Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Prudnika
2018-10-03, 14:37 Autor: Marek Świercz (oprac. Maciej Wajler)

Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Prudnika

Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Prudnika
Sytuacja gospodarcza, planowane od dawna inwestycje infrastrukturalne, perspektywy turystyczne oraz relacje z Czechami – o tym debatowali uczestnicy kolejnego ringu wyborczego Radia Opole. Tym razem zmierzyli się ze sobą kandydaci na burmistrza Prudnika.
To powiatowe miasto na południu regionu znalazło się na szczycie listy miasteczek zagrożonych upadkiem gospodarczym, którą przygotowała Polska Akademia Nauk. Urzędujący burmistrz Franciszek Fejdych, kandydat Koalicji Obywatelskiej, przekonywał, że to nieporozumienie, bo autorzy badań nie tworzyli rankingu, jedynie chcieli wskazać problemy miast średniej wielkości. Jego rywale mówili jednak o tym, że prudniczanie muszą szukać pracy poza miejscem zamieszkania, bo w samym Prudniku trudno o dobrze płatną pracę.

Sporo emocji wzbudził temat inwestycji w nowe rozwiązania komunikacyjne: obwodnicę wschodnią i zachodnią oraz kolejną przeprawę mostową. Fejdych twierdził, że obwodnica to temat, który GDDKiA zamierzała podjąć dopiero po roku 2023, ale Witold Rygorowicz z KKW SLD- Lewica Razem wytknął mu, że za rządów PO. ugrupowania burmistrza, nic konkretnego w tym temacie nie zrobiono. Także Teresa Barańska z KKW PiS stwierdziła, że te inwestycje drogowe są w jej programie i zostaną zrealizowane znacznie szybciej. Grzegorz Zawiślak z KWW Prudniczanie narzekał na remonty dróg i zarzucał burmistrzowi, że zasłania się decyzjami radnych o wyborze dróg do modernizacji, zamiast realizować konkretny program.

Sporo emocji wzbudziła też turystyka. Fejdych mówił, że w przypadku Prudnika to nowy temat, jego konkurenci przekonywali, że walory Prudnika – związane z położeniem u podnóża Gór Opawskich i na granicy z Czechami – nadal nie są dostatecznie wykorzystywane.

Kolejnym tematem były właśnie relacje z południowymi sąsiadami. O ile urzędujący burmistrz przekonywał, że są wzorcowe, jego rywale twierdzili, że szanse, jakie daje tak bliskie sąsiedztwo z Czechami, są dziś marnowane.

Gośćmi Ringu Wyborczego byli:

Teresa Barańska – KKW PiS
Franciszek Fejdych – Koalicja Obywatelska
Witold Rygorowicz – SLD – Lewica Razem
Grzegorz Zawiślak – KWW Prudniczanie

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:53 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o transporcie w regionie Walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym powinna być jednym z głównych zadań nowego samorządu województwa - stwierdzili uczestnicy ostatniego przed cisz ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »