Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Leszek Korzeniowski, poseł PO o tym, że jest din ...
2019-08-12, 14:43 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Leszek Korzeniowski, poseł PO o tym, że jest dinozaurem, oraz o tym jak młodzi koledzy radzą sobie w kampanii wyborczej

Leszek Korzeniowski, poseł PO o tym, że jest dinozaurem, oraz o tym jak młodzi koledzy radzą sobie w kampanii wyborczej
- Jestem jakby dinozaurem sejmowym, jestem w pierwszej 25-tce najstarszych obecnych parlamentarzystów będących nieprzerwanie od 2001 roku i czas ustąpić pola młodszym - powiedział w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Leszek Korzeniowski. Kończąca się kadencja sejmu jest jego ostatnią. Nie kandyduje w nadchodzących wyborach ani na posła ani na senatora.
- To jest takie trochę wrzucenie na luz, pozbycie się obowiązków politycznych - mówił o ostatnich czterech latach w Sejmie. Poseł pracował w komisji rozwoju wsi i w komisji do spraw kontroli państwowej. Najważniejszą ustawą nad jaką pracował jest jego zdaniem ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego. - Cały czas byłem jej przeciwny, jeszcze jak byliśmy u władzy. Mówiłem, że to zła ustawa i że tak zostanie zapamiętana na polskiej wsi - przyznał.

Poseł Korzeniowski pytany o ocenę aktualnych działań w ramach kampanii wyborczej jego partyjnych kolegów powiedział, że obecny kształt Koalicji Obywatelskiej to jest to, czego oczekiwała większość sejmowych koleżanek i kolegów. - Poprzednie wybory, wybory do PE, niektórzy moi koledzy i koleżanki oceniają niezbyt pochlebnie, dlatego, że Platforma zapłaciła wysoką cenę za koalicję. Decyzja przewodniczącego Schetyny jest słuszna, że PO powinna mieć wiodącą rolę w tych wyborach, wiele pozycji biorących powinno należeć do Platformy - mówił poseł Korzeniowski.

Gość Loży Radiowej patrząc na poprzednie lata w polityce przyznał, że kiedy rządziła Platforma, za bardzo patrzyła w tabelki, starając się uzdrowić polskie finanse, a za mało patrzyła na człowieka. - Z tych owoców, bardzo skutecznie korzystają obecnie rządzący. Można było dać 300 czy 400, natomiast bezwzględne stwierdzenie, że Polski na to nie stać, było błędem - ocenił.

Zobacz także

2019-08-16, godz. 15:05 Violetta Porowska o tym, że listy z kandydatami PiS do Sejmu i Senatu "koszą" przeciwników - Zaskakujących nazwisk, w takim sensie, że „nieznanych” albo nazwisk które są spoza naszego regionu, nie ma. To są wszystko nasze rodzime nazwiska, to osoby, ... » więcej 2019-08-16, godz. 14:22 Artur Kamiński, wiceprezes zarządu w grupie ZAK S.A o żeglowności Odry, znaczeniu logistyki i II Kongresie Żeglugi Śró ... - Modernizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej jest dla nas bardzo ważna - powiedział w Loży Radiowej Artur Kamiński, wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A, w Kędzierzynie- ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:42 Dominik Pikos o sezonie letnim na turawskich jeziorach i gazyfikacji Turawy - Nasze jeziora to skrajności. Jezioro Średnie jest piękne, czyste i przyciąga wielu turystów i jest Jezioro Duże, niestety bardziej słynne, bo zielone. W tym ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:24 Stanisław Rakoczy, lider PSL w regionie o koalicji z Kukizem, planach na kampanię i listach kandydatów - Jest realistą. Ze względu na kalendarz wyborczy narzucony przez termin wyborów, czas jest krótki trzeba sprawnych struktur, żeby zebrać podpisy - powiedział ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:41 Arkadiusz Wiśniewski o Cieplaku, centrum przesiadkowym, drugim ratuszu, lotnisku w Opolu i wizycie w Rosji - Rusza rozbiórka "Cieplaka". Wielkiego "bum" nie będzie, w pobliżu jest szpital, więc zrezygnowaliśmy z eksplozji - powiedział w Loży Radiowej Arkadiusz Wiśn ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:28 Piotr Woźniak o tym dlaczego nie będzie "jedynką" na opolskiej liście Lewicy, o tym co jednoczy koalicję i programie w ... - Koalicje polegają na tym, że trzeba w pewnych momentach ustąpić - powiedział w Loży Radiowej Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie pytany o to, czy m ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:20 Antoni Duda z PiS o swojej aktywności poselskiej, o nowej Marszałek Sejmu i tym, że kampania trwa 4 lata - Dla mnie nie ma czegoś takiego jak „gorąca kampania wyborcza”. My kampanię prowadzimy 4 lata i swoją pracą oraz swoimi działaniami pokazujemy społeczeństwu, ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:18 Piotr Paszkiewicz z Przedwiośnia i Jan Zimoch z Młodej Prawicy o koalicjach tworzonych przez ich partie - Działanie Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy zdecydowanie wzmocniło nasze struktury - ocenił Jan Zimoch z Młodej Prawicy, czyli młodzieżówki partii Porozum ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:16 Marcin Ociepa o swoim starcie w wyborach do Sejmu i politycznym mariażu Kukiz'15 z PSL-em - Jako jedyny minister z naszego województwa mam nieco większe możliwości przekonywania w Warszawie, że Opolszczyzna potrzebuje wsparcia - powiedział w Loży R ... » więcej 2019-08-08, godz. 14:39 Debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o tym czy etat to przeżytek? Co trzeci Polak woli inną, bardziej elastyczną formę zatrudnienia niż etat. Z kolei pracodawcy na Opolszczyźnie, według danych GUS wskazali, że koszty pracy t ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »