Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara o wyborach do Parlamentu Euro ...
2019-06-04, 12:51 Autor: Marek Świercz

Katarzyna Czochara o wyborach do Parlamentu Europejskiego i planach prawicy

Katarzyna Czochara o wyborach do Parlamentu Europejskiego i planach prawicy
- Jestem zadowolona ze swojego wyniku. Startowałam z pozycji siódmej na liście a udało mi się zdobyć na Opolszczyźnie wynik lepszy niż startujący z pozycji trzeciej europoseł - mówiła w Loży Radiowej poseł Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara, która wystartowała w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dodajmy, że w całym okręgu lepszy o 8 tysięcy głosów był jednak europoseł Sławomir Kłosowski.
Nasz gość mówił, że w kampanii - niezależnie od troski o kampanię wizerunkową, czyli plakaty i billboardy - odbyła kilkadziesiąt spotkań z wyborcami.

- Ponieważ jestem praktycznie jedyną w naszym regionie przedstawicielką wsi, to były spotkania w wielu małych miejscowościach - mówiła Czochara. - Choć miałam też kilkanaście spotkań w opolskich miastach powiatowych. Dodam, że opolskich powiatów, gdzie PiS wygrał, mamy w przypadku tych wyborów aż sześć. W moim rodzinnym powiecie prudnickim poparcie dla PiS było wyższe niż w kraju. Gmina Lubrza jeszcze niedawno była bastionem PSL, tymczasem tym razem w całym powiecie prudnickim ludowcy dostali tylko 11 głosów.

Nasz gość podkreśla, że kierunek obrany przez prawicę trzy lata temu nadal przynosi efekty. W znacznie gorszej sytuacji jest opozycja, która buduje różne - egzotyczne, zdaniem Czochary - koalicje.

- PSL, podobnie jak PiS, był zawsze wierny wartościom konserwatywnym. Pójście do wyborów w ramach Koalicji Europejskiej było potwornym błędem ludowców i te wyniki to potwierdzają - mówiła posłanka PiS. - Mandat zaufania dla prawicy nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo jesteśmy ugrupowaniem, które dotrzymuje złożonych wyborcom obietnic. Co więcej, jesteśmy pierwszym ugrupowaniem, które zwróciło się w stronę tych grup społecznych, które potrzebowały wsparcia państwa.

Czochara dodała, że opozycji nie pomógł atak na Kościół, który miał miejsce pod koniec kampanii.

Zobacz także

2019-07-02, godz. 14:37 Adrian Czubak, wojewoda opolski o programie 500+, przywracaniu połączeń autobusowych i suszy - Dane sprzed kilku godzin mówią o tym, że od wczoraj (1.07) złożono ponad 100 tys. wniosków o świadczenie 500+, ale te dane z całą pewnością są już nieaktual ... » więcej 2019-07-01, godz. 15:11 Tomasz Kostuś o planach opozycji na koalicję, podsumowaniu kadencji Sejmu i sobotnich marszach - Dzieje się to, że jesteśmy świadkami polaryzacji polskiej sceny politycznej. Z jednej strony mamy obóz rządzący, a z drugiej opozycję - powiedział w Loży Ra ... » więcej 2019-07-01, godz. 14:51 Jerzy Czerwiński, senator PiS o karcie nauczyciela, reformie szkolnictwa, przedwyborczych układankach i sobotnich mars ... - To po prostu realizacja w praktyce postanowień, które zostały podpisane w porozumieniu Solidarności nauczycielskiej z rządem - powiedział w Loży Radiowej se ... » więcej 2019-06-28, godz. 14:07 Maciej Stefański o tym co zostało zrobione oraz o tym co jeszcze jest do zrobienia oraz o syndromie "odstawienia" po u ... - Dobrze oceniliśmy raport o stanie powiatu - powiedział w Loży Radiowej Maciej Stefański opozycyjny radny powiatu brzeskiego i były starosta brzeski. Radny P ... » więcej 2019-06-28, godz. 13:10 Wiesław Ukleja o zamachu na polskie tradycje, za którym mogą stać obce siły i pieniądze - Dziwi mnie, że po zaistniałych wcześniej - podczas podobnych imprez w Warszawie, Gdańsku, w Rzeszowie czy pod Jasną Górą - ekscesach, gdzie obrażane były uc ... » więcej 2019-06-28, godz. 13:05 Sandra Mazur i Maciej Kruszka o II Marszu Równości w Opolu, dyskryminacji i o tym, kto jest a kto nie jest homofobem - To, że prezydent nie dał nam patronatu, może wynikać z tego, że jest zakładnikiem poparcia, które mu udziela wielu prawicowych polityków - stwierdzili w Loż ... » więcej 2019-06-27, godz. 15:50 WSPÓLNA SPRAWA Jak wygląda praca sezonowa w czasach rynku pracownika? Sytuacja na rynku pracy, czyli rekordowo niskie bezrobocie, ma wpływ nawet na wakacyjną pracę sezonową. Do takich wniosków doszli uczestnicy kolejnej debaty z ... » więcej 2019-06-26, godz. 14:05 Dr Magdalena Przysiężna-Pizarska, Katarzyna Krupa i Michał Wereszczyński o tym, do czego można się dokopać na Sycylii - Wszystko wskazuje na to, że pojedziemy na Sycylię także w przyszłym roku, bo będziemy mieli czego szukać - mówiła w Loży Radiowej archeolog dr Magdalena Prz ... » więcej 2019-06-26, godz. 13:05 Dariusz Krawiec o braku ratowników i nadmiernej beztrosce letników - Ratowników brakuje w całym kraju. Problemem są zbyt niskie stawki, nikt nie będzie pracował za kilkanaście złotych. Pamiętajmy, że ratownik musi się wyżywić ... » więcej 2019-06-25, godz. 11:15 Stanisław Szwed o tym, jak będzie funkcjonował poszerzony program Rodzina 500 plus - Bardzo dobra wiadomość dla rodzin, startuje 500 plus do pierwszego dziecka, właściwie do każdego dziecka do 18. roku, życia, bez kryterium dochodowego - mów ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »