Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Galla ostrożnie o kandydacie opozycji na ...
2018-06-18, 15:52 Autor: Barbara Więcek

Ryszard Galla ostrożnie o kandydacie opozycji na prezydenta Opola, wizycie Fransa Timmermansa i porażce niemieckiej reprezentacji

Ryszard Galla o wyborczych planach Mniejszości Niemieckiej
- W tej chwili pracujemy nad stworzeniem listy kandydatów do opolskiej Rady Miasta. Na pewno poprzemy też jakiegoś kandydata na prezydenta, ale za wcześnie mówić, kto nim będzie - stwierdził w Loży Radiowej poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla, zapytany, czy także opolscy Niemcy, którzy kilka miesięcy temu podpisali się pod Deklaracja Opolską, poprą kandydata opozycji na prezydenta Opola. - Ja jestem zwolennikiem demokracji, uważam, że im większy wybór, tym lepiej - dodał enigmatycznie nasz gość.
Z naszym gościem (podobnie jak wcześniej z posłem Tomaszem Kostusiem z PO), rozmawialiśmy także o spotkaniu na temat remontu opolskiej katedry. Zdaniem Galli, pieniądze wyłożone na ten cel są zdecydowanie za małe o rolą posłów jest lobbowanie w poszczególnych ministerstwach, włącznie z MSWIA, które dysponuje tak zwanym funduszem kościelnym.

Pytany o wizytę w Polsce Fransa Timmermansa, Galla stwierdził, że liczy na to, że rozmowy z unią będą kontynuowane. Jego zdaniem, przydałby się "ktoś trzeci", kto mógłby obiektywnie ocenić, na ile zmiany polskiego prawa rzeczywiście naruszają praworządność.

- Ja widzę taki problem. Weźmy sprawę, którą osobiście pilotuję, a która dotyczy kilkuset osób. W myśl nowej ustawy o sądach sędzią nie może być ktoś, kto ma też inne niż polskie obywatelstwo. Jak to się ma do konstytucji i unijnego prawa? - pytał Galla.

Naszego gościa zapytaliśmy także o mundial a konkretnie o porażkę reprezentacji Niemiec, która przegrała z Meksykiem 0 : 1.

- Totalne zaskoczenie, do samego końca myślałem, że jednak Niemcy wygrają a przynajmniej zremisują - stwierdził Galla. - Dobrze, że ta porażka zdarzyła się na początku, może zespół się pozbiera.

Zobacz także

2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:27 Ewa Kosowska-Korniak i Roman Jarosiński o sile mediacji w gospodarce W Opolu zainaugurowało działalność Centrum Arbitrażu i Mediacji. To pierwsza taka instytucja w regonie, która jest częścią ogólnopolskiej sieci. Opolskie cent ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:26 Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kandydowaniu na burmistrza Kluczborka - Jestem wściekłym optymistą i zawsze idę do przodu. Mam takie swoje hasło, że kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie. Trzeba sięgać wyso ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »