Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Grzegorz Zawiślak o tym, że chce współpracować z ...
2018-11-06, 15:34 Autor: Marek Świercz

Grzegorz Zawiślak o tym, że chce współpracować ze wszystkimi, którzy rozumieją, że gmina to nie jest łup

Grzegorz Zawiślak o tym, że chce współpracować ze wszystkimi, którzy rozumieją, że gmina to nie jest łup
- Jestem zwolennikiem rozwiązań ewolucyjnych, nie rewolucji, bo rewolucja krzywdzi ludzi - mówił w Loży Radiowej Grzegorz Zawiślak, burmistrz-elekt Prudnika, pytany o to, jakie zmiany wprowadzi w prudnickim magistracie. - Nie podejmuję decyzji pochopnie, muszę poznać ludzi, z którymi przyjdzie mi pracować - stwierdził.
Nasz gość pokonał w drugiej turze wyborów urzędującego od 12 lat Franciszka Fejdycha z Platformy Obywatelskiej. Jest związany z ruchem Kukiz '15, ale starował z poparciem Komitetu Wyborczego Wyborców Prudniczanie.

- Ten komitet powstał przed poprzednimi wyborami i wystawił wtedy swojego kandydata, który przeszedł do drugiej tury, ale ostatecznie przegrał - mówi Zawiślak. - Początkowo chciałem zrezygnować z kandydowaniami, żeby głosy na kandydatów obywatelskich się nie rozproszyły, ale na spotkaniu z KWW Prudniczanie okazało się, że właśnie mnie widzą jako takiego wspólnego kandydata. Czemu wygrałem? Być może dlatego, że mieszkańcy uznali, że potrzebują burmistrza, który nie jest związany z żadną partią i tym samym może skutecznie współpracować i z urzędem marszałkowskim, gdzie rządzi opozycja, i z rządem.

Zawiślak wprowadził do Rady Miasta 4 swoich radnych, Koalicja Obywatelska 6, obywatelski komitet Nasza Ziemia 2 a PiS - aż 9. Nasz gość deklaruje wolę współpracy ze wszystkimi klubami, choć kampania była dość ostra i może się to okazać niełatwe.

- Podkreślam, że to ma być współpraca na rzecz naszego miasta a nie dzielenie się stanowiskami - mówi. - Gmina to nie jest łup.

Zapytany o plany na tę pięcioletnią kadencję, Zawiślak mówi o wspieraniu małego i średniego biznesu a także działaniach, które sprawią, że gmina Prudnik stanie się bardziej atrakcyjna dla turystów, którzy mogliby się tu zatrzymać na weekend a może nawet na dłużej.

Zobacz także

2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej 2019-01-11, godz. 15:08 Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoim przywiązaniu do tradycji ruchu ludowego oraz odstrzale dzików - FML to bardzo dobra szkoła polityczna, nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz i jego dwaj zastępcy pierwsze polityczne doświadczenia zdobywali w szeregach nas ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »