Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Naszkiewicz o swoich parlamentarnych - i n ...
2019-06-17, 14:18 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza, Marek Świercz

Jerzy Naszkiewicz o swoich parlamentarnych - i nie tylko - planach na przyszłość

Jerzy Naszkiewicz o swojej roli w Sejmie
- Mam świadomość, że cztery miesiące to mało czasu, ale zrobię wszystko, żeby ten czas dobrze wykorzystać - powiedział w Loży Radiowej Jerzy Naszkiewicz, nowy poseł Ziemi Opolskiej, który objął mandat po Patryku Jakim, który - przypomnijmy - został 26 maja wybrany europosłem. Jak dodał, traktuje swoje obowiązki tym bardziej poważnie, że jesienią zamierza powalczyć o reelekcję.
Nasz gość to mieszkaniec powiatu głubczyckiego, w którym w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS odnotował rekordowo wysoki jak na Opolszczyznę wynik - ponad 53 procent głosów. Dodajmy, że to jeden z sześciu opolskich powiatów, w których wygrała prawica (pięć lat temu zwyciężyła tylko w dwóch).

- Już od jakiegoś czasu wygramy wybory w powiecie głubczyckim, ale niestety nie przekłada się to na władzę w samorządach - mówi Naszkiewicz. - Nasi przeciwnicy stosują sprytną strategię i wystawiają w wyborach po kilka komitetów, które tak naprawdę reprezentują tę samą polityczną opcję.

Nasz gość mówi, że teraz musi szybko zbudować sieć poselskich biur w wybranych miastach powiatowych. Zamierza się także zająć lobbowaniem na rzecz rozwiązania najważniejszych problemów powiatu głubczyckiego.

- Takim problemem od kilkunastu lat jest brak połączenia kolejowego - mówi nam Naszkiewicz. - Zlikwidowano zarówno połączenia pasażerskiej, jak towarowe, potem sprzedano nasz dworzec kolejowy, który, co warto przypomnieć, jest kopię dworca w Salonikach. Kiedy Amerykanie kręcili u nas film "Triumf ducha", pojawiła się nadzieja, że coś w sprawie dworca się ruszy. Niestety, nic takiego się mnie stało. Dworzec w Salonikach spłonął a nasz niszczeje.

Dodajmy, że Naszkiewicz jest ósmym opolskim parlamentarzystą prawicy w tej kadencji.

- To normalny ruch w polityce, koledzy awansują, zajmują nowe stanowiska - komentuje nasz gość.

Naszkiewicz będzie pracował w sejmowej komisji kultury i mediów.

Zobacz także

2019-07-24, godz. 14:46 Adam Leszczyński o rozkopanym Opolu, cząstkowych remontach w mieście i o cennym głosie mieszkańców oraz ... ekologów - Kiedyś po sieci krążył taki dowcip, że Opole jest zamknięte z powodu remontów i coś jest na rzeczy – powiedział w Loży Radiowej Adam Leszczyński, rzecznik M ... » więcej 2019-07-24, godz. 14:47 Stanisław Rakoczy o przedwyborczych układankach z udziałem ludowców i o tym, że D'Hondta się nie boi - Nie czuję, że jestem balastem - stwierdził Stanisław Rakoczy, lider opolskich struktur PSL, komentując wypowiedź Bezpartyjnych Samorządowców, że nie pójdą z ... » więcej 2019-07-23, godz. 14:55 Michał Pytlik o tym czy za marszami równości stoją „lotne brygady LGBT”, o przebiegu zajść w Białymstoku i współpracy ... - Pojechałem do Białegostoku bo wiedziałem, że będą tam się działy ważne wydarzenia. To był pierwszy w historii marsz równości w tym mieście, a Białystok w Po ... » więcej 2019-07-23, godz. 14:54 Robert Węgrzyn o swoim długim powrocie do Platformy Obywatelskiej - Studia nie zawsze kończą ci zdolni, czasem kończą je ci najbardziej uparci - tak z dystansem do samego siebie w Loży Radiowej Robert Węgrzyn opowiadał o swo ... » więcej 2019-07-22, godz. 15:08 Kamil Bortniczuk o karaniu pospolitych bandytów, ideologii LGBT i fałszywym konserwatyzmie ludowców - Nie zgadzam się z tezą, że wydarzenia w Białymstoku oznaczają odrodzenie się faszyzmu. W każdym społeczeństwie są ludzie, którzy nie przestrzegają obowiązuj ... » więcej 2019-07-22, godz. 14:37 Ryszard Wilczyński o swojej własnej „szóstce”, podzielonej opozycji i najbliższych działaniach Platformy - W dniu w którym Kosiniak-Kamysz powiedział, że projekt Koalicji Europejskiej nie spełnił oczekiwań, że rzekomo jest odchylenie lewicowe i że poszukują własn ... » więcej 2019-07-19, godz. 14:32 Ks. Marek Dziony o pierwszych miesiącach funkcjonowania Rady Młodzieżowej przy TSKN-ie, o jej strukturze i działalności - Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej jest organem niezależnym od TSKN-u, natomiast przewodniczący TSKN Rafał Bartek chciał mieć taką radę młodzieżową, ... » więcej 2019-07-21, godz. 08:15 Katarzyna Kownacka i Piotr Regeńczuk o mniej i bardziej egzotycznych oczekiwaniach inwestorów - Nie jest niczym dziwnym, że duży inwestor oczekuje wsparcia także w postaci finansowych grantów. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi naprawdę duża inwestycja, któr ... » więcej 2019-07-18, godz. 14:47 WSPÓLNA SPRAWA Jak należy ocenić gospodarcze wątki pakietu zwanego "szóstką Schetyny"? Tak zwana szóstka Schetyny, czyli pakiet propozycji programowych Platformy Obywatelskiej, to odpowiedź opozycji na piątkę Kaczyńskiego. Nie brak tu wątków gos ... » więcej 2019-07-18, godz. 14:26 Dr Błażej Choroś o nowej szefowej Komisji Europejskiej, politycznej układance w PE i o szansach polskich polityków na ... - Ursula von der Leyen silnie podkreślała takie dwa obszary, które zresztą są też definiowane jako największe wyzwania Unii Europejskiej: to jest kwestia klim ... » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »