Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Martyna Nakonieczny o spotkaniu radnych PiS w st ...
2019-01-31, 12:30 Autor: Maciej Wajler

Martyna Nakonieczny o spotkaniu radnych PiS w stolicy i trudnej współpracy w sejmiku

Martyna Nakonieczny o spotkaniu radnych PiS w stolicy i trudnej współpracy w sejmiku
- Byliśmy na konferencji dotyczącej prowadzenia polityki rozwoju, adresowanej do wszystkich samorządowców z różnych szczebli samorządu. Dyskutowaliśmy na przykład o tym, jak dotrzeć do tych samorządowców, którzy mają problem ze współpracą z rządem, bo utrudniają im to samorządy wyższego szczebla, na przykład marszałek - mówiła w Loży Radiowej Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa opolskiego. - Czy są takie sytuacje? Niestety są.
Nasz gość mówił o tym, że na spotkaniu byli także przedstawiciele ministerstw, którzy mówili o tym, co już udało się zrealizować, ale także o tym, co jest jeszcze na etapie planowania.

- Mieliśmy zapowiedź kilku nowych programów, które powinny się pojawić w najbliższym czasie - mówiła szefowa sejmikowego klubu PiS. - Rozmawialiśmy także o tym, jak wygląda polityka samorządowa, także na Opolszczyźnie, gdzie nie wszystkie samorządy chcą współpracować z rządem. Brakuje mechanizmów obejścia samorządów wojewódzkich, żeby dotrzeć do tych samorządowców, którzy liczą na pomoc rządów. Przykład? Debata o ochronie powietrza, jedno z miast na Opolszczyźnie, z bardzo zanieczyszczonym powietrzem, które nie dostało dofinansowania, bo po prostu nie złożyło wniosku. Tymczasem ja przynajmniej raz w tygodniu dostaję na mojego maila informację od marszałka województwa dolnośląskiego o warunkach otrzymania dofinansowania wymiany pieców. Takich informacji nie przekazuje nasz samorząd. Tego brakuje.

Naszego gościa zapytaliśmy także o to, jak wygląda współpraca w sejmiku.

- Zapowiedzi były takie, że głos opozycji będzie słuchany, ale na zapowiedziach się skończyło - stwierdziła Nakonieczny. - Dla pragmatyka to ciężka współpraca, ja lubię rozwiązywać praktyczne problemy jak najszybciej. Jak dla mnie, wszystko idzie za wolno. Pytamy marszałka o różne ważne kwestie a potem długo czekamy na odpowiedzi.

Zobacz także

2019-04-25, godz. 15:22 Ewa Florek i Anna Malczewska o 38 Międzynarodowej Wystawie Psów w Opolu. Pierwsze wystawy już w piątek - Wystawa startuje w sobotę od godziny 10.00 i potrwa do niedzieli do późnych godzin popołudniowych. Mamy 2929 zgłoszonych psów, prawie 2 tys. wystawców i są ... » więcej 2019-04-25, godz. 14:51 WSPÓLNA SPRAWA: Czy Polska jest gotowa do przyjęcia euro? Polska zobowiązała się do przyjęcia euro, ale termin nie został określony. Temat wrócił jednak w debacie przed eurowyborami, prezes PiS Jarosław Kaczyński stw ... » więcej 2019-04-24, godz. 14:13 Dr Krzysztof Badora o pyle znad Sahary, który przywędrował do Polski - To zjawisko jest rzadkie, ale nie jest nietypowe, dlatego, że powietrze zwrotnikowe z północnej Afryki od czasu do czasu jest zaciągane nad naszą część Euro ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:35 EUROWYBORY Arkadiusz Jasiński o tym, że politycy Porozumienia będą przypominali w Europie, kto zakładał obozy zagłady - Nasi kandydaci do Parlamentu Europejskiego przyjęli deklarację, że zrobią wszystko, by na arenie międzynarodowej bronić dobrego imienia Polski i zwalczać hi ... » więcej 2019-04-23, godz. 15:01 Dr Stanisław Niewiński o działalności Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu. W maju pierwsze spotkanie - Staramy się analizować i rozpropagowywać informacje związane z dyplomacją i sprawami międzynarodowymi – powiedział w Loży Radiowej dr Stanisław Niewiński z ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:41 Marek Witek o tym, że w pierwszym rzędzie trzeba pomóc rosnącej stale populacji opolskich Ukraińców - Gdy zastanawiałem się nad objęciem tej funkcji, myślałem, że moje główne zadania skupią się na wspieraniu tych grup, które żyją na Opolszczyźnie od dawna: M ... » więcej 2019-04-19, godz. 14:11 Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach - Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:18 St. aspirant Karol Brandys i nadkomisarz Hubert Adamek o tym, jak nie dać się naciąć na oszustwo "na wnuczka" - Oszustwa "na wnuczka" to wciąż poważny problem. W zeszłym roku w naszym województwie kilkanaście osób zostało oszukanych w sumie na milion złotych. W pierws ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:43 WSPÓLNA SPRAWA Czy warto przeprowadzać test przedsiębiorcy, czyli powszechną lustrację samozatrudnionych? Na polskim rynku pracy mamy problem z tzw. samozatrudnieniem i warto byłoby sprawie przyjrzeć się bliżej, ale proponowany przez resort finansów test przedsięb ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:30 Adrian Czubak, wojewoda opolski o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu, programie Niepodległa i strajku pracowników s ... - Chciałem bardzo gorąco podziękować panu kuratorowi oświaty, bo wykonał wspaniałą pracę. Dziękuję też serdecznie i gorąco wszystkim osobom, które pomogły prz ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »