Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring wyborczy - Mariusz Nieckarz o swoim pomyśle ...
2018-10-31, 14:41 Autor: Marek Świercz

Ring wyborczy - Mariusz Nieckarz o swoim pomyśle na Niemodlin

Mariusz Nieckarz o swoim pomyśle na Niemodlin
- Cztery lata temu popierałem obecną panią burmistrz, ale gdy zobaczyłem, że nie realizuje swoich obietnic, które powtórzyła zresztą w ulotce przed tymi wyborami, to musiałem się tłumaczyć przed mieszkańcami. Dlatego postanowiłem sam wystartować – mówił w Loży Radiowej Mariusz Nieckarz, kandydat na burmistrza Niemodlina, który poszedł do wyborów pod szyldem KW PiS. Dostał 1339 głosów, jego rywalka, urzędująca burmistrz Dorota Koncewicz z PSL, zyskała w pierwszej turze poparcie 2185 mieszkańców gminy.
Koncewicz odmówiła wzięcia udziału w debacie w Radiu Opole, bo – jak tłumaczyła – nie odpowiada jej styl kampanii jej kontrkandydata i fakt, że ponoć jego środowisko atakowało ją przez całą kadencję. Nieckarz ripostował, że każdy ma prawo do oceniania pracy urzędujących władz i nie uważa swoich krytycznych wypowiedzi za coś nagannego.

Zapytaliśmy, których obietnic urzędujące władze nie spełniły. Nasz gość wymienia przede wszystkim budowę przedszkola i przywrócenie stołówek w szkołach. Mówi także o inwestycjach, w jego ocenie, nietrafionych, takich jak budowa placów zabaw, które zostały odebrane od wykonawcy, choć prace wcale nie zostały zakończone. Jak twierdzi, budzi to oburzenie mieszkańców.

Jego plany na najbliższą kadencję to między innymi rozwiązanie problemów komunikacyjnych (gmina ma 27 sołectw, do wielu nie dojeżdża komunikacja publiczna), budowa ścieżek rowerowych i kanalizacji a także – uwaga – powiększenie Niemodlina. Jego zdaniem, jest to konieczne – po wybudowaniu obwodnicy Niemodlin odzyska co prawda rynek, gdzie będzie można rozwinąć działalność usługową, ale gmina musi skorzystać z nowego przebiegu DK 46, bo to szlak handlowy, który od dobrych kilkuset lat decydował o kierunkach rozwoju miasta.

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »