Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Grzegorz Zawiślak o tym, że chce współpracować z ...
2018-11-06, 15:34 Autor: Marek Świercz

Grzegorz Zawiślak o tym, że chce współpracować ze wszystkimi, którzy rozumieją, że gmina to nie jest łup

Grzegorz Zawiślak o tym, że chce współpracować ze wszystkimi, którzy rozumieją, że gmina to nie jest łup
- Jestem zwolennikiem rozwiązań ewolucyjnych, nie rewolucji, bo rewolucja krzywdzi ludzi - mówił w Loży Radiowej Grzegorz Zawiślak, burmistrz-elekt Prudnika, pytany o to, jakie zmiany wprowadzi w prudnickim magistracie. - Nie podejmuję decyzji pochopnie, muszę poznać ludzi, z którymi przyjdzie mi pracować - stwierdził.
Nasz gość pokonał w drugiej turze wyborów urzędującego od 12 lat Franciszka Fejdycha z Platformy Obywatelskiej. Jest związany z ruchem Kukiz '15, ale starował z poparciem Komitetu Wyborczego Wyborców Prudniczanie.

- Ten komitet powstał przed poprzednimi wyborami i wystawił wtedy swojego kandydata, który przeszedł do drugiej tury, ale ostatecznie przegrał - mówi Zawiślak. - Początkowo chciałem zrezygnować z kandydowaniami, żeby głosy na kandydatów obywatelskich się nie rozproszyły, ale na spotkaniu z KWW Prudniczanie okazało się, że właśnie mnie widzą jako takiego wspólnego kandydata. Czemu wygrałem? Być może dlatego, że mieszkańcy uznali, że potrzebują burmistrza, który nie jest związany z żadną partią i tym samym może skutecznie współpracować i z urzędem marszałkowskim, gdzie rządzi opozycja, i z rządem.

Zawiślak wprowadził do Rady Miasta 4 swoich radnych, Koalicja Obywatelska 6, obywatelski komitet Nasza Ziemia 2 a PiS - aż 9. Nasz gość deklaruje wolę współpracy ze wszystkimi klubami, choć kampania była dość ostra i może się to okazać niełatwe.

- Podkreślam, że to ma być współpraca na rzecz naszego miasta a nie dzielenie się stanowiskami - mówi. - Gmina to nie jest łup.

Zapytany o plany na tę pięcioletnią kadencję, Zawiślak mówi o wspieraniu małego i średniego biznesu a także działaniach, które sprawią, że gmina Prudnik stanie się bardziej atrakcyjna dla turystów, którzy mogliby się tu zatrzymać na weekend a może nawet na dłużej.

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »