Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Paweł Grabowski o tym, jest w Polsce miejsce dla…
2019-10-18, 15:30 Autor: Marek Świercz

Paweł Grabowski o tym, jest w Polsce miejsce dla racjonalnego centrum, co znaczy, że sojusz ludowców i kukizowców ma przyszłość

Paweł Grabowski o tym, jest w Polsce miejsce dla racjonalnego centrum, co znaczy, że sojusz ludowców i kukizowców ma przyszłość
- Dokąd zmierza ruch Kukiz ’15? To bardzo dobre pytanie, na które jednak nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć. Trzeba poczekać aż zbierze się poselski klub Koalicji Polskiej i wtedy zacząć rozmowy o przyszłości – mówił w Loży Radiowej Paweł Grabowski, poseł Kukiz ’15, który w tegorocznych wyborach bez powodzenia ubiegał się o ponowny wybór.
Jak mówi nasz gość, dla niego najważniejsze jest to, że porozumienie programowe, które w sierpniu kukizowcy zawarli z Polskim Stronnictwem Ludowym, jest nadal honorowane.

- To nie jest tak, że ludowcy wzięli nasze demokratyczne hasła na sztandary, żeby wygrać wybory. Z ostatnich wypowiedzi Kosiniaka-Kamysza i innych polityków PSL jasno wynika, że nie robili sobie z gęby cholewy i traktują przyjęte zobowiązania bardzo poważnie – mówi Grabowski. – Dodam, że ten nasz sojusz bardzo im się opłacił, pozyskali szerszy elektorat, weszli do wielkich miast, gdzie wcześniej praktycznie wcale nie mieli wyborców.

Zdaniem Grabowskiego, nowy sejmowy układ, w który do zwyczajowej wojny między PiS-em i antyPiS-em dojdzie ideowa wojna między radykalną lewicą i prawicą, sprawi to, że – w jego ocenie – pojawi się zapotrzebowanie na nowe racjonalne centrum.

- I takim centrum chciała od początku być Koalicja Polska – przekonuje. – Bardzo dobrze w tych wyborach wypadł Kosiniak-Kamysz, uważam, że mógłby być znakomitym kandydatem na prezydenta, wspólnym kandydatem partii opozycyjnych.

Czy Grabowski zostanie w polityce? Jak mówi, na takie decyzje przyjdzie jeszcze czas.

Zobacz także

2020-11-30, godz. 18:27 Jerzy Czerwiński o unijnym budżecie Gościem Loży Radiowej po godzinie 12:05 był senator PiS Jerzy Czerwiński, z którym wróciliśmy do tematu unijnego budżetu i powiązania go z praworząd… » więcej 2020-11-27, godz. 14:15 Młodzieżowa Loża Radiowa o rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. aborcji w Polsce Zaproszenie do naszej dyskusji przyjęli: Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Grzegorz Pukas (Młoda Prawica), Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci) oraz Paulina… » więcej 2020-11-27, godz. 14:33 Michał Nowak o wymianie apeli między radnymi PiS a PO ws. Strajku Kobiet w Kędzierzynie-Koźlu - To czy dane zgromadzenie łamie prawo nie oceniają radni PiS-u, a policja - mówił Michał Nowak, miejski radny, wiceprzewodniczący klubu radnych Sabiny Nowosielskiej… » więcej 2020-11-27, godz. 14:30 Andrzej Lachowicz o Strajku Kobiet w Kędzierzynie - Koźlu i apelu radnych PiS - Żadna z ekip organizujących marsz nie zadbała o odległości podczas marszów, które nie były spontaniczne, a zorganizowane - powiedział w Loży Radiowej… » więcej 2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej 2020-11-25, godz. 14:44 Dr Rafał Parvi o święcie wyprzedaży, czyli popularnym Black Friday - Osobiście do końca nie wierzę w te promocje, które widnieją na tabliczkach przed sklepami. Przecież cena mogła zostać specjalnie zawyżona. Dobrze jest… » więcej 2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »