Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Andrzej Jakiel o tym jak specustawa mieszkaniowa ...
2018-08-02, 14:14 Autor: Ireneusz Prochera

Andrzej Jakiel o tym jak specustawa mieszkaniowa zmieni opolski rynek nieruchomości

Andrzej Jakiel o tym jak specustawa mieszkaniowa zmieni opolski rynek nieruchomości
Skrócenie czasu przygotowania inwestycji mieszkaniowej z pięciu lat do roku oraz określenie standardów dla tych inwestycji - to cel specustawy mieszkaniowej, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. - Specustawa mieszkaniowa to słuszne rozwiązanie.
Obecnie proces budowania nie jest wydłużony przez technologię, ale papierologię - mówił w Loży Radiowej Andrzej Jakiel, prezes Opolskiego Stowarzyszenia Rynku Nieruchomości. Podkreślał też słuszność wielu przyjętych założeń. - W specustawie stworzono takie warunki, żeby nowe osiedla nie były na peryferiach miast i miały dobrą infrastrukturę - mówił Andrzej Jakiej.

Gość Loży Radiowej zwrócił również uwagę na sytuacje na opolskim rynku nieruchomości, wyrażając zdziwienie dużym zainteresowaniem nieruchomości z rynku wtórnego. Podkreślał przy tym, że w wielu przypadkach ceny osiągane za mieszkania "z drugiej ręki" są porównywalne z tymi, wybudowanymi w ostatnim czasie.

Andrzej Jakiel wskazywał także na różnice w kwestiach mieszkaniowych pomiędzy Polską a innymi krajami Europy. - Współczynnik własności w Polsce wynosi ponad 80%, a na Zachodzie ponad 40%. To dziwne, bo to my jesteśmy biedniejsi Europy - mówił prezes Opolskiego Stowarzyszenia Rynku Nieruchomości.

Zobacz także

2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej 2018-10-05, godz. 14:30 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Głubczyc W piątkowym Ringu Wyborczym udział wzięli kandydaci na burmistrza Głubczyc: Adam Krupa – Komitet Wyborczy Wyborców Obywatelski Komitet Głubczyc, Elżbieta Słod ... » więcej 2018-10-04, godz. 14:29 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Nysy Sytuacja budżetowa miasta, bilans kończącej się kadencji, walka z depopulacją i turystyka - to główne tematy poruszone w Ringu Wyborczym, w którym spotkało si ... » więcej 2018-10-03, godz. 14:37 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Prudnika Sytuacja gospodarcza, planowane od dawna inwestycje infrastrukturalne, perspektywy turystyczne oraz relacje z Czechami – o tym debatowali uczestnicy kolejnego ... » więcej 2018-10-02, godz. 14:54 Ring wyborczy - debata kandydatów na prezydenta Kędzierzyna-Koźla [FILM] Piki benzenu, Odra jako szansa i zagrożenie oraz front inwestycyjny – o tym debatowali w Ringu Wyborczym w Loży Radiowe we wtorek 2 października kandydaci na ... » więcej 2018-10-01, godz. 15:14 Ring Wyborczy - debata kandydatów na prezydenta Opola [FILM] Rozwiązania komunikacyjne dla Opola, walka ze smogiem, integracja nowych dzielnic przyłączonych w ramach projektu Dużego Opola oraz relacje między opolskim ra ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »