Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Czerwiński o Tarczy Antykryzysowej, obradach…
2020-03-23, 10:37 Autor: Ewa Skrabacz

Jerzy Czerwiński o Tarczy Antykryzysowej, obradach Senatu i wyborach w czasie epidemii

Jerzy Czerwiński o Tarczy Antykryzysowej, obradach Senatu i wyborach w czasie epidemii [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jerzy Czerwiński o Tarczy Antykryzysowej, obradach Senatu i wyborach w czasie epidemii [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Rozwiązania zaproponowane w ramach Tarczy Antykryzysowej na ten moment są wystarczające, ale już widzimy, że epidemia niestety będzie się rozwijać. Pojawiają się więc nowe propozycje, jak choćby ta Prezydenta, dotycząca umorzenia składek ZUS. Oczywiście zmiany mają być korzystne dla przedsiębiorców i dla zatrudnionych w nich pracowników - mówił Jerzy Czerwiński, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Z Jerzym Czerwińskim rozmawiają Ewa Skrabacz i Joanna Matlak cz. 1
Z Jerzym Czerwińskim rozmawiają Ewa Skrabacz i Joanna Matlak cz. 2
Z Jerzym Czerwińskim rozmawiają Ewa Skrabacz i Joanna Matlak cz. 3
- Musimy nadążać z ustawodawstwem za stanem faktycznym. I dotyczy to nie tylko kwestii medycznych, ale i gospodarczych - podkreślił senator PiS.

- Senat najprawdopodobniej zbierze się w przyszłym tygodniu, w środę lub w czwartek. Komisje będą obradować dzień wcześniej. Stu senatorów można np. rozsadzić w odpowiedniej odległości na sali sejmowej i wówczas logistycznie nie ma większych problemów. Oczywiście senatorowie są nieco starsi niż posłowie, więc o starszych senatorów, będących w grupie ryzyka, trzeba zadbać, by nie stwarzać dla nich zagrożenia - stwierdził Czerwiński.

- Dyskusja o tym, czy mają być wybory prezydenckie czy nie, to też jest element kampanii wyborczej. Każdy z kandydatów może zorganizować spotkanie do 50 osób. Pytanie, czy będą się one cieszyły zainteresowaniem wyborców. Na spotkaniach kandydatów opozycji, jeszcze przed epidemią, nie było dużej frekwencji. Zakaz większych zgromadzeń najbardziej uderza w prezydenta Dudę. Byłem w Nysie, widziałem entuzjazm ludzi i ich chęć, by wejść na spotkanie, uścisnąć rękę kandydata - przekonywał senator PiS.

Zobacz także

2020-04-03, godz. 16:59 Jan Zimoch o kompromisowej propozycji zmiany Konstytucji i o tarczy antykryzysowej - Od kolegów z Prawa i Sprawiedliwości zależy, czy zostanie znaleziony jakiś kompromis. My, jako Porozumienie, zasugerowaliśmy pewną formę kompromisu, która została… » więcej 2020-04-03, godz. 16:35 Bartosz Maziarz o Macedonii Północnej w NATO i roli sojuszu w czasie pandemii - Przystąpienie Macedonii Północnej do NATO wzmacnia bardziej bezpieczeństwo polityczne, niż militarne, bo wiadomo, że potencjał militarny samej Macedonii Północnej… » więcej 2020-04-02, godz. 14:22 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Waldemarem Budą » więcej 2020-04-02, godz. 12:16 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą - Najpoważniejszym sprzymierzeńcem w walce z koronawirusem jest nasza odpowiedzialność, samodyscyplina i cierpliwość – mówiła w rozmowie z Magdaleną Ogórek europoseł… » więcej 2020-04-01, godz. 14:22 Sławomir Grzywa o tym, że może pokonać Andrzeja Dudę i o sile własnego oddziaływania - Kandyduję na urząd Prezydenta RP, gdyż uznałem, że na scenie politycznej nie ma osoby w opozycji, która mogłaby pokonać Andrzeja Dudę, a moim zdaniem Andrzej… » więcej 2020-04-01, godz. 09:19 Magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Piotra Semki w Loży Radiowej cz.3 [AUDIO] Publicyści Piotr Cywiński i Piotr Semka w ramach "Magazynu międzynarodowego" omawiali walkę z koronawirusem we Włoszech, Hiszpanii i Francji, a do rozmowy zaprosili… » więcej 2020-03-31, godz. 15:37 Szymon Hołownia o państwie do kitu i konieczności użycia narzędzia ostatecznego - Dziś w zderzeniu z epidemią koronawirusa widać, jak nasze państwo po prostu rozchodzi się w szwach w bardzo wielu miejscach, w których nie powinno się rozchodzić… » więcej 2020-03-30, godz. 13:58 Paweł Kukiz o niemożliwych wyborach prezydenckich, sejmowym e-votingu i zbyt cienkiej tarczy antykryzysowej - Wybory to potężna operacja logistyczna, to nie jest tylko kwestia tego, że ludzie idą albo nie idą do urn. To jest dwadzieścia kilka tysięcy komisji wyborczych… » więcej 2020-03-30, godz. 13:55 Katarzyna Czochara o sejmowym posiedzeniu ws. Tarczy Antykryzysowej i zmianie Kodeksu Wyborczego i apelu o bojkot wybo… - Nie tak dawno odbyły się wybory uzupełniające w kilku gminach, do rad miejskich czy na wójta, i tam były zachowane szczególne środki ostrożności jak np. jednorazowe… » więcej 2020-03-30, godz. 13:52 Ryszard Wilczyński o zdalnych głosowaniach i o sejmowych pracach nad tarczą antykryzysową - Głosowania były bardzo rozwlekłe, trwały do godz. 6:15 nad ranem, ale to jest uciążliwość, która jest błahostką w porównaniu z trudnościami innych ludzi. Faktem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »