Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Wolny o tym, że w Opolu władze z zasady n ...
2018-03-08, 11:06 Autor: Marek Świercz

Tomasz Wolny o tym, że w Opolu władze z zasady nie chcą słuchać uzasadnionych argumentów ekologów

Tomasz Wolny o tym, że w Opolu władze z zasady nie chcą słuchać uzasadnionych argumentów ekologów
- Ja wrogiem publicznym numer jeden? Nie zgadzam się z tą opinią. Działamy w wieku miastach, zajmujemy się odpadami, emisjami do wody i powietrza, dużymi inwestycjami strukturalnymi, które kontrolujemy, działając zgodnie z prawem - mówił w Loży Radiowej Tomasz Wolny, prezes Stowarzyszenia Technologii Ekologicznych Silesia.
Wolny znany jest z tego, że ma zastrzeżenia do wielu ważnych inwestycji, między innymi - rozbudowy Elektrowni Opole. Nie zgadza się jednak z opinią, rozpowszechnianą przez urzędników z opolskiego ratusza i Miejskiego Zarządu Dróg, że blokuje praktycznie wszystkie inwestycje w Opolu.

- Weźmy Centrum Przesiadkowe Opole Główne. Nie mamy żadnych uwag. Podobnie jest w przypadku obwodnicy południowej, gdzie stosowne decyzje wydano bodaj półtora roku temu - wylicza.

Ostatnio Silesia zaangażowała się mocno w protesty przeciwko wycince drzew przy centrum przesiadkowym Opole Wschód.

- Gdy starano się o decyzję środowiskową, zaplanowano wycinkę 768 drzew, przy staraniach o ZRID już 941 a przy przetargu była mowa o 1248 drzewach oraz 2,5 tysiącach metrów kwadratowych krzewów. Tymczasem obowiązuje ta liczba, która jest decyzji środowiskowej - mówi. - Jeśli się zmienia, potrzebna jest nowa decyzja.

Zdaniem Wolnego, inwestycja ta nie rozładuje korków: jeśli jedno przejście ze światłami zostanie zastąpione przez cztery, to auta będą stały w jeszcze gorszych korkach.

Wolny jest też pewien, że MZD nie zbuduje trasy średnicowej przez Odrę.

- Przepisy mówią, że nie można budować w odległości 10 metrów od terenu kolejowego albo 20 od torów - mówi. - Tymczasem PLK ma zbudować na Pasiece nowy most z bocznicą, między torowiskiem a zabytkową willą na ulicy Kropidły będzie tylko 18 metrów, na żadną drogę nikt tam nie pozwoli.

Zobacz także

2018-03-20, godz. 15:12 Anna Konowalczuk-Żołud o tym, że w Opolu powinno przybyć drzew W drugiej części wtorkowej "Loży Radiowej" swoje plany zaprezentowała Anna Konowalczuk-Żołud, która od kilku dni odpowiada za zieleń miejską w Opolu. - Chc ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:11 Manfred Grabelus o tym, że hałas w Opolu jest pod kontrolą Gościem pierwszej części wtorkowej "Loży Radiowej" był Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska w opolskim urzędzie marszałkowskim. Gospodar ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:46 Aleksandra Stańko-Gaweł i Piotr Mielec o niedzielnych wizytach w galeriach... nie koniecznie handlowych i o tym, czym ... Projekt NoweMuzeum.pl to nowa inicjatywa w naszym kraju, która stawia sobie za cel organizację pod jednym, wspólnym szyldem nowoczesnych placówek muzealnych. ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:45 Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej prawicy i coraz gorszej pozycji międzynarodowej Polski - Lepsze dla Platformy Obywatelskiej sondaże to dowód na to, że teflon PiS-u zaczyna się łuszczyć – przekonywał w Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński. – ... » więcej 2018-03-16, godz. 14:30 Zmiany za oceanem są ważne także dla nas Gościem piątkowej Loży Radiowej był dr Marek Kawa, amerykanista, który omówił zmiany, do których doszło w ostatnich dniach na szczytach amerykańskiej administ ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:13 Marek Froelich o rolniku przy klawiaturze i burku, który nie może spacerować po chlewiku Od dziś do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie na 2018 rok. Od tego roku są one przyjmowane tylko przez internet. Wiceprezes Izby Roln ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:22 Najszybciej powstanie obwodnica Myśliny Gościem pierwszej części czwartkowej Loży Radiowej był Przemysław Maliszkiewicz, dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA. Poinformował on słuchaczy m.in. o pozysk ... » więcej 2018-03-14, godz. 15:00 Adrian Czubak o przywróceniu pełnej żeglowności na Odrze oraz realizacji ustawy dekomunizacyjnej Jesienią w Opolu odbędzie się kongres poświęcony sprawom żeglugi śródlądowej - poinformował wojewoda opolski Adrian Czubak. Jak wyjaśnił, to uznanie zaangażow ... » więcej 2018-03-14, godz. 14:18 Andrzej Kasiura o ruchu na Odrze i wokół niej oraz o przygotowaniach do wyborów - Najlepiej, żeby o ilości kadencji danego np. burmistrza zadecydowali mieszkańcy, bo oni wiedzą najlepiej, kto się nadaje do pełnienia takiej funkcji, a kto ... » więcej 2018-03-13, godz. 14:52 Przemysław Zych o tym, czym będzie się zajmował w opolskim ratuszu W drugiej godzinie wtorkowej Loży Radiowej gościem Radia Opole był Przemysław Zych, nowo mianowany wiceprezydent Opola, do niedawna dyrektor Miejskiego Ośrodk ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »