Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Czerwiński o celebrowanych zeznaniach Tusk ...
2018-04-23, 14:32 Autor: Ewa Skrabacz

Jerzy Czerwiński o celebrowanych zeznaniach Tuska i o zdziwieniu wobec pomnikowej czci dla dawnego hegemona

Jerzy Czerwiński o celebrowanych zeznaniach Tuska i o zdziwieniu wobec pomnikowej czci dla dawnego hegemona
- Jako ówczesny szef rządu, na pewno Donald Tusk ma coś do powiedzenia na temat organizacji wizyt smoleńskich, więc powinien się tą wiedzą podzielić. W tego typu wezwaniu do sądu nie ma nic zdrożnego. Tusk zaczyna jednak iść w stronę celebrycką. Każda jego wizyta ma dodatkową oprawę. Być może w ten sposób chce zaznaczyć swą obecność w polskiej polityce – mówił Jerzy Czerwiński, senator PiS, komentując poniedziałkowe zeznania Donalda Tuska w Sądzie Okręgowym w Warszawie.
- Donald Tusk chce pokazywać, że cały czas obok jest biały koń i może na niego wskoczyć, przyjechać i ratować opozycję. Ale coś oprócz tego białego konia trzeba przywieźć. Jakiś program, jakiś zasób moralny. Tu będzie ciężko – dodał Czerwiński, oceniając szanse startu Donalda Tuska w wyborach prezydenckich w roku 2020 – Jego start zależy od kondycji opozycji. A może też być taka sytuacja, że w wyniku trwających przesłuchań wyjdą na jaw takie rzeczy, które uniemożliwią panu Tuskowi start.

Senator odniósł się do prowadzonego na terenie Sejmu protestu rodziców niepełnosprawnych dzieci.

- Trzeba wyważyć z jednej strony słuszne żądania, które myślę, że wcześniej czy później zostaną spełnione, a z drugiej strony kwestie budżetowe. Jest tu jeszcze kwestia orzecznictwa czy aktywizacji osób niepełnosprawnych. Tego na pewno nie da się załatwić w ciągu jednego czy dwóch tygodni, więc ten protest powinien się przenieść w inne miejsce, np. do Centrum Dialogu, gdzie będą godne warunki dla protestujących i będzie można spokojnie prowadzić rozmowy – mówił Czerwiński.

- Rząd już zadeklarował, że zwiększy rentę socjalną do poziomu postulowanego przez protestujących. Ten protest tylko przyspieszył proces, który i tak by zaszedł. Jednak robienie tego zbyt szybko spowoduje tylko chaos, który rozsadzi budżet. Być może za wolno to idzie, bo pierwsze wzmianki o możliwym proteście były w październiku, a w tej chwili musimy gasić pożar – dodał senator.

Jerzy Czerwiński skomentował także niegasnące spory wokół realizacji ustawy dekomunizacyjnej dotyczącej pomników.

- Ja się dziwię niektórym samorządom, że utrzymują na swoim terenie oznaki dominacji obcego mocarstwa. W Prudniku pomnik z czerwoną gwiazdą rękami ludzi został zlikwidowany. Skrzyknęło się kilka osób, opłacono dźwigowego i usunięto pomnik. Tak działały społeczności lokalne, odreagowując 50 lat komuny. Dziwi, że dziś się próbuje zachować te upamiętnienia, argumentując to historią. Możemy stworzyć jakieś parki czy skanseny, dwa, trzy w Polsce, w których można takie pomniki zebrać i pokazać, jak czczono dawnego hegemona – mówił senator.

Zobacz także

2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej 2019-01-11, godz. 15:08 Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoim przywiązaniu do tradycji ruchu ludowego oraz odstrzale dzików - FML to bardzo dobra szkoła polityczna, nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz i jego dwaj zastępcy pierwsze polityczne doświadczenia zdobywali w szeregach nas ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »