Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Czerwiński o celebrowanych zeznaniach Tusk ...
2018-04-23, 14:32 Autor: Ewa Skrabacz

Jerzy Czerwiński o celebrowanych zeznaniach Tuska i o zdziwieniu wobec pomnikowej czci dla dawnego hegemona

Jerzy Czerwiński o celebrowanych zeznaniach Tuska i o zdziwieniu wobec pomnikowej czci dla dawnego hegemona
- Jako ówczesny szef rządu, na pewno Donald Tusk ma coś do powiedzenia na temat organizacji wizyt smoleńskich, więc powinien się tą wiedzą podzielić. W tego typu wezwaniu do sądu nie ma nic zdrożnego. Tusk zaczyna jednak iść w stronę celebrycką. Każda jego wizyta ma dodatkową oprawę. Być może w ten sposób chce zaznaczyć swą obecność w polskiej polityce – mówił Jerzy Czerwiński, senator PiS, komentując poniedziałkowe zeznania Donalda Tuska w Sądzie Okręgowym w Warszawie.
- Donald Tusk chce pokazywać, że cały czas obok jest biały koń i może na niego wskoczyć, przyjechać i ratować opozycję. Ale coś oprócz tego białego konia trzeba przywieźć. Jakiś program, jakiś zasób moralny. Tu będzie ciężko – dodał Czerwiński, oceniając szanse startu Donalda Tuska w wyborach prezydenckich w roku 2020 – Jego start zależy od kondycji opozycji. A może też być taka sytuacja, że w wyniku trwających przesłuchań wyjdą na jaw takie rzeczy, które uniemożliwią panu Tuskowi start.

Senator odniósł się do prowadzonego na terenie Sejmu protestu rodziców niepełnosprawnych dzieci.

- Trzeba wyważyć z jednej strony słuszne żądania, które myślę, że wcześniej czy później zostaną spełnione, a z drugiej strony kwestie budżetowe. Jest tu jeszcze kwestia orzecznictwa czy aktywizacji osób niepełnosprawnych. Tego na pewno nie da się załatwić w ciągu jednego czy dwóch tygodni, więc ten protest powinien się przenieść w inne miejsce, np. do Centrum Dialogu, gdzie będą godne warunki dla protestujących i będzie można spokojnie prowadzić rozmowy – mówił Czerwiński.

- Rząd już zadeklarował, że zwiększy rentę socjalną do poziomu postulowanego przez protestujących. Ten protest tylko przyspieszył proces, który i tak by zaszedł. Jednak robienie tego zbyt szybko spowoduje tylko chaos, który rozsadzi budżet. Być może za wolno to idzie, bo pierwsze wzmianki o możliwym proteście były w październiku, a w tej chwili musimy gasić pożar – dodał senator.

Jerzy Czerwiński skomentował także niegasnące spory wokół realizacji ustawy dekomunizacyjnej dotyczącej pomników.

- Ja się dziwię niektórym samorządom, że utrzymują na swoim terenie oznaki dominacji obcego mocarstwa. W Prudniku pomnik z czerwoną gwiazdą rękami ludzi został zlikwidowany. Skrzyknęło się kilka osób, opłacono dźwigowego i usunięto pomnik. Tak działały społeczności lokalne, odreagowując 50 lat komuny. Dziwi, że dziś się próbuje zachować te upamiętnienia, argumentując to historią. Możemy stworzyć jakieś parki czy skanseny, dwa, trzy w Polsce, w których można takie pomniki zebrać i pokazać, jak czczono dawnego hegemona – mówił senator.

Zobacz także

2018-08-16, godz. 14:26 Rafał Tkacz o tym, jak będzie wyglądała kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami samorządowymi - Pierwszy komitet wyborczy, Komitet Wyborczy Wyborców Arkadiusza Wiśniewskiego, złożył wniosek o rejestrację już we wtorek. Dziś rozpatrzy go komisarz wyborc ... » więcej 2018-08-14, godz. 13:16 "Ten wiadukt ułatwi nam życie" mówi Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala - Obecnie szlabany w Gogolinie są zamknięte nawet przez osiem godzin w ciągu doby. Budowa wiaduktu nad torowiskiem linii E30 jest koniecznością i bardzo się c ... » więcej 2018-08-14, godz. 13:24 Krzysztof Gaworski o ustawie o Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska Inspekcja będzie skuteczniejsza. Goszcząc w Loży Radiowej Krzysztof Gaworski, wojewódzki inspektor ochrony środowiska w Opolu, zaprezentował zmiany w znoweliz ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:15 Paweł Grabowski o wyznawcach dwóch politycznych religii, anarchizacji życia publicznego i połączeniu Brzegu ze Skarbim ... - Prezydent powinien zawetować ordynację w wyborach do Parlamentu Europejskiego, bo jest zła. Chciałbym, żeby Polacy mieli wybór, a nie tylko wybory - stwierd ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:24 Tomasz Kostuś o tym, czyim kandydatem jest Kazimierz Ożóg, dlaczego wybory odbędą się 21 października i dlaczego prezy ... - Nie wiem, dlaczego wszyscy powtarzają, że prof. Kazimierz Ożóg jest moim kandydatem! To prawda, że ja go zaproponowałem, ale jego kandydatura została uzgodn ... » więcej 2018-08-10, godz. 15:43 Apolonia Klepacz o tym, dlaczego nadal wyrzucamy śmieci gdzie popadnie i nie przejmujemy się segregacją - Naprawdę nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy jadą przez piękny las i nagle postanawiają wyrzucić w nim worki ze śmieciami. Sami sobie gotujemy ten los - mó ... » więcej 2018-08-10, godz. 15:34 Jarosław Piskorski o ścieżkach rowerowych w Opolu - Są takie miejsca w Opolu gdzie wolę jechać chodnikiem, bo droga jest zbyt wąska i jest to niebezpieczne dla rowerzystów. Bardzo często to rodzi konflikty po ... » więcej 2018-08-09, godz. 15:00 Szymon Ogłaza o wspólnym bilecie kolejowym, planowaniu przy kasie i remoncie linii Opole - Nysa - Wspólny bilet kolejowy to inicjatywa Ministerstwa Infrastruktury oraz spółki PKP SA. Myślę, że może to ułatwić życie podróżnym, choć osobiście spodziewam si ... » więcej 2018-08-08, godz. 14:00 Anna Bartoszek-Dec o tym, że Opolszczyzna od zawsze bardzo chętnie przyjmowała repatriantów - Opolszczyzna jest regionem małym, ale bardzo gościnnym. W sumie przyjęliśmy około 300 repatriantów z azjatyckich republik byłego Związku Radzieckiego - mówi ... » więcej 2018-08-08, godz. 14:00 Violetta Porowska o tym, że na Opolszczyźnie powstanie konsorcjum zajmujące się ratownictwem medycznym – Od kwietnia 2019 roku ratownictwem medycznym w województwie opolskim zajmie się konsorcjum złożone z podmiotów publicznych bez udziału firm prywatnych – zap ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »