Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kand ...
2018-09-12, 15:26 Autor: Ewa Skrabacz

Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kandydowaniu na burmistrza Kluczborka

Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kandydowaniu na burmistrza Kluczborka
- Jestem wściekłym optymistą i zawsze idę do przodu. Mam takie swoje hasło, że kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie. Trzeba sięgać wysoko, by osiągać cele życiowe. Dobrze jest służyć społeczeństwu – mówił kandydat na burmistrza Kluczborka, Stanisław Konarski.
- 16 lat w samorządzie, jestem społecznikiem, byłem sołtysem, radnym gminnym i powiatowym. Społeczność lokalna to dostrzegła. Namawiali mnie koledzy, ludzie, z którymi działam społecznie i charytatywnie. Mówili: Staszek, czas na ciebie, spróbuj wystartować na burmistrza, bo mielibyśmy fajnego burmistrza – mówił Konarski.

Zapytaliśmy także o społecznikowską działalność kandydata na burmistrza Kluczborka.

- Każdy w życiu ma swoją pasję. Mnie bardzo chwyciła działalność społeczna i charytatywna. W 1998 r. zostałem sołtysem i wtedy wyszło ze mnie to, co we mnie drzemało. Starałem się być dobrym sołtysem i ta karuzela społecznej działalności zaczęła się kręcić. Robiliśmy dużo imprez i z radą sołecką podjęliśmy decyzję, że w tych imprezach nie tylko będziemy się dobrze bawić, ale będziemy też pamiętać o tych, którzy są w potrzebie – opowiadał kandydat.

- Startuję z własnego komitetu, ale z poparciem Prawa i Sprawiedliwości, czyli Zjednoczonej Prawicy. Do partii się nie zapisuję. Jestem społecznikiem i staram się współpracować ze wszystkimi. Na Opolszczyźnie mam pewnie więcej przyjaciół w PO niż w PiS. No ale jeśli widzę, że PiS realizuje swój program, a przede wszystkim pomaga polskiej rodzinie w taki sposób, w jaki się jeszcze nikomu nie udało, to wydaje mi się, że z takimi ludźmi wiele można zrobić – mówił Konarski.

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »