Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Arkadiusz Wiśniewski o tym, że radny Pospieszyński…
2020-01-13, 15:40 Autor: Ewa Skrabacz

Arkadiusz Wiśniewski o tym, że radny Pospieszyński przynosi miastu wstyd, o certyfikacie WHO dla Opola i o komunikacyjnych zmianach w centrum

Arkadiusz Wiśniewski o tym, że radny Pospieszyński przynosi miastu wstyd, o certyfikacie WHO dla Opola i o komunikacyjnych zmianach w centrum
- Gdy usłyszałem tę informację to było mi bardzo przykro. Była to sytuacja zaskakująca, gdyż nikt się nie spodziewał, że Facebook w wyniku awarii obnaży taką hejterską politykę i język nienawiści wobec osób publicznych. Dużo się w Polsce dyskutuje, że trzeba z tym skończyć. Tymczasem okazało się, że autorem postów na takim portalu jest radny Pospieszyński, osoba, która na sesjach rady miasta siedzi parę metrów ode mnie. Często bywał w moim gabinecie, rozmawiał o różnych sprawach, a anonimowo formułował na mój temat wiele krzywdzących opinii – mówił prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski o ujawnionej przez TVP3 Opole informacji o zaangażowaniu radnego PO w redagowanie portalu „Ośmiornica Wiśniewskiego”.
- Jest to ten poziom degeneracji, na który nie powinno być zgody. Myślę, że jego wyborcy nie chcieliby, żeby ktoś taki ich reprezentował. To źle świadczy o radzie miasta, ale i o mieście. Przecież my do dziś, w różnych rozmowach musimy mówić, że czasy Leszka Pogana w Opolu i czasy ówczesnej ośmiornicy to czasy dawno minione. Tymczasem pan Pospieszyński zachowuje takie same standardy jeżeli chodzi o posługiwanie się językiem hejtu i przynosi taki sam wstyd miastu. Uważam, że nie powinno go być w radzie miasta – stwierdził Wiśniewski.

Prezydenta Opola zapytaliśmy także o uzyskany przez Opole certyfikat Światowej Organizacji Zdrowia „Miasto przyjazne starzeniu”.

- Certyfikat to ogromne wyróżnienie. WHO przyznało takie wyróżnienie zaledwie 500 miastom na całym świecie, z czego tylko 4 w Polsce. Starania trwały dwa lata. By uzyskać certyfikat nie wystarczy powołać Radę Seniorów. Badana była cała infrastruktura i polityka miejska. Stwierdzono, że mamy transport zbiorowy, który jest przyjazny seniorom, że mamy domy dziennego pobytu, mieszkania senioralne. Ważne było także to, że prowadzimy różne miękkie programy, jak choćby to, że mamy bal senioralny czy konkurs piękności 60+ i olimpiadę senioralną. Wszystko to znalazło odzwierciedlenie w certyfikacie WHO – informował prezydent Opola.

Prezydent Wiśniewski skomentował również zmiany organizacji ruchu, związane z rozpoczynającymi się pracami przy budowie centrum przesiadkowego Opole Główne.

- Mieliśmy dwa wyjścia: albo wynieść autobusy poza centrum, albo też spróbować zorganizować przystanki i całą komunikację w pobliżu obecnego dworca. Oba rozwiązania mają swoje złe strony, ale wydaje się, że jednak mniej tych minusów ma pozostawienie przystanków w centrum, choć w różnych lokalizacjach. Chodzi o to, że sporo osób przyjeżdżających do centrum stąd idzie do pracy, przesiada się, więc lokacja poza centrum przysporzyłaby im dodatkowych kłopotów. Oczywiście tak duża inwestycja w ścisłym centrum miasta bez wątpienia przyniesie dolegliwości, nie będzie to łatwe. Przepraszam mieszkańców serdecznie za te dolegliwości, ale nie da się tego zorganizować w inny sposób, bo centrum też ma swoją specyfikę i nie w każdym miejscu da się ulokować przystanek – wyjaśniał prezydent Wiśniewski.

Zobacz także

2021-12-31, godz. 13:15 Piotr Mielec podsumowuje kondycję branży turystycznej i działaność OROT-u » więcej 2021-12-31, godz. 08:50 Piotr Moc o nowej ramówce Radia Opole na 2022 rok: więcej pasm towarzyszących, więcej muzyki i akcja letnia wspólna… - Będzie dużo muzyki, bo słuchacze to lubią. Przekonaliśmy się o tym w ostatnim czasie kiedy zmieniliśmy playlistę, tej przestrzeni muzycznej jest więcej… » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" radiowa debata o technologii 5G i brakujących rękach do pracy w Norwegii » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką COVID-19, media, politycy, internetowy hejt - w dzisiejszym programie redaktor Magdalena Ogórek w rozmowie z publicystą Piotrem Semką ("Do Rzeczy") podsumowali… » więcej 2021-12-30, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i zmianach w 500 plus » więcej 2021-12-29, godz. 13:09 Martyna Kolemba o aplikacji edukacyjnej (O)polska Historia - Aplikacja pokazuje dzieje naszego regionu - mówiła w Popołudniowej Loży Radowej Martyna Kolemba Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. » więcej 2021-12-29, godz. 12:57 Piotr Bujak o dofinansowaniu budowy obwodnicy Głogówka ale i problemie związanym z wkładem własnym do inwestycji - Dla nas to historyczna szansa, ale trochę jesteśmy na zakręcie - mówił w samorządowej odsłonie Loży Radiowej Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. O środki… » więcej 2021-12-29, godz. 08:57 Dariusz Madera podsumowuje rok pracy szpitala tymczasowego i szczepieniach na COVD-19 - Widzimy, że tych pacjentów po szczepieniach trafia do szpitala tymczasowego bardzo mało - mówił w Porannej Loży Radiowej dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2021-12-28, godz. 16:11 "Spięcie" - magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Sebastian Kaleta, Władysław… » więcej 2021-12-28, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w program… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »