydatom… » więcej 2020-05-25, godz. 12:42 Ryszard Wilczyński o Rafale Trzaskowskim oraz "zmęczonych" kandydatach opozycji - Andrzej Duda miał dobre sondaże, ale mu spadły. Rafał Trzaskowski ma już nie tylko szansę na drugą turę ale ma szansę wygrać – mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej 2020-05-22, godz. 12:47 Jan Zimoch i Michał Maliński o sondażach ws. wyborów prezydenckich i kandydatach Naszych gości zapytaliśmy m.in. o jeden z gorętszych tematów ostatniego tygodnia, czyli wymianę kandydata na prezydenta z ramienia PO. Małgorzatę Kidawę-Błońską… » więcej 2020-05-22, godz. 12:43 Mateusz Filipowski o działalności spółki wodociągowej, jakości wody w opolskich kranach - To największa inwestycja w historii Opola, w historii naszego zakładu – podkreślił Mateusz Filipowski, wiceprezes zarządu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o… » więcej 2020-05-21, godz. 14:30 Benedykt Nowak o policyjnych wakatach, zasadach naboru i nowych zadaniach związanych z walką z koronawirusem - Niestety, z uwagi na pandemię i różnego rodzaju zarządzenia, przyjęcia do policji zostały wstrzymane – powiedział Benedykt Nowak, przewodniczący NSZZ Policjantów… » więcej 2020-05-21, godz. 14:23 Grzegorz Adamczyk o wzroście bezrobocia, tarczy antykryzysowej i postawie związkowców - Już wiele firm z Opolszczyzny zgłosiło zwolnienia i zamiar zwolnienia. Chodzi o około 100-1200 osób – przyznał Grzegorz Adamczyk – wiceprzewodniczący Zarządu… » więcej 2020-05-21, godz. 14:20 Jarosław Gowin o tym, że Opole ma szansę stać się jednym z centralnych ośrodków akademickich w kraju, spotkaniu z samorządowcami… - Cieszę się, że doszło do pomyślnego finału. Uczelnie są skonsolidowane i mają duży potencjał edukacyjny jak i naukowy. Jestem przekonany, że byliśmy świadkami… » więcej 2020-05-21, godz. 11:24 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Rajmundem Millerem, posłem PO Magdalena Ogórek i Rajmund Miller rozmawiali na temat wyborów prezydenckich i zbieraniu podpisów czy odwołaniu ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »