Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marcin Ociepa o swoim starcie w wyborach do Sejm ...
2019-08-09, 14:16 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marcin Ociepa o swoim starcie w wyborach do Sejmu i politycznym mariażu Kukiz'15 z PSL-em

Marcin Ociepa o swoim starcie w wyborach do Sejmu i politycznym mariażu Kukiz'15 z PSL-em
- Jako jedyny minister z naszego województwa mam nieco większe możliwości przekonywania w Warszawie, że Opolszczyzna potrzebuje wsparcia - powiedział w Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. Ogłosił on swój start w wyborach do Sejmu.
- Postawiłem pięć priorytetów przed sobą: silna rodzina, nowoczesna gospodarka, silne wyższe uczelnie, lepsza komunikacja i bezpieczna i wykorzystana gospodarczo Odra - wymieniał. Zaznaczył jednak, że nie rozpoczyna jeszcze kampanii wyborczej, a banery które pojawił się w Opolu, nie mają haseł wyborczych, nie nawołują do głosowania. To, jak mówił Ociepa, kampania informacyjna.

Marcin Ociepa sprawuje obecnie mandat radnego sejmiku województwa opolskiego. Mandatu radnego i mandatu posła nie można łączyć. - Mandat radnego wygaśnie jeśli zdobędę mandat poselski. Myślę, że to naturalna konsekwencja. Ten mój silny mandat radnego, chcę wzmocnić mandatem parlamentarnym - powiedział wiceminister Ociepa. - To także naturalna konsekwencja mojej pracy w rządzie - dodał.

Gość Loży Radiowej skomentował także poczynania politycznych konkurentów. Między innymi mariaż Kukiz'15 i Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Mam do Pawła Kukiza wiele szacunku i sympatii, budowanie przez niego kariery politycznej na krytyce systemu, kłóci się z wejściem na listę PSL-u.To najbardziej systemowa partia - stwierdził Marcin Ociepa.

- Jeśli celem Pawła Kukiza jest wejście do Sejmu, to wykonał właściwy ruch. Natomiast do tej pory budował aurę wokół siebie, jako ten, kto chciał zmienić system, a wchodzi na listy partii, która od lat jest twarzą systemu - mówił. Zdaniem Ociepy tym samym Paweł Kukiz traci wiarygodność.

Zobacz także

2019-08-16, godz. 15:05 Violetta Porowska o tym, że listy z kandydatami PiS do Sejmu i Senatu "koszą" przeciwników - Zaskakujących nazwisk, w takim sensie, że „nieznanych” albo nazwisk które są spoza naszego regionu, nie ma. To są wszystko nasze rodzime nazwiska, to osoby, ... » więcej 2019-08-16, godz. 14:22 Artur Kamiński, wiceprezes zarządu w grupie ZAK S.A o żeglowności Odry, znaczeniu logistyki i II Kongresie Żeglugi Śró ... - Modernizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej jest dla nas bardzo ważna - powiedział w Loży Radiowej Artur Kamiński, wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A, w Kędzierzynie- ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:42 Dominik Pikos o sezonie letnim na turawskich jeziorach i gazyfikacji Turawy - Nasze jeziora to skrajności. Jezioro Średnie jest piękne, czyste i przyciąga wielu turystów i jest Jezioro Duże, niestety bardziej słynne, bo zielone. W tym ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:24 Stanisław Rakoczy, lider PSL w regionie o koalicji z Kukizem, planach na kampanię i listach kandydatów - Jest realistą. Ze względu na kalendarz wyborczy narzucony przez termin wyborów, czas jest krótki trzeba sprawnych struktur, żeby zebrać podpisy - powiedział ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:41 Arkadiusz Wiśniewski o Cieplaku, centrum przesiadkowym, drugim ratuszu, lotnisku w Opolu i wizycie w Rosji - Rusza rozbiórka "Cieplaka". Wielkiego "bum" nie będzie, w pobliżu jest szpital, więc zrezygnowaliśmy z eksplozji - powiedział w Loży Radiowej Arkadiusz Wiśn ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:28 Piotr Woźniak o tym dlaczego nie będzie "jedynką" na opolskiej liście Lewicy, o tym co jednoczy koalicję i programie w ... - Koalicje polegają na tym, że trzeba w pewnych momentach ustąpić - powiedział w Loży Radiowej Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie pytany o to, czy m ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:43 Leszek Korzeniowski, poseł PO o tym, że jest dinozaurem, oraz o tym jak młodzi koledzy radzą sobie w kampanii wyborczej - Jestem jakby dinozaurem sejmowym, jestem w pierwszej 25-tce najstarszych obecnych parlamentarzystów będących nieprzerwanie od 2001 roku i czas ustąpić pola ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:20 Antoni Duda z PiS o swojej aktywności poselskiej, o nowej Marszałek Sejmu i tym, że kampania trwa 4 lata - Dla mnie nie ma czegoś takiego jak „gorąca kampania wyborcza”. My kampanię prowadzimy 4 lata i swoją pracą oraz swoimi działaniami pokazujemy społeczeństwu, ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:18 Piotr Paszkiewicz z Przedwiośnia i Jan Zimoch z Młodej Prawicy o koalicjach tworzonych przez ich partie - Działanie Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy zdecydowanie wzmocniło nasze struktury - ocenił Jan Zimoch z Młodej Prawicy, czyli młodzieżówki partii Porozum ... » więcej 2019-08-08, godz. 14:39 Debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o tym czy etat to przeżytek? Co trzeci Polak woli inną, bardziej elastyczną formę zatrudnienia niż etat. Z kolei pracodawcy na Opolszczyźnie, według danych GUS wskazali, że koszty pracy t ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »