Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Czerwiński o celebrowanych zeznaniach Tusk ...
2018-04-23, 14:32 Autor: Ewa Skrabacz

Jerzy Czerwiński o celebrowanych zeznaniach Tuska i o zdziwieniu wobec pomnikowej czci dla dawnego hegemona

Jerzy Czerwiński o celebrowanych zeznaniach Tuska i o zdziwieniu wobec pomnikowej czci dla dawnego hegemona
- Jako ówczesny szef rządu, na pewno Donald Tusk ma coś do powiedzenia na temat organizacji wizyt smoleńskich, więc powinien się tą wiedzą podzielić. W tego typu wezwaniu do sądu nie ma nic zdrożnego. Tusk zaczyna jednak iść w stronę celebrycką. Każda jego wizyta ma dodatkową oprawę. Być może w ten sposób chce zaznaczyć swą obecność w polskiej polityce – mówił Jerzy Czerwiński, senator PiS, komentując poniedziałkowe zeznania Donalda Tuska w Sądzie Okręgowym w Warszawie.
- Donald Tusk chce pokazywać, że cały czas obok jest biały koń i może na niego wskoczyć, przyjechać i ratować opozycję. Ale coś oprócz tego białego konia trzeba przywieźć. Jakiś program, jakiś zasób moralny. Tu będzie ciężko – dodał Czerwiński, oceniając szanse startu Donalda Tuska w wyborach prezydenckich w roku 2020 – Jego start zależy od kondycji opozycji. A może też być taka sytuacja, że w wyniku trwających przesłuchań wyjdą na jaw takie rzeczy, które uniemożliwią panu Tuskowi start.

Senator odniósł się do prowadzonego na terenie Sejmu protestu rodziców niepełnosprawnych dzieci.

- Trzeba wyważyć z jednej strony słuszne żądania, które myślę, że wcześniej czy później zostaną spełnione, a z drugiej strony kwestie budżetowe. Jest tu jeszcze kwestia orzecznictwa czy aktywizacji osób niepełnosprawnych. Tego na pewno nie da się załatwić w ciągu jednego czy dwóch tygodni, więc ten protest powinien się przenieść w inne miejsce, np. do Centrum Dialogu, gdzie będą godne warunki dla protestujących i będzie można spokojnie prowadzić rozmowy – mówił Czerwiński.

- Rząd już zadeklarował, że zwiększy rentę socjalną do poziomu postulowanego przez protestujących. Ten protest tylko przyspieszył proces, który i tak by zaszedł. Jednak robienie tego zbyt szybko spowoduje tylko chaos, który rozsadzi budżet. Być może za wolno to idzie, bo pierwsze wzmianki o możliwym proteście były w październiku, a w tej chwili musimy gasić pożar – dodał senator.

Jerzy Czerwiński skomentował także niegasnące spory wokół realizacji ustawy dekomunizacyjnej dotyczącej pomników.

- Ja się dziwię niektórym samorządom, że utrzymują na swoim terenie oznaki dominacji obcego mocarstwa. W Prudniku pomnik z czerwoną gwiazdą rękami ludzi został zlikwidowany. Skrzyknęło się kilka osób, opłacono dźwigowego i usunięto pomnik. Tak działały społeczności lokalne, odreagowując 50 lat komuny. Dziwi, że dziś się próbuje zachować te upamiętnienia, argumentując to historią. Możemy stworzyć jakieś parki czy skanseny, dwa, trzy w Polsce, w których można takie pomniki zebrać i pokazać, jak czczono dawnego hegemona – mówił senator.

Zobacz także

2018-05-23, godz. 14:36 Andrzej Wesołowski o pracy bez zastępcy i zielonych Tułowicach Na 71 miejscu z dochodami rocznymi na poziomie blisko 123 tysięcy złotych w zestawieniu zarobków samorządowców w regionie znajduje się Andrzej Wesołowski, bur ... » więcej 2018-05-22, godz. 15:09 Wiesława Błudzin o zakażeniach szpitalnych i o profilaktyce, która zawsze jest tańsza niż leczenie - Zakażenia w szpitalach były, są i będą. Oczywiście trzeba robić wszystko, by ich nie było i by zminimalizować skutki tych zakażeń. Nie da się ich uniknąć. C ... » więcej 2018-05-22, godz. 14:25 Robert Bryk o poszukiwaniu pieniędzy na służbę zdrowia w systemie i poza nim - Pierwsza transza pieniędzy na operacje zaćmy i endoprotezy już wpłynęła. Jest to ponad 7 mln złotych. Pełna suma wsparcia ma wynieść około 20 mln złotych dl ... » więcej 2018-05-21, godz. 15:42 Bartłomiej Stawiarski o biblijnym solidaryzmie społecznym i o zaniepokojeniu wizją szkolnictwa wyższego „dwóch prędkoś ... - Nie jest to podatek, który dotyczyłby jakiejś dużej grupy społecznej. Jest to element solidaryzmu społecznego, by najbogatsi dzielili się z najbiedniejszymi ... » więcej 2018-05-21, godz. 14:23 Janusz Sanocki o daninie-podatku dla niepełnosprawnych i danych osobowych, których ochrona będzie słono kosztować Rząd przedstawił szczegóły systemu wsparcia niepełnosprawnych. Jednym z jego elementów ma być solidarnościowy fundusz wsparcia. Ma się na niego składać 4-proc ... » więcej 2018-05-18, godz. 15:37 Paweł Ziorko i Marek Kawa o sytuacji na Bliskim Wschodzie Ostatnie działania prezydenta USA na Bliskim Wschodzie wynikają z przeorientowania polityki amerykańskiej po zmianie administracji. Po zwycięstwie Donalda Tru ... » więcej 2018-05-18, godz. 14:56 Mateusz Magdziarz: Wszystko wskazuje, że będzie czwarty dzień festiwalu! Gościem drugiej godziny audycji był Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole. Tematem rozmowy były wciąż niepewne losy czwartego dnia Krajowego Festiwalu Piosen ... » więcej 2018-05-17, godz. 00:00 Zbigniew Bahryj o przebiegu dotychczasowych remontów drogowych w Opolu, planach na najbliższe miesiące i rosnących kos ... W kilkudziesięciu punktach Opola trwają dziś prace drogowe. Jak mówił gość Loży Radiowej, Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, to dopier ... » więcej 2018-05-16, godz. 14:15 Jerzy Wrębiak o kompromitacji zwolenników brzeskiego referendum i docelowym połączeniu Brzegu ze Skarbimierzem - To byłoby referendum dla samego referendum, tylko dla satysfakcji posła Pawła Grabowskiego, na które to referendum musielibyśmy wydać 200 albo 300 tysięcy z ... » więcej 2018-05-16, godz. 14:13 Magdalena Matyjaszek o Dniach Opola dla każdego i losach 4 dnia 55.KFPP Rozpoczęły się tegoroczne Dni Opola. Do niedzieli w mieście odbywać się będzie szereg imprez. Pierwsze już ruszyły. Wieczorem w opolskim amfiteatrze wystąpi K ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »