Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak o wnioskach z II Kongresu Żeglugi ...
2019-09-20, 14:41 Autor: Joanna Matlak

Adrian Czubak o wnioskach z II Kongresu Żeglugi Śródlądowej, porcie w Koźlu i funduszach na drogi

Adrian Czubak o wnioskach z II Kongresu Żeglugi Śródlądowej, porcie w Koźlu i funduszach na drogi
- Wszyscy byli zachwyceni i wskazywali na potrzebę organizacji takiego wydarzenia, aby chociaż raz w roku dowiedzieć się co zostało już wykonane i usłyszeć co jest planowane na najbliższe miesiące i lata. Były też oczekiwania co do organizacji III kongresu, ale i sugestie, żeby główna debata, na której trwały specjalistyczne panele, w których prelegentami byli nie tylko eksperci, ale i samorządowcy, przedsiębiorcy, fachowcy z Polski i zagranicy, trwała dwa dni – mówił gość Loży Radiowej.
W programie pojawił się także głośny wątek inwestycji dotyczącej odbudowy portu w Koźlu. – Zastanawia mnie, że w obecnej chwili, w czasie kampanii wyborczej politycy Platformy Obywatelskiej, a zwłaszcza Robert Węgrzyn zaczął się domagać od strony rządowej szybkich wyjaśnień, nawet ma być podpisywana rezolucja w sejmiku. Cieszy mnie to zainteresowanie, ale jestem zdziwiony, że zainteresowanie Odrzańską Drogą Wodną nastąpiło teraz. A ja pytam polityków PO co zrobiliście przez 8 lat rządów? Ułatwię odpowiedź; nie zrobiliście nic – mówił w Loży wojewoda Czubak.

Nasz gość zaznaczył, że nawet gdyby port w Koźlu powstał rok temu, to nie byłby przygotowany do pełnego funkcjonowania przy Odrze. – To dzięki niechlujstwu i zaniedbaniom Platformy, trzeba w to włożyć miliardy złotych, żeby Odra mogła spełniać podstawowe funkcje żeglowne. Nawet gdyby port powstał rok temu, to nie miałby przy czym funkcjonować – mówił Czubak.

W kolejnych częściach naszej rozmowy wojewoda opowiedział o kolejnym naborze w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. - Jesteśmy w przeddzień podpisywania kolejnych umów z samorządami w ramach tegorocznego naboru. Będziemy podpisywać umowy na 62 zadania, w tym 8 zadań wieloletnich. Wybudujemy kolejne 60 km dróg. Łącznie w 2019 roku to 126 mln złotych dla samorządów, a więc kwota rekordowa – mówił nasz gość.

Wojewodę pytaliśmy też o zadłużenie szpitali powiatowych, co podnosili ostatnio samorządowcy.

Zobacz także

2019-10-17, godz. 15:17 WSPÓLNA SPRAWA Krajobraz gospodarczy po wyborach. Mamy powody do optymizmu czy raczej winniśmy się martwić? Jak wygląda krajobraz gospodarczy po wyborach? Komentarze są różne. Agencja ratingowa Moody's stwierdziła, że przy takiej polityce gospodarczej obniży się zdo ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:05 Dariusz Gieroń o cichym zabójcy, instalacjach przesyłu gazu i gaszeniu samochodów elektrycznych - Jak zawsze o tej porze roku ostrzegamy przed czadem. Od początku sezonu grzewczego mieliśmy już w kraju 162 incydenty związane z tlenkiem węgla, poszkodowan ... » więcej 2019-10-16, godz. 15:51 Daniel Szkarupski o tym, kto jest kim w Konfederacji i czym różni się ona od Zjednoczonej Prawicy - Prawica wytoczy najcięższe armaty i lewica wytoczy najcięższe armaty. Jak się idzie na wojnę, to nie z szablami na czołgi - mówił w Loży Radiowej Daniel Szk ... » więcej 2019-10-16, godz. 15:54 Stanisław Rakoczy o tym, że ludowcy dawno zdjęli buty agronoma i z nowymi sojusznikami wybierają się do miasta - Oczywiście, że jestem zadowolony z wyniku wyborów. Nawet jeśli dostaliśmy o kilkaset tysięcy głosów mniej niż PSL i Kukiz '15 cztery lata temu, to proszę pa ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:19 Henryk Kroll o wyborach, koniecznej zmianie pokoleniowej w Mniejszości Niemieckiej i niedopuszczalnej - jego zdaniem - ... - Nie rozumiem, dlaczego na czele listy kandydatów do Sejmu byli kandydaci, którzy po niemiecku nie mówią albo mówią słabo! Listę powinien otwierać lider Towa ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:05 Marcelina Zawisza i Paweł Kampa o tym, że nowa lewica dopiero się rozpędza i za chwile ruszy po władzę - To są trzy kroki. Najpierw lewica była poza Sejmem, teraz już jest w Sejmie a w następnym etapie przejmie władzę - odgrażali się w Loży Radiowej politycy no ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:47 Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów” - Jestem zadowolony z wyników zarówno swojego ugrupowania jak i opozycji, która osiągnęła bardzo dobre rezultaty, zarówno w województwie jak i w całym kraju. ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:40 Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, wynikach w regionie i tym że zbliżająca się kadencja b ... - Jestem bardzo zadowolona z naszego wyniku. To absolutnie historyczny wynik dla PiS na Opolszczyźnie, wynik który smakuje nieprawdopodobnie dobrze, bo wiemy ... » więcej 2019-10-14, godz. 00:23 Wieczór Wyborczy Radia Opole. Część druga W drugiej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole o sondażowych wynikach wyborów dyskutowali politycy: Katarzyna Czochara z PiS, Jerzy Przystajko z Lewicy Raze ... » więcej 2019-10-14, godz. 00:36 Wieczór wyborczy Radia Opole. Część pierwsza W pierwszej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole sondażowe wyniki wyborów komentowali naukowcy z uniwersytetu opolskiego: politolodzy Adam Drosik, Błażej Ch ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »