Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sławomir Kłosowski o polskiej szkole recyklingu ...
2018-07-09, 12:47 Autor: Agnieszka Stefaniak

Sławomir Kłosowski o polskiej szkole recyklingu odpadów i zachowaniu opozycji na forum PE

Sławomir Kłosowski o zachowaniu opozycji na forum PE
- Mówię to z ironią, ale to chyba taka polska metoda segregacji - tak zareagował na informację o płonącym składowisku odpadów w Dąbrowie eurodeputowany PiS Sławomir Kłosowski, gość Loży Radiowej.
- Liczę, że tej audycji słucha pan komendant policji, trzeba działać zdecydowanie. On się z pewnością tym zajmuje. Chciałbym bardzo, żeby województwo opolskie, jako najmniejsze było przykładem dla całego kraju. Że tu się to zdiagnozuje, stwierdzi, ukarze przykładnie, by był to przypadek ostateczny, finalny dla całego kraju - mówi Kłosowski.

Europoseł skomentował również ubiegłotygodniowe wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego na forum Parlamentu Europejskiego. Było ono ósmą z serii debat w PE poświęconych przyszłości Europy.

- Premier o konkurencyjnej Polsce, mówił o jej pozycji w światowej gospodarce, o Polsce 4D. Ale również o Polsce reindustrializacji, że udało się z nadużyciami sobie poradzić, z czym przecież nie radzi sobie do końca unia - mówi Kłosowski.

Choć poseł zwrócił uwagę na zachowanie polskich eurodeputowanych.

- Pojawiają się nasi rodzimi posłowie, którzy reagowali śmiechem dzikim, zgryźliwymi uwagami. Brakowało mi, że na obczyźnie, opozycja nie potrafi dbać o mocną pozycję Polski, a wręcz przeciwnie, swoim zachowaniem podważa działania - dodaje Kłosowski.

Jak powiedział Sławomir Kłosowski - polscy parlamentarzyści z opozycji robili wszystko by upokorzyć podczas tego wystąpienia polskiego premiera. To był przykry widok - podsumowuje Kłosowski, i podkreśla, że dziwi go to podwójnie. - Na przykład Francja - gdy prezydent Macron przemawiał, nie było takich ataków ze strony jego parlamentarzystów, a mogłyby być. Tam się sprawdziło stanowisko, że to wspólna polityka, że to prestiż państwa.

Sławomir Kłosowski mówił również o zmianie w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego.
- W tej chwili toczy się ta debata w Europie. Jak rozwiązać ten temat. Nasza propozycja jest poddawana dyskusji.

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »