Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Dr Barbara Radecka o szansach OCO na uzyskanie c ...
2019-01-09, 14:41 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Dr Barbara Radecka o szansach OCO na uzyskanie certyfikatu potwierdzającego najwyższe standardy leczenia chorób piersi

- Na koniec spotkania profesorowie złożyli dyrektorowi szpitala oficjalne zaproszenie na konferencję, na której wręczane są certyfikaty - powiedziała dr Barbara Radecka, ordynator z Opolskiego Centrum Onkologii. W Loży Radiowej pytaliśmy jakie są szansę, aby OCO uzyskało certyfikat potwierdzający jakość usług w zakresie leczenia chorób piersi. Certyfikat przyznaje niezależna komisja Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego (SIS).
Oficjalnej informacji o tym czy certyfikat będzie jeszcze nie ma, ale zaproszenie na Polsko-Amerykańską Konferencję Raka Piersi może wskazywać na to, że zostanie on przyznany. Jest on potwierdzeniem kompleksowości usług w zakresie leczenia raka piersi, profesjonalnego zespołu, jakości używanego sprzętu, prawidłowego podejścia do pacjenta, przekazywania mu rzetelnej informacji, prawidłowej i szybkiej diagnostyki oraz leczenia.
- Certyfikat dla nas jest potwierdzeniem europejskich standardów leczenia i tego, że dobrze pracujemy, a dla pacjentów potwierdzeniem, że na miejscu, w Opolu otrzyma kompleksową pomoc - wyjaśniła dr Radecka.

- Usłyszeliśmy od komisji w trakcie przeprowadzanej kontroli wiele dobrego, chwalono nas między innymi za współpracę między sobą, czyli całego zespołu lekarzy, radiologów, rehabilitantów, dobrą atmosferę na konsylium, przeprowadzanie rozmów z pacjentami i sposób przekazywania im wszelkich informacji - wymieniał gość Loży Radiowej.

Komisja przekazała także pewną rekomendację. Zasugerowała, aby w Opolskim centrum Onkologii stworzyć pracownię badań molekularnych. - To są badania genów w tkance nowotworowej, które mogą przyczynić się do lepszego doboru leczenia. Robi się to obecnie dość powszechnie w onkologii. Mamy stałą umowę podpisaną z jednym z ośrodków akademickich i wysyłamy im fragmenty tkanki nowotworowej do badania. Wynik otrzymujemy po około 10 dniach, gdyby pracownia była na miejscu mielibyśmy go po pięciu dniach - wyjaśniła.

Standardy skoordynowanego leczenia nowotworów mają być także wprowadzone w Opolskim Centrum Onkologii także w przypadkach raka jelita grubego i raka żołądka.

Zobacz także

2019-01-21, godz. 14:35 Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii o łańcuchu wartości, kosmicznej technologii i hub'ie lobb ... - Naszą rolą, jako ministerstwa przedsiębiorczości, jest wspierać polskich przedsiębiorców w różnych procesach, w tym dotyczących transformacji własnej działa ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »