Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Zbigniew Kubalańca o remoncie im. Jana Kochanows ...
2019-08-07, 13:53 Autor: Marcin Boczek

Zbigniew Kubalańca o remoncie im. Jana Kochanowskiego i byłym partyjnym koledze Jacku N.

Zbigniew Kubalańca o remoncie Teatru Kochanowskiego
- Przetarg jest rozstrzygnięty, jutro podpisujemy umowę z wykonawcą - powiedział w Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego. Samorząd regionu przystępuje do gruntownego remontu teatru dramatycznego im. Jana Kochanowskiego. Po pierwszym, nieudanym przetargu udało się za drugim razem znaleźć wykonawcę, który prace rozpocznie w styczniu. Potrwają one go grudnia 2020 roku.
Będzie wykonana nowa fasada, przeniesione będzie wejście główne, zostanie wykonany montaż systemu klimatyzacji oraz nowe technologie na scenie.

Na czas prac planuje się przeniesienie działalności teatru w inne miejsce. - Remont jest gruntowny i mocno ingerujący w budynek. Nie możemy zostawić naszego widza bez teatru aż na tak długo. Do połowy marca będziemy korzystać z modelatorni, natomiast na kolejne miesiące szukamy przestrzeni w Opolu atrakcyjnej dla mieszkańców i spełniającej wymogi dla spektakli. Jesteśmy po wstępnych rozmowach, mam nadzieję, że będziemy mogli państwa tam zaprosić, bo wnętrza są postindustrialne - mówił wicemarszałek Kubalańca.

Wystąpiono także do ministerstwa o zgodę na zmianę terminu Konfrontacji Teatralnych tak, aby mogły one odbyć się już w wyremontowanym gmachu.

W Loży Radiowej pytałyśmy także o losy Jaska N. byłego już członka Platformy Obywatelskiej. Złożył on dzisiaj (7.08) rezygnację z pracy - pracował w urzędzie marszałkowskim, jako zastępca dyrektora jednego z departamentów. Wcześniej został wyrzucony z partii i zrezygnował z przewodniczenia radzie miejskiej Brzegu.

- Toczą się rozmowy jeśli chodzi o nowego szefa miejskich struktur PO w Brzegu. Powinno to nastąpić jak najszybciej. Wchodzimy w okres przedwyborczy i nie możemy tak ważnego powiatu zostawić bez przewodniczącego - powiedział Zbigniew Kubalańca.

Zobacz także

2019-08-16, godz. 15:05 Violetta Porowska o tym, że listy z kandydatami PiS do Sejmu i Senatu "koszą" przeciwników - Zaskakujących nazwisk, w takim sensie, że „nieznanych” albo nazwisk które są spoza naszego regionu, nie ma. To są wszystko nasze rodzime nazwiska, to osoby, ... » więcej 2019-08-16, godz. 14:22 Artur Kamiński, wiceprezes zarządu w grupie ZAK S.A o żeglowności Odry, znaczeniu logistyki i II Kongresie Żeglugi Śró ... - Modernizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej jest dla nas bardzo ważna - powiedział w Loży Radiowej Artur Kamiński, wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A, w Kędzierzynie- ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:42 Dominik Pikos o sezonie letnim na turawskich jeziorach i gazyfikacji Turawy - Nasze jeziora to skrajności. Jezioro Średnie jest piękne, czyste i przyciąga wielu turystów i jest Jezioro Duże, niestety bardziej słynne, bo zielone. W tym ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:24 Stanisław Rakoczy, lider PSL w regionie o koalicji z Kukizem, planach na kampanię i listach kandydatów - Jest realistą. Ze względu na kalendarz wyborczy narzucony przez termin wyborów, czas jest krótki trzeba sprawnych struktur, żeby zebrać podpisy - powiedział ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:41 Arkadiusz Wiśniewski o Cieplaku, centrum przesiadkowym, drugim ratuszu, lotnisku w Opolu i wizycie w Rosji - Rusza rozbiórka "Cieplaka". Wielkiego "bum" nie będzie, w pobliżu jest szpital, więc zrezygnowaliśmy z eksplozji - powiedział w Loży Radiowej Arkadiusz Wiśn ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:28 Piotr Woźniak o tym dlaczego nie będzie "jedynką" na opolskiej liście Lewicy, o tym co jednoczy koalicję i programie w ... - Koalicje polegają na tym, że trzeba w pewnych momentach ustąpić - powiedział w Loży Radiowej Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie pytany o to, czy m ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:43 Leszek Korzeniowski, poseł PO o tym, że jest dinozaurem, oraz o tym jak młodzi koledzy radzą sobie w kampanii wyborczej - Jestem jakby dinozaurem sejmowym, jestem w pierwszej 25-tce najstarszych obecnych parlamentarzystów będących nieprzerwanie od 2001 roku i czas ustąpić pola ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:20 Antoni Duda z PiS o swojej aktywności poselskiej, o nowej Marszałek Sejmu i tym, że kampania trwa 4 lata - Dla mnie nie ma czegoś takiego jak „gorąca kampania wyborcza”. My kampanię prowadzimy 4 lata i swoją pracą oraz swoimi działaniami pokazujemy społeczeństwu, ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:18 Piotr Paszkiewicz z Przedwiośnia i Jan Zimoch z Młodej Prawicy o koalicjach tworzonych przez ich partie - Działanie Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy zdecydowanie wzmocniło nasze struktury - ocenił Jan Zimoch z Młodej Prawicy, czyli młodzieżówki partii Porozum ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:16 Marcin Ociepa o swoim starcie w wyborach do Sejmu i politycznym mariażu Kukiz'15 z PSL-em - Jako jedyny minister z naszego województwa mam nieco większe możliwości przekonywania w Warszawie, że Opolszczyzna potrzebuje wsparcia - powiedział w Loży R ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »