Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kand ...
2018-09-12, 15:26 Autor: Ewa Skrabacz

Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kandydowaniu na burmistrza Kluczborka

Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kandydowaniu na burmistrza Kluczborka
- Jestem wściekłym optymistą i zawsze idę do przodu. Mam takie swoje hasło, że kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie. Trzeba sięgać wysoko, by osiągać cele życiowe. Dobrze jest służyć społeczeństwu – mówił kandydat na burmistrza Kluczborka, Stanisław Konarski.
- 16 lat w samorządzie, jestem społecznikiem, byłem sołtysem, radnym gminnym i powiatowym. Społeczność lokalna to dostrzegła. Namawiali mnie koledzy, ludzie, z którymi działam społecznie i charytatywnie. Mówili: Staszek, czas na ciebie, spróbuj wystartować na burmistrza, bo mielibyśmy fajnego burmistrza – mówił Konarski.

Zapytaliśmy także o społecznikowską działalność kandydata na burmistrza Kluczborka.

- Każdy w życiu ma swoją pasję. Mnie bardzo chwyciła działalność społeczna i charytatywna. W 1998 r. zostałem sołtysem i wtedy wyszło ze mnie to, co we mnie drzemało. Starałem się być dobrym sołtysem i ta karuzela społecznej działalności zaczęła się kręcić. Robiliśmy dużo imprez i z radą sołecką podjęliśmy decyzję, że w tych imprezach nie tylko będziemy się dobrze bawić, ale będziemy też pamiętać o tych, którzy są w potrzebie – opowiadał kandydat.

- Startuję z własnego komitetu, ale z poparciem Prawa i Sprawiedliwości, czyli Zjednoczonej Prawicy. Do partii się nie zapisuję. Jestem społecznikiem i staram się współpracować ze wszystkimi. Na Opolszczyźnie mam pewnie więcej przyjaciół w PO niż w PiS. No ale jeśli widzę, że PiS realizuje swój program, a przede wszystkim pomaga polskiej rodzinie w taki sposób, w jaki się jeszcze nikomu nie udało, to wydaje mi się, że z takimi ludźmi wiele można zrobić – mówił Konarski.

Zobacz także

2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:27 Ewa Kosowska-Korniak i Roman Jarosiński o sile mediacji w gospodarce W Opolu zainaugurowało działalność Centrum Arbitrażu i Mediacji. To pierwsza taka instytucja w regonie, która jest częścią ogólnopolskiej sieci. Opolskie cent ... » więcej 2018-09-11, godz. 12:35 Władysław Kosiniak-Kamysz o zadaniach dla opolskiego samorządu i o tym, że nie wchodzi się w koalicję z tymi, którzy c ... - Nie przyjeżdżam do Opola, województwa opolskiego, by mówić mieszkańcom, co trzeba zrobić, bo to oni wiedzą najlepiej. Stanisław Rakoczy, nasz prezes, przeds ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »