Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Wolny o tym, że w Opolu władze z zasady n ...
2018-03-08, 11:06 Autor: Marek Świercz

Tomasz Wolny o tym, że w Opolu władze z zasady nie chcą słuchać uzasadnionych argumentów ekologów

Tomasz Wolny o tym, że w Opolu władze z zasady nie chcą słuchać uzasadnionych argumentów ekologów
- Ja wrogiem publicznym numer jeden? Nie zgadzam się z tą opinią. Działamy w wieku miastach, zajmujemy się odpadami, emisjami do wody i powietrza, dużymi inwestycjami strukturalnymi, które kontrolujemy, działając zgodnie z prawem - mówił w Loży Radiowej Tomasz Wolny, prezes Stowarzyszenia Technologii Ekologicznych Silesia.
Wolny znany jest z tego, że ma zastrzeżenia do wielu ważnych inwestycji, między innymi - rozbudowy Elektrowni Opole. Nie zgadza się jednak z opinią, rozpowszechnianą przez urzędników z opolskiego ratusza i Miejskiego Zarządu Dróg, że blokuje praktycznie wszystkie inwestycje w Opolu.

- Weźmy Centrum Przesiadkowe Opole Główne. Nie mamy żadnych uwag. Podobnie jest w przypadku obwodnicy południowej, gdzie stosowne decyzje wydano bodaj półtora roku temu - wylicza.

Ostatnio Silesia zaangażowała się mocno w protesty przeciwko wycince drzew przy centrum przesiadkowym Opole Wschód.

- Gdy starano się o decyzję środowiskową, zaplanowano wycinkę 768 drzew, przy staraniach o ZRID już 941 a przy przetargu była mowa o 1248 drzewach oraz 2,5 tysiącach metrów kwadratowych krzewów. Tymczasem obowiązuje ta liczba, która jest decyzji środowiskowej - mówi. - Jeśli się zmienia, potrzebna jest nowa decyzja.

Zdaniem Wolnego, inwestycja ta nie rozładuje korków: jeśli jedno przejście ze światłami zostanie zastąpione przez cztery, to auta będą stały w jeszcze gorszych korkach.

Wolny jest też pewien, że MZD nie zbuduje trasy średnicowej przez Odrę.

- Przepisy mówią, że nie można budować w odległości 10 metrów od terenu kolejowego albo 20 od torów - mówi. - Tymczasem PLK ma zbudować na Pasiece nowy most z bocznicą, między torowiskiem a zabytkową willą na ulicy Kropidły będzie tylko 18 metrów, na żadną drogę nikt tam nie pozwoli.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »