Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak o szansach mniejszych gmin na popr ...
2018-07-05, 13:48 Autor: Ewa Skrabacz

Adrian Czubak o szansach mniejszych gmin na poprawę infrastruktury wodociągowej i o walce ze smogiem

Adrian Czubak o szansach mniejszych gmin na poprawę infrastruktury wodociągowej i o walce ze smogiem
- Rząd Prawa i Sprawiedliwości zauważył problem wielu mniejszych gmin, w których brak właściwej infrastruktury wodociągowej. Należy te gminy wesprzeć. Planowane są dodatkowe fundusze na najbliższe cztery lata – informował Adrian Czubak, wojewoda opolski, przedstawiając Narodowy Program Budowy Gminnej Infrastruktury Wodociągowej
- Z tego funduszu skorzystają mniejsze gminy: wiejskie, miejsko-wiejskie, czyli samorządy do 100 tys. mieszkańców. Pieniądze będzie można wykorzystać nie tylko na budowę, ale także na modernizację sieci wodociągowej. Jest także możliwość sfinansowania budowy przydomowych studni. Istotne jest dla nas to, by w XXI wieku wszyscy Polacy mieli dostęp do dobrej jakościowo wody – dodał wojewoda.

Naszego gościa zapytaliśmy o przygotowania do wdrożenia rządowego programu walki ze smogiem.

- Trwa przygotowywanie procedur, które pomogą w termomodernizacji, a zatem mówimy o wymianie pieców na bardziej ekologiczne. Podejmujemy też temat elektromobilności, czyli inwestowania w ekologiczny transport, a także chcemy propagować korzystanie z komunikacji miejskiej w naszych miastach – mówił Czubak.

Wojewoda podkreślił również znaczenie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku.

- Apeluję, by w okresie letnim zachować ostrożność podczas pobytu nad wodą oraz w lasach, w których z powodu wysokich temperatur bardzo łatwo o pożar. Pamiętajmy też, by ani na chwilę nie zostawiać dzieci czy zwierząt w nagrzanych samochodach – uwrażliwiał Adrian Czubak.

Zobacz także

2018-11-20, godz. 14:08 Adrian Czubak o rozwoju gospodarczym i pieniądzach rządowych na (o)polskie drogi Według EUROSTATU w III kwartale wzrost gospodarczy Polski wyniósł 5,7%, co stawia nas w światowej czołówce. Temu tematowi wiele uwagi poświęcił w Loży Radiowe ... » więcej 2018-11-19, godz. 11:26 Sławomir Kłosowski o wynikach wyborów, kartach na stole, burzy (w szklance wody) wokół KNF i brexitcie - Oczywiście, że odnieśliśmy w wyborach sukces, wątpić w to może tylko ktoś, kto nie umie liczyć. Najwięcej radnych w sejmikach, słabo w wielkich miastach, al ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:07 Witold Zembaczyński o sukcesie Nowoczesnej, inicjatywie Ryszarda Petru i braku osiągnięć komisji do sprawy Amber Gold - Odnieśliśmy jako Koalicja Obywatelska ogromny sukces. Na Opolszczyźnie podpisaliśmy z naszymi partnerami, czyli Mniejszością Niemiecką i PSL, nie tyle umowę ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »