Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Gołębiowska-Jarek i wicewójt Marcin Oszańca…
2019-02-28, 11:39 Autor: Maciej Wajler

Katarzyna Gołębiowska-Jarek i wicewójt Marcin Oszańca o problemach ale także o dużych planach gminy Dąbrowa

Katarzyna Gołębiowska-Jarek i wicewójt Marcin Oszańca o problemach ale także o dużych planach gminy Dąbrowa
- Trzeba iść do przodu. Musimy szukać możliwości, żeby rozwijać gminę, szukać inwestycji, które będą dochodowe - powiedziała w Loży Radiowej nowa wójt Dąbrowy Katarzyna Gołebiowska-Jarek. - Tereny inwestycyjne wokół węzła Prądy to moim zdaniem strategiczna lokalizacja, przez 13 lat niewykorzystany - stwierdziła. Obecnie władze gminy rozmawiają z OCRG o wykorzystaniu tych gruntów. Należą one do osób prywatnych, gmina nie będzie ich skupować, będzie pomagała w pośredniczeniu właścicieli z inwestorami. - Musimy ten teren też uzbroić, co jest niezwykle kosztowne - zaznaczyła wójt Gołebiowska-Jarek.
Od niedawna wicewójtem gminy został Marcin Oszańca, który do tej pory prowadził własną firmę. - To dla mnie wyzwanie, mam nadzieję, że moje doświadczenie w biznesie pomoże gminie - powiedział w Loży Radiowej wicewójt Oszańca. Zajmować się będzie sprawami komunikacji. - Jestem po rozmowach z przewoźnikami, chcielibyśmy, żeby każda miejscowość miała połączenie i z Opolem i z sercem gminy, czyli z Dąbrową. Jeżeli poznamy szczegóły zapowiedzi rządu dotyczących przywrócenia połączeń autobusowych i będziemy mogli skorzystać z tego wsparcia, na pewno to zrobimy - dodał.

Po powiększeniu Opola gmina dąbrowa straciła dwa i pół sołectwa. - To były najciekawsze tereny i strategiczne pod względem dochodów. Opole rekompensowało przed wa lata nasze straty dotacjami wielkości 1.8 mln zł, w tym roku jest to już milion i w 2020 także i koniec. Korzystam ze wszystkich możliwych dofinansowań: unijnych, rządowych, już złożyłam 7 wniosków między innymi na stworzenie żłobka, klubu seniora, wniosek o dofinansowanie dróg polnych, do czystego powietrza - wymienia wójt Gołebiowska-Jarek.

Wicewójt Marcin Oszańca zapowiedział, że przeprowadzi się z gminy Ozimek, do rodzinnej gminy Tułowice, aby być bliżej pracy i być bardziej dyspozycyjnym. Dodajmy, że jest on także rzecznikiem PSL w regionie. - Nie wiedzę przeszkód w łączeniu tych dwóch funkcji. Jako wicewójt czuję się menadżerem i pracownikiem gminy a nie politykiem - zaznaczył. - Jestem kojarzony z PLS-em ale nie zamykam się na inne środowiska i możliwości.

Nową wójt Dąbrowy pytaliśmy, dlaczego Marek Leja, poprzedni włodarz przegrał.
- 12 lat pana wójta to również sukcesy i nikt nie zabierze mu dobrych działań i przyjacielskiej postawy, ale zabrakło mu moim zdaniem komunikacji z mieszkańcami. Mówiąc o aneksji oczywistym było to, że włodarz musi walczyć, ale do pewnego momentu, trzeba w końcu usiąść do wspólnego stołu i rozmawiać - uważa wójt Gołębiowska-Jarek.

Dodała ona, że prowadzi obecnie rozmowy z władzami Opola, widzi dobrą wolę ze strony stolicy regionu ale nie może jeszcze mówić o tym czego rozmowy dotyczą.

Zobacz także

2020-06-05, godz. 14:15 Dorota Symonides o zakusach władzy na likwidację województwa, oporze mieszkańców i wspólnym froncie - To nas strasznie poruszyło – wspomina prof. Dorota Symonides przecieki z komisji sejmowych i z rządu w sprawie likwidacji Opolszczyzny. » więcej 2020-06-05, godz. 14:08 Janusz Wójcik u otworzeniu OKOP-u, protestach i jedności opolan - Słyszałem obietnice parlamentarzystów, że nie będzie tak źle – tak okres poprzedzający protesty opolan wobec zakusów na likwidację województwa wspomina Janusz… » więcej 2020-06-04, godz. 13:22 Piotr Pancześnik i Grzegorz Adamczyk o sytuacji na rynku pracy, dodatku solidarnościowym i innych działaniach osłonowy… - To jest osłona socjalna dla tych, których dotknęła epidemia koronawirusa i mogą mieć problem ze znalezieniem pracy – tak ocenił dodatek solidarnościowy Piotr… » więcej 2020-06-04, godz. 11:26 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Markiem Gróbarczykiem, ministrem gospodarki morskiej i żeglugi… Gościem Magdaleny Ogórek był w tym tygodniu Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Wśród tematów: przekop Mierzei Wiślanej i znaczenie… » więcej 2020-06-03, godz. 13:26 Jarosław Kielar o wyborach, stratach budżetu gminy z powodu pandemii, inwestycjach - Problemy są nadal i nie ma co tego ukrywać, bo wszystko dzieje się zbyt szybko – powiedział Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka odpowiadając na pytanie o stosunek… » więcej 2020-06-02, godz. 09:48 Iwona Sobania o zadłużeniu Byczyny, perspektywach rozwoju gminy - Nikt nie chciał się podjąć trudu wyprowadzenia gminy z tej trudnej sytuacji – zastrzegła Iwona Sobania, burmistrz Byczyny, tłumacząc fakt zabiegania o to trudne… » więcej 2020-06-02, godz. 09:43 Jolanta Moroń-Świerszcz o trudnych chwilach w DPS-ie w Jakubowicach - Horror zaczął się 19 kwietnia, kiedy ogłoszono kwarantannę - mówiła dr Jolanta Moroń- Świerszcz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach, która w Loży… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Tomasz Kostuś o dacie wyborów i obietnicach prezydenta - Wszystko wskazuje na to i ja jestem o tym przekonany, że wybory odbędą się 28 czerwca – powiedział w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kost… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Marcin Ociepa o pracach w senacie ws. wyborów prezydenckich i zarzutach wobec ministra Szumowskiego - Z nadzieją patrzę na pracę w senacie i mam nadzieję, że senat stanie na wysokości zadania, bo dziś mamy poważne wyzwanie czyli skrzyżowanie pandemii i końcówkę… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Violetta Porowska o inwestycjach w Nysie, braku merytorycznych argumentów opozycji w kampanii wyborczej - Prawdą jest, że złożymy prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiego zaproszenie na otwarcie ronda imienia jego brata w Nysie – potwierdziła Violetta Porowska, posłanka… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »