Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tobiasz Gajda o zbieraniu podpisów poparcia dla Małgorzaty…
2020-03-20, 14:04 Autor: Joanna Matlak, Ewa Skrabacz

Tobiasz Gajda o zbieraniu podpisów poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i tym, że trzeba przełożyć wybory prezydenckie

Tobiasz Gajda [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tobiasz Gajda [fot. Justyna Krzyżanowska]
- My mieliśmy bezpośrednie akcje na mieście, spotykaliśmy się z mieszkańcami Opola, ustawiały się do nas kolejki ludzi, którzy chcieli oddać podpis dla Małgorzaty Kidawy Błońskiej – mówił w Loży Radiowej Tobiasz Gajda, szef Młodych Demokratów, młodzieżówki PO w regionie.
- U nas bez bicia rekordów. To nie jest sytuacja, w której mielibyśmy te rekordy bić, teraz najważniejsze jest bezpieczeństwo. Jako Platforma Obywatelska w regionie zdobyliśmy 15 tys. podpisów, 1000 podpisów zdobyła młodzieżówka, a w skali kraju to pół miliona – powiedział Gajda.

Przewodniczący Młodych Demokratów wyraził oczekiwanie, że majowe wybory prezydenckie zostaną przesunięte.

- W tym momencie nie jesteśmy w stanie prowadzić kampanii tak, jak trzeba, czyli w kontakcie z obywatelami, na ulicach, a także przekazując materiały wyborcze. Mieszkańcy w obawie przed koronawirusem mogą odmawiać przyjmowania materiałów wyborczych. Pojawiły się głosy, żeby wybory odbyły się jesienią. Polska nie byłaby jedynym krajem, który zdecydowałby się na przesunięcie wyborów. Przede wszystkim chodzi o troskę o mieszkańców i członków komisji wyborczych – powiedział Tobiasz Gajda.
Z Tobiaszem Gajdą rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz

Zobacz także

2020-04-03, godz. 16:59 Jan Zimoch o kompromisowej propozycji zmiany Konstytucji i o tarczy antykryzysowej - Od kolegów z Prawa i Sprawiedliwości zależy, czy zostanie znaleziony jakiś kompromis. My, jako Porozumienie, zasugerowaliśmy pewną formę kompromisu, która została… » więcej 2020-04-03, godz. 16:35 Bartosz Maziarz o Macedonii Północnej w NATO i roli sojuszu w czasie pandemii - Przystąpienie Macedonii Północnej do NATO wzmacnia bardziej bezpieczeństwo polityczne, niż militarne, bo wiadomo, że potencjał militarny samej Macedonii Północnej… » więcej 2020-04-02, godz. 14:22 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Waldemarem Budą » więcej 2020-04-02, godz. 12:16 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą - Najpoważniejszym sprzymierzeńcem w walce z koronawirusem jest nasza odpowiedzialność, samodyscyplina i cierpliwość – mówiła w rozmowie z Magdaleną Ogórek europoseł… » więcej 2020-04-01, godz. 14:22 Sławomir Grzywa o tym, że może pokonać Andrzeja Dudę i o sile własnego oddziaływania - Kandyduję na urząd Prezydenta RP, gdyż uznałem, że na scenie politycznej nie ma osoby w opozycji, która mogłaby pokonać Andrzeja Dudę, a moim zdaniem Andrzej… » więcej 2020-04-01, godz. 09:19 Magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Piotra Semki w Loży Radiowej cz.3 [AUDIO] Publicyści Piotr Cywiński i Piotr Semka w ramach "Magazynu międzynarodowego" omawiali walkę z koronawirusem we Włoszech, Hiszpanii i Francji, a do rozmowy zaprosili… » więcej 2020-03-31, godz. 15:37 Szymon Hołownia o państwie do kitu i konieczności użycia narzędzia ostatecznego - Dziś w zderzeniu z epidemią koronawirusa widać, jak nasze państwo po prostu rozchodzi się w szwach w bardzo wielu miejscach, w których nie powinno się rozchodzić… » więcej 2020-03-30, godz. 13:58 Paweł Kukiz o niemożliwych wyborach prezydenckich, sejmowym e-votingu i zbyt cienkiej tarczy antykryzysowej - Wybory to potężna operacja logistyczna, to nie jest tylko kwestia tego, że ludzie idą albo nie idą do urn. To jest dwadzieścia kilka tysięcy komisji wyborczych… » więcej 2020-03-30, godz. 13:55 Katarzyna Czochara o sejmowym posiedzeniu ws. Tarczy Antykryzysowej i zmianie Kodeksu Wyborczego i apelu o bojkot wybo… - Nie tak dawno odbyły się wybory uzupełniające w kilku gminach, do rad miejskich czy na wójta, i tam były zachowane szczególne środki ostrożności jak np. jednorazowe… » więcej 2020-03-30, godz. 13:52 Ryszard Wilczyński o zdalnych głosowaniach i o sejmowych pracach nad tarczą antykryzysową - Głosowania były bardzo rozwlekłe, trwały do godz. 6:15 nad ranem, ale to jest uciążliwość, która jest błahostką w porównaniu z trudnościami innych ludzi. Faktem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »