Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Dorota Piechowicz-Witoń o nowych zadaniach naczelnika…
2019-07-11, 15:03 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza, Joanna Matlak

Dorota Piechowicz-Witoń o nowych zadaniach naczelnika Centrum Dialogu Obywatelskiego

Dorota Piechowicz-Witoń o nowych zadaniach naczelnika Centrum Dialogu Obywatelskiego
- Pełnomocnik ds. równego traktowania to takie stanowisko czy funkcja o której wiele miesięcy wcześniej rozmawiano w Opolu czy urzędzie miasta – mówiła w Loży Radiowej Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego, która od połowy czerwca pełni także tę funkcję.
- Od początku powtarzamy, że bardzo realnie patrzymy na to stanowisko. Stawiamy sobie cele, które jesteśmy w stanie zrealizować. Czyli na początku kładziony jest nacisk związany z informowaniem, edukowaniem, przede wszystkim podnoszeniem świadomości społecznej. Stąd będziemy mówić o różnego rodzaju spotkaniach, warsztatach debatach, kampaniach świadomościowych i informacyjnych. Po to, by temat równouprawnienia wkraczał w różne obszary inicjatyw podejmowanych przez miasto we współpracy z różnymi innymi podmiotami, czyli organizacjami pozarządowymi, grupami nieformalnymi i innymi instytucjami.

- Czy to znaczy, że skoro taki pełnomocnik został powołany, to znaczy, że jest źle? Nie. Chcemy powiedzieć, że powołanie go jest dopełnieniem całego myślenia obywatelskiego o mieście. Chodzi o to, żeby była taka pierwsza osoba do kontaktu – mówi Dorota iechowicz – Witoń.

Naczelnik CDO opowiedziała też o nowym referacie w tej instytucji, który podejmie działania integrujące cudzoziemców w naszym mieście, a zwłaszcza Ukraińców, a także o różnicach między budżetem obywatelskim a inicjatywą lokalną.

Zobacz także

2020-06-02, godz. 09:48 Iwona Sobania o zadłużeniu Byczyny, perspektywach rozwoju gminy - Nikt nie chciał się podjąć trudu wyprowadzenia gminy z tej trudnej sytuacji – zastrzegła Iwona Sobania, burmistrz Byczyny, tłumacząc fakt zabiegania o to trudne… » więcej 2020-06-02, godz. 09:43 Jolanta Moroń-Świerszcz o trudnych chwilach w DPS-ie w Jakubowicach - Horror zaczął się 19 kwietnia, kiedy ogłoszono kwarantannę - mówiła dr Jolanta Moroń- Świerszcz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach, która w Loży… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Tomasz Kostuś o dacie wyborów i obietnicach prezydenta - Wszystko wskazuje na to i ja jestem o tym przekonany, że wybory odbędą się 28 czerwca – powiedział w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kost… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Marcin Ociepa o pracach w senacie ws. wyborów prezydenckich i zarzutach wobec ministra Szumowskiego - Z nadzieją patrzę na pracę w senacie i mam nadzieję, że senat stanie na wysokości zadania, bo dziś mamy poważne wyzwanie czyli skrzyżowanie pandemii i końcówkę… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Violetta Porowska o inwestycjach w Nysie, braku merytorycznych argumentów opozycji w kampanii wyborczej - Prawdą jest, że złożymy prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiego zaproszenie na otwarcie ronda imienia jego brata w Nysie – potwierdziła Violetta Porowska, posłanka… » więcej 2020-05-29, godz. 11:27 Tobiasz Gajda o kandydacie KO na prezydenta, pracach w senacie Obawy związane z umacnianiem się kandydata Rafała Trzaskowskiego słychać nawet na poziomie partyjnych młodzieżówek – ripostował Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów… » więcej 2020-05-29, godz. 11:25 Grzegorz Krukowski o kandydaturze opozycji, przebiegu kampanii wyborczej - Jesteśmy na nią gotowi – zastrzegł Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS, odnosząc się do ewentualnego rozpoczęcia kampanii wyborczej. Dodał, że Andrzej Duda… » więcej 2020-05-29, godz. 11:24 Przemysław Malinowski o planach rozwoju nyskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i nowej kadencji na stanowisku rek… – To duży kredyt zaufania jakim obdarzyło mnie środowisko akademickie, cieszy mnie to i nastraja pozytywnie na rzecz dalszej ciężkiej pracy- mówił w Loży Radiowej… » więcej 2020-05-28, godz. 14:05 Grzegorz Kuliś o tarczach antykryzysowych, oczekiwaniach przedsiębiorców - Nie spodziewaliśmy się - jako przedsiębiorcy - takiej pomocy – powiedział Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC. – Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak realna… » więcej 2020-05-28, godz. 14:03 Jerzy Szteliga o tarczy antykryzysowej, stanowisku związków zawodowych - Znów jest jakaś regulacja, która dokonywana jest kosztem najsłabszych, bo pracobiorcy są tutaj najsłabsi – powiedział Jerzy Szteliga ze Związku Nauczycielstwa… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »