Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » EUROWYBORY Sławomir Kłosowski o 'osi Warszawa - Rzym'…
2019-01-14, 14:00 Autor: Marek Świercz

EUROWYBORY Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików

Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym"
- Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, które widzą Europę jako "Europę ojczyzn" i chcą ją reformować. Trzeba tworzyć przeciwwagę dla Francji i Niemiec, które forsują w Unii własne interesy - mówił w Loży Radiowej europoseł PiS Sławomir Kłosowski. - Komentarzy z antyrządowych mediów, którym to spotkanie się nie podobało, ale nie mieli się do czego przeczepić, zaatakowali Salviniego za to, że użył określenia "oś", które historycznie może się źle kojarzyć - dodał.
Zdaniem naszego gościa, Włochy to dobry przykład nierównowagi panującej dziś w unii - Komisja Europejska miała Włochom za złe zbyt wysoki, jej zdaniem, deficyt budżetowy, nie zająknęła się natomiast na temat deficytu budżetu Francji pod rządami Emanuela Macrona.

- Kolejny przykład to tak zwany pakiet mobilności, który jest dowodem na to, że skoro francuscy i niemieccy przewoźnicy nie są w stanie konkurować z przewoźnikami z mniejszych krajów unii, przede wszystkim z Polski, to Francja wspierana przez Niemcy nakłania Komisję Europejską do wprowadzenia protekcjonistycznych przepisów, które uderzają w nasze firmy transportowe - mówi Kłosowski. - Te przepisy zostały w zeszłym tygodniu odrzucone przez Komisję Transportu Parlamentu Europejskiego, ale sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o awanturze o odstrzał dzików w ramach walki z ASF. Zdaniem Kłosowskiego, sprawa ta jest modelowym przykładem, jak działa opozycja.

- Najpierw mamy aberracyjne wyolbrzymianie niefortunnego pisma jakiegoś urzędnika, potem wzniecanie niepokoju, mobilizowanie celebrytów, donos do Brukseli - mówi. - Ale tym razem opozycja się rozczarowała, bo Komisja Europejska nie stanęła po jej stronie, tylko jednoznacznie stwierdziła, że kroki podjęte przez polski rząd są jak najbardziej uzasadnione.

Zobacz także

2019-12-20, godz. 15:28 Jan Strzeżek o charytatywnej i politycznej działalności Młodej Prawicy - Wychodzę z założenia, że stowarzyszenie, które ma charakter polityczno-społeczny powinno przy okazji przeprowadzać akcje charytatywne. My takie akcje przeprowadziliśmy… » więcej 2019-12-23, godz. 16:18 Rajmund Miller o tzw. ustawie kagańcowej i usprawnieniach dla starszych lekarzy przy e-receptach - Martwię się o Polskę – powiedział w Loży Radiowej Rajmund Miller, poseł Platformy Obywatelskiej pytany o tzw. ustawę kagańcową procedowaną przez parlament. » więcej 2019-12-23, godz. 16:18 Katarzyna Czochara o ustawie ws. sądów, przez opozycję nazywaną ustawą kagańcową, wiceministrach z Opolszczyzny i poselskich… - Bez względu na opcję polityczną 70% mieszkańców naszego kraju chce reformy sądownictwa - powiedziała w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS. » więcej 2019-12-19, godz. 15:00 WSPÓLNA SPRAWA. Debata "Pracodawcy, związkowcy" o kosztach pracy i projekcie "Jasne zarobki" W programie rozmawialiśmy o projekcie opozycji pt. "Jasne zarobki", który zakłada, że każda oferta pracy będzie musiała posiadać informacje o proponowanym wynagrodzeniu… » więcej 2019-12-19, godz. 14:37 B.Zarzycka, A.Buganik-Pszczyńska, J.Raźniewska i A.Iszczuk o 75-leciu trzech opolskich liceów, które odbędzie się we wrześniu… Naszych gości pytaliśmy o program jubileuszu, historię szkół i współpracę. » więcej 2019-12-19, godz. 15:03 Jolanta Kawecka i Michał Nowak o budżecie Opola na 2020 rok, który opiewa na 1,5 mld złotych Naszych gości pytaliśmy o budżet miasta Opola na 2020 rok. Przypomnijmy, wyniesie on 1,5 mld złotych. Jakie inwestycje będą realizowane w przyszłym roku i które… » więcej 2019-12-19, godz. 15:02 Iryna Nowobilska i Danil Kononenko o projektach realizowanych przez Centrum Partnerstwa Wschodniego Uniwersytetu Opols… - To był bardzo pracowity i owocny rok, zrealizowaliśmy wiele projektów, a niektóre nadal realizujemy. W tym roku chcieliśmy się mocno wypromować, napisaliśmy… » więcej 2019-12-17, godz. 15:35 Młodzieżowa Loża Radiowa: Piotr Paszkiewicz i Jan Zimoch o połączeniu lewicy i nadchodzących wyborach prezydenckich - Zacznijmy od tego, że wiadomo było, że powstanie partia z połączenia SLD i Wiosny. Moim zdaniem dobrze się stało. Tylko zjednoczeni mogliśmy wejść do sejmu i… » więcej 2019-12-17, godz. 15:33 Sebastian Szczurek o "biznesmenach z importu" czyli obcokrajowcach pracujących i prowadzących w Polsce działalność gos… - Na ponad 19 tysięcy cudzoziemców prowadzących własny interes, aż 4786 osób to obywatele Ukrainy. To najliczniejsza grupa i stanowi około jednej czwartej ogółu… » więcej 2019-12-16, godz. 15:06 Henryk Lakwa o medycznych inwestycjach powiatu opolskiego - To rejestratory holterowskie, będą aparaty EKG i pompy infuzyjno-strzykawkowe. Sprzęt będzie kosztował ponad 40 tysięcy złotych- mówił w Loży Radiowej Henryk… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »