Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Naszkiewicz o swoich parlamentarnych - i nie…
2019-06-17, 14:18 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza, Marek Świercz

Jerzy Naszkiewicz o swoich parlamentarnych - i nie tylko - planach na przyszłość

Jerzy Naszkiewicz o swojej roli w Sejmie
- Mam świadomość, że cztery miesiące to mało czasu, ale zrobię wszystko, żeby ten czas dobrze wykorzystać - powiedział w Loży Radiowej Jerzy Naszkiewicz, nowy poseł Ziemi Opolskiej, który objął mandat po Patryku Jakim, który - przypomnijmy - został 26 maja wybrany europosłem. Jak dodał, traktuje swoje obowiązki tym bardziej poważnie, że jesienią zamierza powalczyć o reelekcję.
Nasz gość to mieszkaniec powiatu głubczyckiego, w którym w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS odnotował rekordowo wysoki jak na Opolszczyznę wynik - ponad 53 procent głosów. Dodajmy, że to jeden z sześciu opolskich powiatów, w których wygrała prawica (pięć lat temu zwyciężyła tylko w dwóch).

- Już od jakiegoś czasu wygramy wybory w powiecie głubczyckim, ale niestety nie przekłada się to na władzę w samorządach - mówi Naszkiewicz. - Nasi przeciwnicy stosują sprytną strategię i wystawiają w wyborach po kilka komitetów, które tak naprawdę reprezentują tę samą polityczną opcję.

Nasz gość mówi, że teraz musi szybko zbudować sieć poselskich biur w wybranych miastach powiatowych. Zamierza się także zająć lobbowaniem na rzecz rozwiązania najważniejszych problemów powiatu głubczyckiego.

- Takim problemem od kilkunastu lat jest brak połączenia kolejowego - mówi nam Naszkiewicz. - Zlikwidowano zarówno połączenia pasażerskiej, jak towarowe, potem sprzedano nasz dworzec kolejowy, który, co warto przypomnieć, jest kopię dworca w Salonikach. Kiedy Amerykanie kręcili u nas film "Triumf ducha", pojawiła się nadzieja, że coś w sprawie dworca się ruszy. Niestety, nic takiego się mnie stało. Dworzec w Salonikach spłonął a nasz niszczeje.

Dodajmy, że Naszkiewicz jest ósmym opolskim parlamentarzystą prawicy w tej kadencji.

- To normalny ruch w polityce, koledzy awansują, zajmują nowe stanowiska - komentuje nasz gość.

Naszkiewicz będzie pracował w sejmowej komisji kultury i mediów.

Zobacz także

2020-08-03, godz. 18:09 Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu - To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-08-03, godz. 15:38 Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa - Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał… » więcej 2020-07-29, godz. 14:50 Daniel Puciato o perspektywach branży turystycznej - Wierzę, że turystyka się odrodzi - podkreślił dr hab. Daniel Puciato – wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej oraz Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-29, godz. 14:06 Jan Strzeżek o nowej akcji Młodej Prawicy skierowanej do rówieśników - Jeżeli spojrzymy na potężny segregator w naszym biurze w Warszawie, to deklaracji mamy około 500 – powiedział o liczebności swojej organizacji Jan Strzeżek… » więcej 2020-07-28, godz. 14:24 Dariusz Krawiec o tym, czy umiemy pływać i jak zachowujemy się nad wodą - W tym roku w naszym regionie nie było przypadku utonięcia - zastrzegł Dariusz Krawiec, wiceprezes Zarządu Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Rat… » więcej 2020-07-28, godz. 14:02 Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych psach - Zwierzęta zdecydowanie bardziej odczuwają wysoką temperaturę od ludzi - zastrzegła Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Ochrony Zwierząt. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »