Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Wolny o tym, że w Opolu władze z zasady n ...
2018-03-08, 11:06 Autor: Marek Świercz

Tomasz Wolny o tym, że w Opolu władze z zasady nie chcą słuchać uzasadnionych argumentów ekologów

Tomasz Wolny o tym, że w Opolu władze z zasady nie chcą słuchać uzasadnionych argumentów ekologów
- Ja wrogiem publicznym numer jeden? Nie zgadzam się z tą opinią. Działamy w wieku miastach, zajmujemy się odpadami, emisjami do wody i powietrza, dużymi inwestycjami strukturalnymi, które kontrolujemy, działając zgodnie z prawem - mówił w Loży Radiowej Tomasz Wolny, prezes Stowarzyszenia Technologii Ekologicznych Silesia.
Wolny znany jest z tego, że ma zastrzeżenia do wielu ważnych inwestycji, między innymi - rozbudowy Elektrowni Opole. Nie zgadza się jednak z opinią, rozpowszechnianą przez urzędników z opolskiego ratusza i Miejskiego Zarządu Dróg, że blokuje praktycznie wszystkie inwestycje w Opolu.

- Weźmy Centrum Przesiadkowe Opole Główne. Nie mamy żadnych uwag. Podobnie jest w przypadku obwodnicy południowej, gdzie stosowne decyzje wydano bodaj półtora roku temu - wylicza.

Ostatnio Silesia zaangażowała się mocno w protesty przeciwko wycince drzew przy centrum przesiadkowym Opole Wschód.

- Gdy starano się o decyzję środowiskową, zaplanowano wycinkę 768 drzew, przy staraniach o ZRID już 941 a przy przetargu była mowa o 1248 drzewach oraz 2,5 tysiącach metrów kwadratowych krzewów. Tymczasem obowiązuje ta liczba, która jest decyzji środowiskowej - mówi. - Jeśli się zmienia, potrzebna jest nowa decyzja.

Zdaniem Wolnego, inwestycja ta nie rozładuje korków: jeśli jedno przejście ze światłami zostanie zastąpione przez cztery, to auta będą stały w jeszcze gorszych korkach.

Wolny jest też pewien, że MZD nie zbuduje trasy średnicowej przez Odrę.

- Przepisy mówią, że nie można budować w odległości 10 metrów od terenu kolejowego albo 20 od torów - mówi. - Tymczasem PLK ma zbudować na Pasiece nowy most z bocznicą, między torowiskiem a zabytkową willą na ulicy Kropidły będzie tylko 18 metrów, na żadną drogę nikt tam nie pozwoli.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:23 Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie - Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mó ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:22 Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP - Śledzimy debaty na temat przyznania nam uprawnień do administracyjnej zmiany umowy zlecenia na umowę o pracę w sytuacjach, gdy taka prawa faktycznie ma miej ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »