Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Paweł Grabowski o podróżach po Opolszczyźnie, II ...
2018-12-03, 14:11 Autor: Agnieszka Stefaniak

Paweł Grabowski o podróżach po Opolszczyźnie, II Zakładzie Karnym w Brzegu i nowym pomyśle na walkę z sitwą

Paweł Grabowski o podróżach po Opolszczyźnie
Pod znakiem zapytania stanął temat budowy nowego zakładu karnego w Brzegu. Radni Brzegu cofnęli decyzję sprzed roku ws. przekazania gruntów pod drugie więzienie. Za było 17 radnych, nikt nie był przeciw, 3 wstrzymało się od głosu. Temat ten skomentował na naszej antenie poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski, który kilka miesięcy temu było mocno zaangażowany w temat referendum ws. inwestycji.
- Osoby, które były przeciwne budowie więzienia w Brzegu kontaktowały się ze mną, bo szukały pomocy - ja jestem demokrata i ci ludzie wiedzieli, że ich zrozumiem. Ja byłem zwolennikiem referendum i nadal nim jestem - mówi Grabowski.

- Szanuję decyzję rady miejskiej. To, że nie było ani jednego głosu przeciwko, świadczy o tym, jak duży był to problem. Władza ma słuchać obywateli - dodaje Garbowski i przyznaje, że w piątek o inwestycji rozmawiał z burmistrzem Prudnika i starostą prudnickim

- Podczas spotkania padło pytanie: to może my byśmy spróbowali zawalczyć o to więzienie w Prudniku? Ja odpowiedziałem, że trzeba zapytać mieszkańców. Nie można powtarzać błędu, który popełniono w Brzegu - dodaje.

Poseł opowiedział również o spotkaniach w regionie z samorządowcami. Chce w najbliższych miesiącach spotkać się ze wszystkim starostami ale i burmistrzami miast powiatowych.

- Ja mam w planie powyborcze spotkanie-przywitanie ze wszystkimi burmistrzami miast powiatowych i starostami tych powiatów - mówi Grabowski. - Jestem do dyspozycji nowych włodarzy jako poseł, jeśli ktoś będzie potrzebował mojego wsparcia - niezależnie od poglądów - to ja jestem otwarty na współpracę - dodaje.

Poseł podzielił się również ze słuchaczami Loży Radiowej nowym pomysłem ruchu Kukiz'15 - ustawą antysitowową, która zakłada, że wszyscy politycy i urzędnicy będą musieli ujawnić informacje, czy ich rodzina pracuje w instytucjach i spółkach państwowych.

- My chcemy, żeby w Polsce w końcu było normalnie, co nie zawsze podoba się partiom politycznym. Dziś partie polityczne walczą ze sobą nie tylko o władzę, ale także - a właściwie przede wszystkim - o łupy polityczne - mówi Grabowski.

- Nam chodzi o to, żeby osoby bez odpowiednich kompetencji nie zajmowały stanowisk tylko dlatego, że np. ktoś z rodziny czy znajomych uważa, że dana osoba się nadaje - dodaje. - My nie chcemy wskazywać i piętnować, a jedynie dać narzędzie i niech społeczeństwo zdecyduje co zrobić z ustawą antysitwową.

Zobacz także

2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej 2019-01-11, godz. 15:08 Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoim przywiązaniu do tradycji ruchu ludowego oraz odstrzale dzików - FML to bardzo dobra szkoła polityczna, nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz i jego dwaj zastępcy pierwsze polityczne doświadczenia zdobywali w szeregach nas ... » więcej 2019-01-11, godz. 15:01 Wojciech Plewka o tym, że jako polski etyczny myśliwy nie przyłoży ręki do masowego odstrzału dzików - Są dobrzy doradcy i kiepscy doradcy. To rozwiązanie podpowiedział ministrowi środowiska jakiś bardzo zły doradca - tak opolski łowczy Wojciech Plewka skomen ... » więcej 2019-01-11, godz. 10:57 WSPÓLNA SPRAWA Grzegorz Adamczyk, Sebastian Koćwin i Grzegorz Kuliś o nowelizacji ustawy o związkach zawodowych Nowelizacja ustawy o związkach zawodowych była tematem kolejnej debaty pracowników i prawodawców. Pierwsi chwalili proponowane przez ustawodawcę rozwiązania, ... » więcej 2019-01-10, godz. 18:14 Krzysztof Ważny o tym, że nadal mamy ogromne problemy z segregacją i recyklingiem odpadów - W samorządowych instalacjach posegregowane przez ludzi odpady są "doczyszczane". I potem powinny zostać przekazane odpowiednim firmom zajmującym się recykli ... » więcej 2019-01-09, godz. 14:39 Karina Bedrunka o tym, na co w najbliższych latach Unia Europejska gotowa jest dać nam pieniądze - W tym okresie programowania Opolszczyzna dostała z unii prawie miliard euro. Nie będę nikogo wprowadzać w błąd, obiecując, że w następnym dostaniemy tyle sa ... » więcej 2019-01-09, godz. 14:41 Dr Barbara Radecka o szansach OCO na uzyskanie certyfikatu potwierdzającego najwyższe standardy leczenia chorób piersi - Na koniec spotkania profesorowie złożyli dyrektorowi szpitala oficjalne zaproszenie na konferencję, na której wręczane są certyfikaty - powiedziała dr Barba ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »