Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Galla ostrożnie o kandydacie opozycji na ...
2018-06-18, 15:52 Autor: Barbara Więcek

Ryszard Galla ostrożnie o kandydacie opozycji na prezydenta Opola, wizycie Fransa Timmermansa i porażce niemieckiej reprezentacji

Ryszard Galla o wyborczych planach Mniejszości Niemieckiej
- W tej chwili pracujemy nad stworzeniem listy kandydatów do opolskiej Rady Miasta. Na pewno poprzemy też jakiegoś kandydata na prezydenta, ale za wcześnie mówić, kto nim będzie - stwierdził w Loży Radiowej poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla, zapytany, czy także opolscy Niemcy, którzy kilka miesięcy temu podpisali się pod Deklaracja Opolską, poprą kandydata opozycji na prezydenta Opola. - Ja jestem zwolennikiem demokracji, uważam, że im większy wybór, tym lepiej - dodał enigmatycznie nasz gość.
Z naszym gościem (podobnie jak wcześniej z posłem Tomaszem Kostusiem z PO), rozmawialiśmy także o spotkaniu na temat remontu opolskiej katedry. Zdaniem Galli, pieniądze wyłożone na ten cel są zdecydowanie za małe o rolą posłów jest lobbowanie w poszczególnych ministerstwach, włącznie z MSWIA, które dysponuje tak zwanym funduszem kościelnym.

Pytany o wizytę w Polsce Fransa Timmermansa, Galla stwierdził, że liczy na to, że rozmowy z unią będą kontynuowane. Jego zdaniem, przydałby się "ktoś trzeci", kto mógłby obiektywnie ocenić, na ile zmiany polskiego prawa rzeczywiście naruszają praworządność.

- Ja widzę taki problem. Weźmy sprawę, którą osobiście pilotuję, a która dotyczy kilkuset osób. W myśl nowej ustawy o sądach sędzią nie może być ktoś, kto ma też inne niż polskie obywatelstwo. Jak to się ma do konstytucji i unijnego prawa? - pytał Galla.

Naszego gościa zapytaliśmy także o mundial a konkretnie o porażkę reprezentacji Niemiec, która przegrała z Meksykiem 0 : 1.

- Totalne zaskoczenie, do samego końca myślałem, że jednak Niemcy wygrają a przynajmniej zremisują - stwierdził Galla. - Dobrze, że ta porażka zdarzyła się na początku, może zespół się pozbiera.

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »