Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara o wyborach do Parlamentu Europejskiego…
2019-06-04, 12:51 Autor: Marek Świercz

Katarzyna Czochara o wyborach do Parlamentu Europejskiego i planach prawicy

Katarzyna Czochara o wyborach do Parlamentu Europejskiego i planach prawicy
- Jestem zadowolona ze swojego wyniku. Startowałam z pozycji siódmej na liście a udało mi się zdobyć na Opolszczyźnie wynik lepszy niż startujący z pozycji trzeciej europoseł - mówiła w Loży Radiowej poseł Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara, która wystartowała w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dodajmy, że w całym okręgu lepszy o 8 tysięcy głosów był jednak europoseł Sławomir Kłosowski.
Nasz gość mówił, że w kampanii - niezależnie od troski o kampanię wizerunkową, czyli plakaty i billboardy - odbyła kilkadziesiąt spotkań z wyborcami.

- Ponieważ jestem praktycznie jedyną w naszym regionie przedstawicielką wsi, to były spotkania w wielu małych miejscowościach - mówiła Czochara. - Choć miałam też kilkanaście spotkań w opolskich miastach powiatowych. Dodam, że opolskich powiatów, gdzie PiS wygrał, mamy w przypadku tych wyborów aż sześć. W moim rodzinnym powiecie prudnickim poparcie dla PiS było wyższe niż w kraju. Gmina Lubrza jeszcze niedawno była bastionem PSL, tymczasem tym razem w całym powiecie prudnickim ludowcy dostali tylko 11 głosów.

Nasz gość podkreśla, że kierunek obrany przez prawicę trzy lata temu nadal przynosi efekty. W znacznie gorszej sytuacji jest opozycja, która buduje różne - egzotyczne, zdaniem Czochary - koalicje.

- PSL, podobnie jak PiS, był zawsze wierny wartościom konserwatywnym. Pójście do wyborów w ramach Koalicji Europejskiej było potwornym błędem ludowców i te wyniki to potwierdzają - mówiła posłanka PiS. - Mandat zaufania dla prawicy nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo jesteśmy ugrupowaniem, które dotrzymuje złożonych wyborcom obietnic. Co więcej, jesteśmy pierwszym ugrupowaniem, które zwróciło się w stronę tych grup społecznych, które potrzebowały wsparcia państwa.

Czochara dodała, że opozycji nie pomógł atak na Kościół, który miał miejsce pod koniec kampanii.

Zobacz także

2020-07-02, godz. 11:05 WYBORY 2020: Rafał Bartek o tym jak głosowała Mniejszość Niemiecka w I turze wyborów prezydenckich - Mniejszość zapewne głosowała różnie, bo członkowie mają różne poglądy polityczne, szczególnie w sytuacji gdy nie startują kandydaci mniejszości, ale robiliśmy… » więcej 2020-07-01, godz. 13:14 WYBORY 2020: Beata Kempa o wyniku Andrzeja Dudy, jego zasługach dla wyborców - Teraz jesteśmy na innym etapie, walka będzie do końca - powiedziała Beata Kempa - europosłanka z Prawa i Sprawiedliwości, oceniając przebieg kampanii wyborc… » więcej 2020-07-01, godz. 12:28 WYBORY 2020: Marcin Oszańca o wyniku kandydata Koalicji Polskiej, ocenie kampanii - Nie można mówić o żadnych rozrachunkach wyborczych – zastrzegł Marcin Oszańca, rzecznik prasowy PSL w regionie. » więcej 2020-06-30, godz. 13:05 Magazyn międzynarodowy Piotra Semka i Piotra Cywińskiego cz.6 [AUDIO] » więcej 2020-06-30, godz. 15:03 WYBORY 2020: Jerzy Przystajko o wyniku Roberta Biedronia i kondycji Lewicy - Z wynikami się nie dyskutuje, ale chciałbym podziękować wszystkim, którzy głosowali na Roberta Biedronia – powiedział Jerzy Przystajko z Partii Razem (Lewica)… » więcej 2020-06-30, godz. 14:56 WYBORY 2020: Łukasz Fomicz o wyniku Krzysztofa Bosaka i recepcie na silną gospodarkę - Jeśli dobrze liczę to nie jest czwarte, ale trzecie miejsce - powiedział Łukasz Fomicz z Konfederacji o wyniku Krzysztofa Bosaka w I turze wyborów prezydenckich… » więcej 2020-06-29, godz. 14:26 WYBORY 2020: Agata Lika o wyniku Szymona Hołowni i o tym, co dalej z jego elektoratem - My mocno pracowaliśmy na to, żeby Szymon Hołownia wszedł do drugiej tury, nie udało się, ale to co się wydarzyło to jest nasz ogromny sukces zarówno polityczny… » więcej 2020-06-29, godz. 14:18 Jerzy Czerwiński o zwycięstwie Andrzeja Dudy w I turze wyborów i o tym jak przekonywać wyborców w II turze - Andrzej Duda już prowadzi intensywną kampanię przed 2 turą, a naszym zadaniem jest go wspomóc, czyli przedstawić jak najlepiej program, a przede wszystkim zachęcić… » więcej 2020-06-29, godz. 14:13 WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka o wynikach głównych kandydatów, sytuacji międzynarodowej Polski - Do Rafała Trzaskowskiego wysłałam sms-a z gratulacjami. Odpisał - przyznała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka. » więcej 2020-06-29, godz. 14:11 WYBORY 2020: Cezary Obermajer o frekwencji, błędach popełnianych przez wyborców, bezpieczeństwie epidemiologicznym - Wszystko wskazywało na to, że frekwencja będzie wysoka. Także w województwie opolskim -powiedział sędzia Cezary Obermajer, wojewódzki komisarz wyborczy. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »