Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Czesław Biłobran o tym komu 'na zdrowie' a komu ...
2018-07-04, 14:24 Autor: Agnieszka Stefaniak

Czesław Biłobran o tym komu "na zdrowie" a komu "po zdrowiu" i planach inwestycyjnych w powiecie

Czesław Biłobran o tym komu "na zdrowie" a komu "po zdrowiu" i planach inwestycyjnych w powiecie
W kwietniu radni powiatu nyskiego jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu 385 tys. złotych na zakup obiektu dawnej Aleksandrówki. Nabywcą jest gmina Głuchołazy, która przekaże Aleksandrówkę jako darowiznę powiatowi nyskiemu. Mamy lipiec, ale - jak się okazuje - procedura jeszcze się nie zakończyła.
- W tym momencie czekamy na wyznaczenie drugiego aktu notarialnego przez burmistrza Głuchołaz, który po zakupie ośrodka przekaże go nam. Do końca roku tę transakcję powinniśmy zakończyć - mówił w Loży Radiowej starosta nyski Czesław Biłobran.

Samorządowiec ma określone plany wobec tego obiektu.

- Co do Aleksandrówki, chciałbym stworzyć tam centrum leczenia rehabilitacyjnego dla dzieci po nowotworach. To ważne, aby te dzieci miały miejsce, w którym będą mogły wrócić do normalnego życia. Plany mamy długoletnie - mówi Biłobran.

Z kolei dziś (04.07) w Głuchołazach oficjalnie oddano do użytku tężnię solankową. Jest ona jednocześnie wieżą widokową. Ma ponad 15 metrów wysokości.

- Nasza tężnia jest wyjątkowa, ponieważ jednocześnie jest wieżą widokową i tężnią. Godzina przebywania w tężni, to tak jakbyśmy trzy dni byli nad morzem. 36 tys. litrów solanki już paruje w tężni w Głuchołazach - opowiada Biłobran.

Jednak podczas otwarcia tężni na spotkanie ze starostą przybyli mieszkańcy Głuchołaz, którzy skarżą się na likwidację nocnej i świątecznej opieki medycznej. Prywatny podmiot, realizujący to zadanie w porozumieniu z nyskim szpitalem zrezygnował z działalności.

- Co do sytuacji w szpitalach. Nie ma się co czarować, brakuje nam kadry, zarówno lekarskiej, jak i pielęgniarskiej. O ile teraz dajemy sobie radę, to za parę lat może się okazać, że nie będzie miał kto u nas pracować. Problemy mamy z funkcjonowaniem opieki nocnej i świątecznej, bo nikt nie chce się tego podjąć - mówi starosta.

Delikatne problemy także w Nysie, gdzie zauważalne są opóźnienia w realizacji jednego z etapów remontu ulicy Piastowskiej, jednak starosta zapewnia, że termin ostateczny finalizacji prac nie jest zagrożony.

Zobacz także

2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:27 Ewa Kosowska-Korniak i Roman Jarosiński o sile mediacji w gospodarce W Opolu zainaugurowało działalność Centrum Arbitrażu i Mediacji. To pierwsza taka instytucja w regonie, która jest częścią ogólnopolskiej sieci. Opolskie cent ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:26 Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kandydowaniu na burmistrza Kluczborka - Jestem wściekłym optymistą i zawsze idę do przodu. Mam takie swoje hasło, że kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie. Trzeba sięgać wyso ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »