Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jarosław Mamala, prezes Parku Naukowo-Technologi ...
2019-06-05, 14:15 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Jarosław Mamala, prezes Parku Naukowo-Technologicznego o nowym budynku zaplecza wdrożeniowego i rozwoju tej instytucji w Opolu

Jarosław Mamala o nowym budynku zaplecza wdrożeniowego i rozwoju tej instytucji w Opolu
- To jest budynek, który dopełnia naszą misję. Daliśmy w Opolu przedsiębiorcom z sektora MŚP przestrzeń, gdzie mogą rozwinąć swoją produkcję - powiedział w Loży Radiowej Jarosław Mamala prezes PNT. Park Naukowo-Technologiczny oficjalnie otworzył czwarty budynek. Jest on zapleczem wdrożeniowym dla firm.
Budynek ma 6 tys. m kw. hal podzielonych na 6 segmentów. Każda hala ma 1000 metrów, doprowadzone są tam szynoprzewody, a ogrzewana jest w nowatorski sposób poprzez promienniki wodne niegazowe, zamontowane na wysokości prawie 15 metrów nad ziemią, a ogrzewają przestrzeń pracowniczą.

Wartość inwestycji to 40 mln zł, z tego 19 mln to dofinansowanie. Przestrzeń w nowym budynku jest już w całości wynajęta przez firmy z różnorodnych branż, takich jak kosmetyka, branża spożywcza, branża technologii obróbki metali stali i szkła i z branża IT. Niektóre z firm "wprowadziły" się do PNT niedawno, inne są w Parku od początku. - Są też firmy, które z Parku już się wyprowadziły i inwestują w strefie ekonomicznej i budują tam swoje hale - zaznaczył prezes Jarosław Mamala.

- Mam nadzieję, że Park Naukowo Technologiczny jest kreatorem pomysłów. Mamy rzecznika patentowego, który kiedy zaczynał u nas pracę miał w ciągu roku 4 zgłoszenia, w zeszłym roku było ich ponad 50 - powiedział. Dodał, że jego zdaniem PNT rozwija się zgodnie z tempem Opola. Nie ma nadwyżki firm, ale nie ma też wolnych miejsc w Parku.

Zobacz także

2019-06-18, godz. 13:59 Kpt Piotr Płuciennik o historii i święcie 10 Opolskiej Brygady Logistycznej - Logistycy przyjeżdżają pierwsi i wyjeżdżają ostatni - mówił w Loży Radiowej kpt Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, która w ... » więcej 2019-06-18, godz. 09:19 Dr Mariusz Patelski o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy cenzorów, którzy uważnie czytać musieli każdy praktycznie świst ... - Był czas, gdy cenzurowano wszystko, praktycznie każdy kawałek papieru, z fakturami włącznie. Nawet szkolne akademie mogły być realizowane tylko według wcześ ... » więcej 2019-06-17, godz. 14:24 Aleksandra Hadzik, prezes KRUS o bezpieczeństwie w rolnictwie - 31 gospodarstw z terenu województwa opolskiego wzięło udział w wojewódzkim finale Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. W skali kraju do konkursu zgłosiło się pona ... » więcej 2019-06-17, godz. 14:18 Jerzy Naszkiewicz o swoich parlamentarnych - i nie tylko - planach na przyszłość - Mam świadomość, że cztery miesiące to mało czasu, ale zrobię wszystko, żeby ten czas dobrze wykorzystać - powiedział w Loży Radiowej Jerzy Naszkiewicz, nowy ... » więcej 2019-06-14, godz. 14:25 Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki podczas wyborów do PE i planach na jesień - Zaktywizowali się ci, którzy byli naszymi członkami, ale z różnych przyczyn często osobistych, wykazywali mniejszą aktywność. Jednak w wyborach do PE była m ... » więcej 2019-06-14, godz. 14:20 Violetta Porowska o wyborach w Kazachstanie, czyli o tym, że demokracja po azjatycku nie jest taka straszna - Byłam naprawdę pod ogromnym wrażeniem organizacji tych wyborów - mówiła w Loży Radiowej wicewojewoda Violetta Porowska, która jako niezależny obserwator prz ... » więcej 2019-06-13, godz. 15:39 WSPÓLNA SPRAWA Bez polityki migracyjnej nie zatrzymamy ukraińskich pracowników Polska nie ma przemyślanej polityki migracyjnej a działania podejmowane lokalnie, tak jak ostatnio na Opolszczyźnie, mogą nie wystarczyć do zatrzymania w Pols ... » więcej 2019-06-13, godz. 14:20 Dr Norbert Honka, politolog, o systemie samorządu terytorialnego w Niemczech w kontekście pomysłu landyzacji Polski - Samorząd terytorialny może istnieć jedynie w systemie demokratycznym. Jeśli zlikwiduje się samorząd, zlikwiduje się demokrację - powiedział w Loży Radiowej ... » więcej 2019-06-12, godz. 14:28 Andrzej Żylak o tym, dlaczego Polak i Chorwat to dwa bratanki - Chorwaci i Polacy bardzo się lubią, nie bez znaczenia jest tu podobieństwo języka, które naprawdę ułatwia komunikację. Czujemy się tam nie jak obcy, ale tro ... » więcej 2019-06-12, godz. 12:51 Michał Pytlik i Jerzy Przystajko o przyszłości Lewicy Razem i lewicy jako takiej - W tej chwili zmieniliśmy nazwę, więc nazywamy się Partia Lewica Razem - powiedział w Loży Radiowej Michał Pytlik, przedstawiciel tego ugrupowania na Opolszc ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »