Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sławomir Kłosowski o polskiej szkole recyklingu ...
2018-07-09, 12:47 Autor: Agnieszka Stefaniak

Sławomir Kłosowski o polskiej szkole recyklingu odpadów i zachowaniu opozycji na forum PE

Sławomir Kłosowski o zachowaniu opozycji na forum PE
- Mówię to z ironią, ale to chyba taka polska metoda segregacji - tak zareagował na informację o płonącym składowisku odpadów w Dąbrowie eurodeputowany PiS Sławomir Kłosowski, gość Loży Radiowej.
- Liczę, że tej audycji słucha pan komendant policji, trzeba działać zdecydowanie. On się z pewnością tym zajmuje. Chciałbym bardzo, żeby województwo opolskie, jako najmniejsze było przykładem dla całego kraju. Że tu się to zdiagnozuje, stwierdzi, ukarze przykładnie, by był to przypadek ostateczny, finalny dla całego kraju - mówi Kłosowski.

Europoseł skomentował również ubiegłotygodniowe wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego na forum Parlamentu Europejskiego. Było ono ósmą z serii debat w PE poświęconych przyszłości Europy.

- Premier o konkurencyjnej Polsce, mówił o jej pozycji w światowej gospodarce, o Polsce 4D. Ale również o Polsce reindustrializacji, że udało się z nadużyciami sobie poradzić, z czym przecież nie radzi sobie do końca unia - mówi Kłosowski.

Choć poseł zwrócił uwagę na zachowanie polskich eurodeputowanych.

- Pojawiają się nasi rodzimi posłowie, którzy reagowali śmiechem dzikim, zgryźliwymi uwagami. Brakowało mi, że na obczyźnie, opozycja nie potrafi dbać o mocną pozycję Polski, a wręcz przeciwnie, swoim zachowaniem podważa działania - dodaje Kłosowski.

Jak powiedział Sławomir Kłosowski - polscy parlamentarzyści z opozycji robili wszystko by upokorzyć podczas tego wystąpienia polskiego premiera. To był przykry widok - podsumowuje Kłosowski, i podkreśla, że dziwi go to podwójnie. - Na przykład Francja - gdy prezydent Macron przemawiał, nie było takich ataków ze strony jego parlamentarzystów, a mogłyby być. Tam się sprawdziło stanowisko, że to wspólna polityka, że to prestiż państwa.

Sławomir Kłosowski mówił również o zmianie w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego.
- W tej chwili toczy się ta debata w Europie. Jak rozwiązać ten temat. Nasza propozycja jest poddawana dyskusji.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »