Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tobiasz Gajda o zbieraniu podpisów poparcia dla…
2020-03-20, 14:04 Autor: Joanna Matlak, Ewa Skrabacz

Tobiasz Gajda o zbieraniu podpisów poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i tym, że trzeba przełożyć wybory prezydenckie

Tobiasz Gajda [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tobiasz Gajda [fot. Justyna Krzyżanowska]
- My mieliśmy bezpośrednie akcje na mieście, spotykaliśmy się z mieszkańcami Opola, ustawiały się do nas kolejki ludzi, którzy chcieli oddać podpis dla Małgorzaty Kidawy Błońskiej – mówił w Loży Radiowej Tobiasz Gajda, szef Młodych Demokratów, młodzieżówki PO w regionie.
- U nas bez bicia rekordów. To nie jest sytuacja, w której mielibyśmy te rekordy bić, teraz najważniejsze jest bezpieczeństwo. Jako Platforma Obywatelska w regionie zdobyliśmy 15 tys. podpisów, 1000 podpisów zdobyła młodzieżówka, a w skali kraju to pół miliona – powiedział Gajda.

Przewodniczący Młodych Demokratów wyraził oczekiwanie, że majowe wybory prezydenckie zostaną przesunięte.

- W tym momencie nie jesteśmy w stanie prowadzić kampanii tak, jak trzeba, czyli w kontakcie z obywatelami, na ulicach, a także przekazując materiały wyborcze. Mieszkańcy w obawie przed koronawirusem mogą odmawiać przyjmowania materiałów wyborczych. Pojawiły się głosy, żeby wybory odbyły się jesienią. Polska nie byłaby jedynym krajem, który zdecydowałby się na przesunięcie wyborów. Przede wszystkim chodzi o troskę o mieszkańców i członków komisji wyborczych – powiedział Tobiasz Gajda.
Z Tobiaszem Gajdą rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz

Zobacz także

2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej 2020-11-25, godz. 14:44 Dr Rafał Parvi o święcie wyprzedaży, czyli popularnym Black Friday - Osobiście do końca nie wierzę w te promocje, które widnieją na tabliczkach przed sklepami. Przecież cena mogła zostać specjalnie zawyżona. Dobrze jest… » więcej 2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej 2020-11-23, godz. 15:13 Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS - Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie… » więcej 2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej 2020-11-20, godz. 15:29 Adrian Czubak o szpitalu w Korfantowie, "Czarnej Księdze PiS" i Funduszu Dróg Samorządowych - Pan wicemarszałek Kolek trochę niepoważnie się zachowuje mówiąc, że jest zaskoczony, bo albo jest nieodpowiedzialny na swoim stanowisku albo był oszukiwany… » więcej 2020-11-19, godz. 15:27 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" m.i.n o czterodniowym dniu pracy jako sposobie na kryzys gospodarczy Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy dziś o pomyśle niemieckiego związku zawodowego czyli czterodniowego czasu pracy na czas kryzysu pandemicznego, a także o… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***