Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Małgorzata Kulczycka o problemie przemocy wobec kobiet…
2019-12-06, 14:49 Autor: Joanna Matlak

Małgorzata Kulczycka o problemie przemocy wobec kobiet w miejscu pracy

Małgorzata Kulczycka o idei happeningu pt. „Nie zamiataj przemocy pod dywan”
Małgorzata Kulczycka z Manufaktury Inicjatyw Różnorodnych opowiedziała o idei happeningu pt. "Nie zamiataj przemocy pod dywan" i przedstawiła na czym polega problem przemocy w miejscu pracy. Przedstawiła także wydarzenia, które dzieją się w Polsce i na świecie w ramach kampanii "16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć." Kampania rozpoczęła się 25 listopada.
- Statystyki dotyczące przemocy wobec kobiet w Polsce nie odzwierciedlają prawdziwej skali zjawiska, ponieważ bardzo dużo osób rezygnuje ze zgłaszania takich sytuacji. Mówiąc o tym co się dzieje np. na policji czy w różnych miejscach do których można się zwrócić, często jest to bagatelizowane, słyszymy "nic się nie stało, poukłada się, nie przesadzaj". To są często komunikaty, które powodują, że kobiety rezygnują ze składania wniosków, zgłaszania różnych zajść na policji. Często potem to się kończy tragediami, w których giną ludzie, albo kogoś zabije sprawcę, albo po prostu osoby tracą pracę, bo boją się do niej przychodzić - mówiła Małgorzata Kulczycka.

W 2019 roku, tematem przewodnim Kampanii jest, tak jak w roku ubiegłym, przemoc ze względu na płeć w świecie pracy. Postawiono wówczas cel zaakceptowania przez Międzynarodową Organizację Pracy (ILO – International Labour Organization) rekomendacji dotyczących instrumentów do walki z przemocą w świecie pracy.

- Cel ten został osiągnięty, a kolejnym jest ratyfikacja i implementacja wypracowanych standardów przez jak najwięcej krajów – mówiła Kulczycka.

Zobacz także

2020-01-24, godz. 13:20 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Markiem Suskim [FILM] W dzisiejszym cyklu gościem Magdaleny Ogórek był Marek Suski, poseł i wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący Komisji… » więcej 2020-01-21, godz. 09:19 Joanna Mucha o chorobach toczących Platformę Obywatelską, o tym jak wyjść z tego kryzysu i pomysłach na Polskę - Platforma za bardzo dała się wtłoczyć w te koleiny totalnej opozycji – mówiła w Lozy Radiowej Joanna Mucha, poseł Platformy Obywatelskiej i kandydatka na przewodniczącą… » więcej 2020-01-20, godz. 15:42 Tomasz Ciecierski o zbliżających się Akademickich Targach Pracy na Politechnice Opolskiej - Zainteresowanie targami ze strony pracodawców jest coraz większe. Z każdym rokiem liczba wystawców rośnie i właściwie problem jest tylko taki, że "Łącznik" niestety… » więcej 2020-01-20, godz. 15:41 Marcin Ociepa o innowacyjnych szkołach Opolszczyzny, europejskich pieniądzach na transformację energetyczną i programie… - „Szkoła dla Innowatora” to interesujący i szeroki projekt, wypracowany wspólnie przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wraz z Ministerstwem Edukacji… » więcej 2020-01-17, godz. 14:49 Młodzieżowa Loża Radiowa z 17 stycznia 2020 roku - posłuchaj i zobacz! [FILM] Z młodymi działaczami rozmawiałyśmy o ustawie dyscyplinującej sędziów, a w drugiej części debaty naszych gości poprosiłyśmy o odniesienie się do sprawy radnego… » więcej 2020-01-17, godz. 14:13 Dr Stanisław Niewiński o tym, co oznacza dymisja rosyjskiego rządu i jakie plany może mieć Władimir Putin - Wydaje się, że są dwa najbardziej racjonalne powody zmian, których byliśmy ostatnio świadkami w Rosji. Jeden ma charakter krótkofalowy i jest związany z niekorzystną… » więcej 2020-01-16, godz. 15:35 WSPÓLNA SPRAWA. Debata o pomyśle wprowadzenia "sprawiedliwej" płacy minimalnej w krajach UE W debacie pracodawców, związkowców i ekspertów porozmawiamy o „sprawiedliwej płacy minimalnej”, czyli nowym pomyśle Komisji Europejskiej. Projekt miałby objąć… » więcej 2020-01-16, godz. 14:12 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z ministrem Łukaszem Schreiberem Magdalena Ogórek tym razem gościła ministra Łukasza Schreibera, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów. Wśród tematów ustawa reformująca polski wymiar… » więcej 2020-01-15, godz. 15:23 Edward Kinder o bardziej poukładanym systemie pracy egzaminatorów WORD-u i nowych przepisach, które to regulują W Loży pytaliśmy o najnowsze przepisy dotyczące egzaminów na prawo jazdy. Utrudniają czy ułatwiają pracę egzaminatorów? Jak wpływają na przyszłych kierowców? » więcej 2020-01-15, godz. 15:07 Barbara Pawlos i Alina Kowalczyk-Czerwińska o organizowanych przez NFZ "Środach z profilaktyką" i coraz częstszym problemie… W Loży rozmawialiśmy o problemie otyłości, który dotyka coraz większa grupę osób, zarówno dorosłych jak i dzieci. Pytaliśmy skąd się bierze otyłość i jak z nią… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »