Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Agnieszka Jóźwin-Dalecka o kampanii dla młodzież ...
2019-02-12, 15:11 Autor: Marek Świercz

Agnieszka Jóźwin-Dalecka o kampanii dla młodzieży ostrzegającej przed hazardem

Agnieszka Jóźwin-Dalecka o adresowanej do młodzieży kampanii przeciw hazardowi
- Do tej pory nasi pracownicy odwiedzi 30 klas w różnych szkołach Opolszczyzny. Akcja "Hazard? Nie, dziękuje" potrwa do czerwca tego roku. Każda szkoła, które chce skorzystać z tej kampanii informacyjnej, na naszej stronie znajdzie odpowiedni formularz zgłoszeniowy - mówiła w Loży Radiowej Agnieszka Jóźwin-Dalecka, rzecznik prasowy Izby Administracji w Skarbowej.
Nasz gość przypomniał, że przepisy dotyczące hazardu zmieniły się w w 2017 roku (dodajmy: po głośnej aferze hazardowej, która pogrążyła kilku prominentnych polityków Platformy Obywatelskiej). I był na to najwyższy czas, bo wtedy automaty do gier były wszechobecne, można było na nie trafić w niemal każdym barze. A efekt? Według badań naukowców, w Polsce mamy około 50 tysięcy osób mocno uzależnionych od hazardu i kolejne 200 tysięcy zagrożonych takim uzależnieniem. A jeśli dodać do tego członków ich rodzin, czyli osoby dotknięte skutkami tego uzależnienia, to widać, jak wielkim społecznym problemem jest hazard.

- Nasza kampania ma dotrzeć do młodych ludzi, zanim zaczną się bawić automatami czy też uprawiać hazard w sieci, żeby uzmysłowić im skalę zagrożenia - mówił nasz gość. - Nastolatkom wydaje się, że to niegroźna rozrywka, a skutki mogą być dramatyczne.

Dodajmy, że w grupie osób do 18. roku życia za zagrożonych uzależnieniem od hazardu uważa się nawet 14 procent.

- Na Opolszczyźnie mamy w tej chwili tylko jedno legalne kasyno posiadające koncesję. Działa w Opolu. Wszystkie inne punkty z automatami do gier są nielegalne. Jaka jest skala problemu? W 2018 roku ujawniliśmy w regionie 514 takich automatów - mówi Jóźwin-Dalecka. - Dodam, że kara za posiadanie takiego automatu może wynieść do 100 tysięcy złotych od sztuki. Kary grożą także osobom grającym na takich automatach - grzywna to równowartość wygranej. Myślę, że wielu grających nie ma takiej świadomości.

Zobacz także

2019-03-19, godz. 14:17 Krzysztof Gaworski o ściekach z Otmuchowa i polepszaczach gleby z Krapkowic - O wycieku ścieków komunalnych z kanalizacji w Otmuchowie do Jeziora Nyskiego poinformował nas nie Otmuchów, ale odbiorca ścieków, czyli nyska spółka, która ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:26 Katarzyna Czochara o Święcie Flagi w Moszczance i inicjatywach upamiętniających Prymasa Tysiąclecia W Loży Radiowej gościliśmy dziś (18.03) posłankę Prawa i Sprawiedliwości Katarzynę Czocharę. Rozmawialiśmy między innymi o przygotowaniach do przypadającego 2 ... » więcej 2019-03-18, godz. 12:23 Prof. Piotr Wach o zbliżającym się posiedzeniu Senatu, energii jądrowej i brexicie - Trudno się opierać tym inicjatywom, bo dotyczą one istotnych elementów naszej historii i tożsamości, z drugiej strony odnoszę wrażenie, że następuje dewalua ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:39 Katrin Koschny o tym, czym zajmuje się - nie tylko na Opolszczyźnie, ale nawet w Szczecinie - młodzieżówka Mniejszości ... - Działamy w całym kraju, mamy około 500 aktywnych członków - mówiła w Młodzieżowej Loży Radiowej Katrin Koschny, przewodnicząca Związku Młodzieży Mniejszości ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:37 Sylwia Spurek o powodach wejścia w politykę i tym co chce zmienić jako działaczka Wiosny - Każdy, kto idzie do polityki, musi się liczyć z tym, że może kandydować do różnych ciał wybieralnych. Musi się poddać takiej weryfikacji, ja oczywiście jest ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:22 WSPÓLNA SPRAWA Grzegorz Adamczyk, Lesław Adamczyk i Witold Potwora o nowelizacji kodeksu pracy Zapisy w kodeksie pracy powinny zawierać minimalne gwarancje dla pracownika, inne - bardziej szczegółowe zapisy - powinny trafić raczej do układów zbiorowych ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:20 Ks. W Klinger o renowacji opolskiej katedry i odkryciach dokonywanych w czasie remontu - Po skuciu tynków na ścianie południowej pokazały się różnorakie wątki ceglane jak na przykład dawne nadproża a także cegły wskazujące na to, że znajdowała s ... » więcej 2019-03-13, godz. 15:29 Barbara Kamińska o projekcie "Młodzież gotowa do działania" - Program będzie odpowiedzią na to, że we współczesnym świecie ludzie coraz częściej nie dają sobie rady z wyzwaniami które świat im stawia i widzimy deficyty ... » więcej 2019-03-13, godz. 15:29 Halina Nabrdalik prezes stowarzyszenia Wspólnota Polska oddział w Opolu odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzen ... - Takiego odznaczenia nie mogłam się spodziewać. Wszyscy, którzy udzielają się społecznie robią to z potrzeby serca - powiedziała w Loży Radiowej Halina Nabrd ... » więcej 2019-03-12, godz. 15:42 Jarosław Gałęza o finansowaniu jednostek kultury, Japończykach odwiedzających muzeum i opolskich kroszonkach - Chyba żadna z instytucji nigdy nie odpowie na to pytanie twierdząco; że pieniądze są wystarczające – powiedział w Loży Radiowej Jarosław Gałęza pytany o rap ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »