Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Paweł Grabowski o podróżach po Opolszczyźnie, II ...
2018-12-03, 14:11 Autor: Agnieszka Stefaniak

Paweł Grabowski o podróżach po Opolszczyźnie, II Zakładzie Karnym w Brzegu i nowym pomyśle na walkę z sitwą

Paweł Grabowski o podróżach po Opolszczyźnie
Pod znakiem zapytania stanął temat budowy nowego zakładu karnego w Brzegu. Radni Brzegu cofnęli decyzję sprzed roku ws. przekazania gruntów pod drugie więzienie. Za było 17 radnych, nikt nie był przeciw, 3 wstrzymało się od głosu. Temat ten skomentował na naszej antenie poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski, który kilka miesięcy temu było mocno zaangażowany w temat referendum ws. inwestycji.
- Osoby, które były przeciwne budowie więzienia w Brzegu kontaktowały się ze mną, bo szukały pomocy - ja jestem demokrata i ci ludzie wiedzieli, że ich zrozumiem. Ja byłem zwolennikiem referendum i nadal nim jestem - mówi Grabowski.

- Szanuję decyzję rady miejskiej. To, że nie było ani jednego głosu przeciwko, świadczy o tym, jak duży był to problem. Władza ma słuchać obywateli - dodaje Garbowski i przyznaje, że w piątek o inwestycji rozmawiał z burmistrzem Prudnika i starostą prudnickim

- Podczas spotkania padło pytanie: to może my byśmy spróbowali zawalczyć o to więzienie w Prudniku? Ja odpowiedziałem, że trzeba zapytać mieszkańców. Nie można powtarzać błędu, który popełniono w Brzegu - dodaje.

Poseł opowiedział również o spotkaniach w regionie z samorządowcami. Chce w najbliższych miesiącach spotkać się ze wszystkim starostami ale i burmistrzami miast powiatowych.

- Ja mam w planie powyborcze spotkanie-przywitanie ze wszystkimi burmistrzami miast powiatowych i starostami tych powiatów - mówi Grabowski. - Jestem do dyspozycji nowych włodarzy jako poseł, jeśli ktoś będzie potrzebował mojego wsparcia - niezależnie od poglądów - to ja jestem otwarty na współpracę - dodaje.

Poseł podzielił się również ze słuchaczami Loży Radiowej nowym pomysłem ruchu Kukiz'15 - ustawą antysitowową, która zakłada, że wszyscy politycy i urzędnicy będą musieli ujawnić informacje, czy ich rodzina pracuje w instytucjach i spółkach państwowych.

- My chcemy, żeby w Polsce w końcu było normalnie, co nie zawsze podoba się partiom politycznym. Dziś partie polityczne walczą ze sobą nie tylko o władzę, ale także - a właściwie przede wszystkim - o łupy polityczne - mówi Grabowski.

- Nam chodzi o to, żeby osoby bez odpowiednich kompetencji nie zajmowały stanowisk tylko dlatego, że np. ktoś z rodziny czy znajomych uważa, że dana osoba się nadaje - dodaje. - My nie chcemy wskazywać i piętnować, a jedynie dać narzędzie i niech społeczeństwo zdecyduje co zrobić z ustawą antysitwową.

Zobacz także

2019-01-22, godz. 14:13 Adrian Czubak o bezpieczeństwie w urzędzie i regionie, starych i nowych programach prospołecznych oraz rozbudowie Elek ... - Na pierwszej konferencji po objęciu funkcji wojewody mówiłem, że moimi priorytetami będą bezpieczeństwo i rozwój. I dlatego zleciłem audyt bezpieczeństwa w ... » więcej 2019-01-22, godz. 16:20 Tomasz Wolny o tym, że Opolu grozi utrata 100 mln zł a brak troski o ekologię ma swoje biznesowe konsekwencje - Wystąpiliśmy do Komisji Europejskiej z wnioskiem o odebranie ponad 100 milionów złotych unijnych funduszy przyznanych na budowę centrum przesiadkowego Opole ... » więcej 2019-01-21, godz. 15:53 Ryszard Wilczyński o szczególnym czasie po śmierci Pawła Adamowicza, o przejściu od traumy do wdzięczności i nadziei - Czas od śmierci, od morderstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, do pogrzebu, a właściwie do dzisiaj, to czas szczególny, czas swoistego misterium, gdy p ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:35 Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii o łańcuchu wartości, kosmicznej technologii i hub'ie lobb ... - Naszą rolą, jako ministerstwa przedsiębiorczości, jest wspierać polskich przedsiębiorców w różnych procesach, w tym dotyczących transformacji własnej działa ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:23 Anna Dąbrowska o tym, dlaczego w polskich aptekach brakuje wielu ważnych leków - W okresie badanym przez NIK nieprawidłowości na terenie Opolszczyzny nie stwierdzono, że wcześniej mieliśmy trzy przypadki wystąpienia tego procederu. Postę ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »