Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara o doświadczeniach sejmowych i…
2019-10-07, 13:38 Autor: Marek Świercz

Katarzyna Czochara o doświadczeniach sejmowych i bilansie prac poselskich

Katarzyna Czochara o doświadczeniach sejmowych i bilansie prac poselskich
- Zostałam zaprzysiężona 9 grudnia 2015 roku i od tego czasu starałam się bardzo ciężko pracować zarówno w naszym polskim sejmie uczestniczyć w wielu komisjach, zespołach parlamentarnych czy grupach bilateralnych – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł Prawa i Sprawiedliwości, którą poprosiliśmy o podsumowanie swojej pracy w sejmie.
Katarzyna Czochara w sejmie pracowała w czterech komisjach. Była to komisja zdrowia, polityki senioralnej, edukacji, nauki i młodzieży oraz spraw zagranicznych. – W dwóch pracowało się naprawdę ciężko, bo przecież mieliśmy dwie ważne reformy: oświatową i zdrowotną – mówiła w Loży poseł Czochara i wskazała, że była też w zespole ds. policji, zespole ds. Wojsk Obrony Terytorialnej, więziennictwa, a także innych zespołach zajmujących się np. kwestiami szpitali powiatowych oraz wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej.

Naszego gościa spytaliśmy co najbardziej zaskoczyło ją w sejmie. – Zaskoczył mnie fakt, że wielu posłów czy posłanek niejednokrotnie nie czuje rangi miejsca w którym pracuje. Rzeczywiście, niektóre zachowania czy wypowiedzi były wręcz skandaliczne. Bardzo negatywnie utkwiła mi w pamięci sytuacja z 16 grudnia kiedy miała być przyjęta jedna z najważniejszych uchwał, czyli uchwała budżetowa. To co się działo w sejmie i pod sejmem to były sceny nie do opisania i tego nie będę w stanie zapomnieć – mówiła Katarzyna Czochara, ale dodała też, że było kilka pozytywnych akcentów zwłaszcza doniosłe uroczystości dotyczące np. chrztu Polski czy wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa.

Dodajmy, że w listopadzie 2016 roku Katarzyna Czochara została także szefową Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim. – Ja w PiS byłam od 2005 roku, ale pewnych rzeczy nauczyłam się dopiero będąc posłem i szefem okręgu. Był to ciężki okres i ogromny test, ale czuję że wypadł dobrze. Cieszę się, że będąc w pewien sposób niedoświadczonym politykiem a prowadząc struktury opolskie, zrobiliśmy ogromny postęp jeśli chodzi o poparcie – mówiła poseł Czochara za przykład podając sejmik województwa w którym w bieżącej kadencji jest 10 radnych, a wcześniej było 5.

Zobacz także

2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej 2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej 2020-09-17, godz. 12:27 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON o kampanii… » więcej 2020-09-16, godz. 15:20 Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole - Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od… » więcej 2020-09-16, godz. 15:19 Dr Jarosław Szarek o działalności IPN i dbałości o pamięć narodową - Przystanek Historia to miejsce, gdzie IPN opowiada o naszych dziejach, o naszej aktywności - powiedział dr Jarosław Szarek, prezes Instytut Pamięci Narodowej… » więcej 2020-09-16, godz. 15:18 Dr Agnieszka Gawlik o tym, jak zorganizowana jest nasza służba zdrowia i jak poprawić jej funkcjonowanie - Wydaje mi się, że jest to krok naprzód – tak oceniła przekazanie kompetencji w zakresie zlecania testów na koronawirusa lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej… » więcej 2020-09-15, godz. 14:30 Bartosz Maziarz i Bartłomiej Pater o sytuacji na Białorusi i naszym bezpieczeństwie - Mamy patową sytuację na Białorusi – powiedział dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego. – Na pewno widzimy osłabienie Łukaszenki. - To jest… » więcej 2020-09-15, godz. 13:25 Ryszard Galla o tym, że opozycja powinna wychodzić ze swoimi propozycjami i uważnym przyglądaniu się rekonstrukcji… - Dogadywanie się rządzącym idzie jak po grudzie, a jeśli mówimy o opozycji to życzyłbym sobie by była bardziej mobilna - mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***