Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring wyborczy - Mariusz Nieckarz o swoim pomyśle ...
2018-10-31, 14:41 Autor: Marek Świercz

Ring wyborczy - Mariusz Nieckarz o swoim pomyśle na Niemodlin

Mariusz Nieckarz o swoim pomyśle na Niemodlin
- Cztery lata temu popierałem obecną panią burmistrz, ale gdy zobaczyłem, że nie realizuje swoich obietnic, które powtórzyła zresztą w ulotce przed tymi wyborami, to musiałem się tłumaczyć przed mieszkańcami. Dlatego postanowiłem sam wystartować – mówił w Loży Radiowej Mariusz Nieckarz, kandydat na burmistrza Niemodlina, który poszedł do wyborów pod szyldem KW PiS. Dostał 1339 głosów, jego rywalka, urzędująca burmistrz Dorota Koncewicz z PSL, zyskała w pierwszej turze poparcie 2185 mieszkańców gminy.
Koncewicz odmówiła wzięcia udziału w debacie w Radiu Opole, bo – jak tłumaczyła – nie odpowiada jej styl kampanii jej kontrkandydata i fakt, że ponoć jego środowisko atakowało ją przez całą kadencję. Nieckarz ripostował, że każdy ma prawo do oceniania pracy urzędujących władz i nie uważa swoich krytycznych wypowiedzi za coś nagannego.

Zapytaliśmy, których obietnic urzędujące władze nie spełniły. Nasz gość wymienia przede wszystkim budowę przedszkola i przywrócenie stołówek w szkołach. Mówi także o inwestycjach, w jego ocenie, nietrafionych, takich jak budowa placów zabaw, które zostały odebrane od wykonawcy, choć prace wcale nie zostały zakończone. Jak twierdzi, budzi to oburzenie mieszkańców.

Jego plany na najbliższą kadencję to między innymi rozwiązanie problemów komunikacyjnych (gmina ma 27 sołectw, do wielu nie dojeżdża komunikacja publiczna), budowa ścieżek rowerowych i kanalizacji a także – uwaga – powiększenie Niemodlina. Jego zdaniem, jest to konieczne – po wybudowaniu obwodnicy Niemodlin odzyska co prawda rynek, gdzie będzie można rozwinąć działalność usługową, ale gmina musi skorzystać z nowego przebiegu DK 46, bo to szlak handlowy, który od dobrych kilkuset lat decydował o kierunkach rozwoju miasta.

Zobacz także

2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej 2019-01-11, godz. 15:08 Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoim przywiązaniu do tradycji ruchu ludowego oraz odstrzale dzików - FML to bardzo dobra szkoła polityczna, nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz i jego dwaj zastępcy pierwsze polityczne doświadczenia zdobywali w szeregach nas ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »