Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Czesław Biłobran o tym komu 'na zdrowie' a komu ...
2018-07-04, 14:24 Autor: Agnieszka Stefaniak

Czesław Biłobran o tym komu "na zdrowie" a komu "po zdrowiu" i planach inwestycyjnych w powiecie

Czesław Biłobran o tym komu "na zdrowie" a komu "po zdrowiu" i planach inwestycyjnych w powiecie
W kwietniu radni powiatu nyskiego jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu 385 tys. złotych na zakup obiektu dawnej Aleksandrówki. Nabywcą jest gmina Głuchołazy, która przekaże Aleksandrówkę jako darowiznę powiatowi nyskiemu. Mamy lipiec, ale - jak się okazuje - procedura jeszcze się nie zakończyła.
- W tym momencie czekamy na wyznaczenie drugiego aktu notarialnego przez burmistrza Głuchołaz, który po zakupie ośrodka przekaże go nam. Do końca roku tę transakcję powinniśmy zakończyć - mówił w Loży Radiowej starosta nyski Czesław Biłobran.

Samorządowiec ma określone plany wobec tego obiektu.

- Co do Aleksandrówki, chciałbym stworzyć tam centrum leczenia rehabilitacyjnego dla dzieci po nowotworach. To ważne, aby te dzieci miały miejsce, w którym będą mogły wrócić do normalnego życia. Plany mamy długoletnie - mówi Biłobran.

Z kolei dziś (04.07) w Głuchołazach oficjalnie oddano do użytku tężnię solankową. Jest ona jednocześnie wieżą widokową. Ma ponad 15 metrów wysokości.

- Nasza tężnia jest wyjątkowa, ponieważ jednocześnie jest wieżą widokową i tężnią. Godzina przebywania w tężni, to tak jakbyśmy trzy dni byli nad morzem. 36 tys. litrów solanki już paruje w tężni w Głuchołazach - opowiada Biłobran.

Jednak podczas otwarcia tężni na spotkanie ze starostą przybyli mieszkańcy Głuchołaz, którzy skarżą się na likwidację nocnej i świątecznej opieki medycznej. Prywatny podmiot, realizujący to zadanie w porozumieniu z nyskim szpitalem zrezygnował z działalności.

- Co do sytuacji w szpitalach. Nie ma się co czarować, brakuje nam kadry, zarówno lekarskiej, jak i pielęgniarskiej. O ile teraz dajemy sobie radę, to za parę lat może się okazać, że nie będzie miał kto u nas pracować. Problemy mamy z funkcjonowaniem opieki nocnej i świątecznej, bo nikt nie chce się tego podjąć - mówi starosta.

Delikatne problemy także w Nysie, gdzie zauważalne są opóźnienia w realizacji jednego z etapów remontu ulicy Piastowskiej, jednak starosta zapewnia, że termin ostateczny finalizacji prac nie jest zagrożony.

Zobacz także

2018-11-20, godz. 14:08 Adrian Czubak o rozwoju gospodarczym i pieniądzach rządowych na (o)polskie drogi Według EUROSTATU w III kwartale wzrost gospodarczy Polski wyniósł 5,7%, co stawia nas w światowej czołówce. Temu tematowi wiele uwagi poświęcił w Loży Radiowe ... » więcej 2018-11-19, godz. 11:26 Sławomir Kłosowski o wynikach wyborów, kartach na stole, burzy (w szklance wody) wokół KNF i brexitcie - Oczywiście, że odnieśliśmy w wyborach sukces, wątpić w to może tylko ktoś, kto nie umie liczyć. Najwięcej radnych w sejmikach, słabo w wielkich miastach, al ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:07 Witold Zembaczyński o sukcesie Nowoczesnej, inicjatywie Ryszarda Petru i braku osiągnięć komisji do sprawy Amber Gold - Odnieśliśmy jako Koalicja Obywatelska ogromny sukces. Na Opolszczyźnie podpisaliśmy z naszymi partnerami, czyli Mniejszością Niemiecką i PSL, nie tyle umowę ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »