Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak o szansach mniejszych gmin na popr ...
2018-07-05, 13:48 Autor: Ewa Skrabacz

Adrian Czubak o szansach mniejszych gmin na poprawę infrastruktury wodociągowej i o walce ze smogiem

Adrian Czubak o szansach mniejszych gmin na poprawę infrastruktury wodociągowej i o walce ze smogiem
- Rząd Prawa i Sprawiedliwości zauważył problem wielu mniejszych gmin, w których brak właściwej infrastruktury wodociągowej. Należy te gminy wesprzeć. Planowane są dodatkowe fundusze na najbliższe cztery lata – informował Adrian Czubak, wojewoda opolski, przedstawiając Narodowy Program Budowy Gminnej Infrastruktury Wodociągowej
- Z tego funduszu skorzystają mniejsze gminy: wiejskie, miejsko-wiejskie, czyli samorządy do 100 tys. mieszkańców. Pieniądze będzie można wykorzystać nie tylko na budowę, ale także na modernizację sieci wodociągowej. Jest także możliwość sfinansowania budowy przydomowych studni. Istotne jest dla nas to, by w XXI wieku wszyscy Polacy mieli dostęp do dobrej jakościowo wody – dodał wojewoda.

Naszego gościa zapytaliśmy o przygotowania do wdrożenia rządowego programu walki ze smogiem.

- Trwa przygotowywanie procedur, które pomogą w termomodernizacji, a zatem mówimy o wymianie pieców na bardziej ekologiczne. Podejmujemy też temat elektromobilności, czyli inwestowania w ekologiczny transport, a także chcemy propagować korzystanie z komunikacji miejskiej w naszych miastach – mówił Czubak.

Wojewoda podkreślił również znaczenie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku.

- Apeluję, by w okresie letnim zachować ostrożność podczas pobytu nad wodą oraz w lasach, w których z powodu wysokich temperatur bardzo łatwo o pożar. Pamiętajmy też, by ani na chwilę nie zostawiać dzieci czy zwierząt w nagrzanych samochodach – uwrażliwiał Adrian Czubak.

Zobacz także

2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:27 Ewa Kosowska-Korniak i Roman Jarosiński o sile mediacji w gospodarce W Opolu zainaugurowało działalność Centrum Arbitrażu i Mediacji. To pierwsza taka instytucja w regonie, która jest częścią ogólnopolskiej sieci. Opolskie cent ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:26 Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kandydowaniu na burmistrza Kluczborka - Jestem wściekłym optymistą i zawsze idę do przodu. Mam takie swoje hasło, że kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie. Trzeba sięgać wyso ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »