Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Arkadiusz Wiśniewski o tym, że radny Pospieszyński…
2020-01-13, 15:40 Autor: Ewa Skrabacz

Arkadiusz Wiśniewski o tym, że radny Pospieszyński przynosi miastu wstyd, o certyfikacie WHO dla Opola i o komunikacyjnych zmianach w centrum

Arkadiusz Wiśniewski o tym, że radny Pospieszyński przynosi miastu wstyd, o certyfikacie WHO dla Opola i o komunikacyjnych zmianach w centrum
- Gdy usłyszałem tę informację to było mi bardzo przykro. Była to sytuacja zaskakująca, gdyż nikt się nie spodziewał, że Facebook w wyniku awarii obnaży taką hejterską politykę i język nienawiści wobec osób publicznych. Dużo się w Polsce dyskutuje, że trzeba z tym skończyć. Tymczasem okazało się, że autorem postów na takim portalu jest radny Pospieszyński, osoba, która na sesjach rady miasta siedzi parę metrów ode mnie. Często bywał w moim gabinecie, rozmawiał o różnych sprawach, a anonimowo formułował na mój temat wiele krzywdzących opinii – mówił prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski o ujawnionej przez TVP3 Opole informacji o zaangażowaniu radnego PO w redagowanie portalu „Ośmiornica Wiśniewskiego”.
- Jest to ten poziom degeneracji, na który nie powinno być zgody. Myślę, że jego wyborcy nie chcieliby, żeby ktoś taki ich reprezentował. To źle świadczy o radzie miasta, ale i o mieście. Przecież my do dziś, w różnych rozmowach musimy mówić, że czasy Leszka Pogana w Opolu i czasy ówczesnej ośmiornicy to czasy dawno minione. Tymczasem pan Pospieszyński zachowuje takie same standardy jeżeli chodzi o posługiwanie się językiem hejtu i przynosi taki sam wstyd miastu. Uważam, że nie powinno go być w radzie miasta – stwierdził Wiśniewski.

Prezydenta Opola zapytaliśmy także o uzyskany przez Opole certyfikat Światowej Organizacji Zdrowia „Miasto przyjazne starzeniu”.

- Certyfikat to ogromne wyróżnienie. WHO przyznało takie wyróżnienie zaledwie 500 miastom na całym świecie, z czego tylko 4 w Polsce. Starania trwały dwa lata. By uzyskać certyfikat nie wystarczy powołać Radę Seniorów. Badana była cała infrastruktura i polityka miejska. Stwierdzono, że mamy transport zbiorowy, który jest przyjazny seniorom, że mamy domy dziennego pobytu, mieszkania senioralne. Ważne było także to, że prowadzimy różne miękkie programy, jak choćby to, że mamy bal senioralny czy konkurs piękności 60+ i olimpiadę senioralną. Wszystko to znalazło odzwierciedlenie w certyfikacie WHO – informował prezydent Opola.

Prezydent Wiśniewski skomentował również zmiany organizacji ruchu, związane z rozpoczynającymi się pracami przy budowie centrum przesiadkowego Opole Główne.

- Mieliśmy dwa wyjścia: albo wynieść autobusy poza centrum, albo też spróbować zorganizować przystanki i całą komunikację w pobliżu obecnego dworca. Oba rozwiązania mają swoje złe strony, ale wydaje się, że jednak mniej tych minusów ma pozostawienie przystanków w centrum, choć w różnych lokalizacjach. Chodzi o to, że sporo osób przyjeżdżających do centrum stąd idzie do pracy, przesiada się, więc lokacja poza centrum przysporzyłaby im dodatkowych kłopotów. Oczywiście tak duża inwestycja w ścisłym centrum miasta bez wątpienia przyniesie dolegliwości, nie będzie to łatwe. Przepraszam mieszkańców serdecznie za te dolegliwości, ale nie da się tego zorganizować w inny sposób, bo centrum też ma swoją specyfikę i nie w każdym miejscu da się ulokować przystanek – wyjaśniał prezydent Wiśniewski.

Zobacz także

2020-02-20, godz. 16:46 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Kamilem Bortniczukiem oraz Dariuszem Standerskim W tym tygodniu gośćmi redaktor Magdaleny Ogórek byli Dariusz Standerski, dyrektor programowy Nowej Lewicy, a także Kamil Bortniczuk, wiceminister funduszy i polityki… » więcej 2020-02-20, godz. 15:59 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” w Loży Radiowej Po godzinie 13.00 przejrzeliśmy podsumowanie działalności w 2019 roku oraz priorytety na 2020 rok jakie wyznaczył sobie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców… » więcej 2020-02-19, godz. 13:33 Andrzej Buła o Marszałkowskiej Inicjatywie Sołeckiej, trwających konkursach i początku kampanii wyborczej - Po raz kolejny nasi mieszkańcy udowodnili, że można na nich liczyć - mówił w Loży Radiowej Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. » więcej 2020-02-18, godz. 14:38 Michał Ostapiuk, autor wydanej przez IPN książki "Komendant „Bury”. Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa „Burego”" Gościem Loży Radiowej był Michał Ostapiuk, autor najpopularniejszej książki IPN w roku 2019 pt." Komendant "Bury" - Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa "Burego"… » więcej 2020-02-17, godz. 15:03 Paweł Kampa o świdnickiej konwencji wyborczej Roberta Biedronia - Ogłoszenie naszego kandydata mieliśmy już w styczniu, a w tej chwili koncepcja jest taka, żeby przedstawić konkretne zakresy tematyczne, żeby nie zagłuszać przekazu… » więcej 2020-02-17, godz. 14:45 Katarzyna Czochara o inauguracji kampanii prezydenckiej w Warszawie, podatku cukrowym i obwodnicach - Wspaniała, wyjątkowa atmosfera. Myślę, że również ci który nie byli bezpośrednio na tej konwencji, a śledzili ją za pomocą mediów, czuli ogromną moc i energię… » więcej 2020-02-14, godz. 15:23 Młodzieżowa Loża Radiowa o regułach kampanii wyborczej Nad tym czy polska polityka, szczególnie w okresie kampanii wyborczych brutalizuje się zastanawiali się goście Młodzieżowej Loży Radiowej. Podawali też przykłady… » więcej 2020-02-14, godz. 15:04 Zbigniew Bommersbach o śladach historii, które ujawniane są w czasie remontów i prac ziemnych Wszelkiego rodzaju odkrycia historyczne w Opolu zdarzają się przy okazji różnych prac i remontów na bieżąco. W momencie pojawienia się informacji o odkryciu do… » więcej 2020-02-13, godz. 15:57 WSPÓLNA SPRAWA. Debata o budowaniu zaufania i lojalności wobec firmy, dodatkowych świadczeniach od firm oraz o tych, które… Podczas czwartkowej debaty z udziałem pracodawców i związkowców zastanawialiśmy się jakimi środkami skutecznie buduje się lojalność pracownika, by przywiązać go… » więcej 2020-02-13, godz. 15:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, minister i szefowa KPRM, poseł Parlamentu E… W tym tygodniu zamiast prosto z Sejmu, red. Magdalena Ogórek prowadziła swój cotygodniowy wywiad ze studia Radia Opole. Jej rozmówczynią była Beata Kempa, europarlamentarzystka… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »