Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Paweł Nakonieczny o nyskim pejzażu politycznym, ...
2018-03-07, 14:30 Autor: Marek Świercz

Paweł Nakonieczny o nyskim pejzażu politycznym, niejednoznacznej ocenie burmistrza Kordiana Kolbiarza i planach PiS

Paweł Nakonieczny o niejednoznacznej ocenie burmistrza Kordiana Kolbiarza
- Od początku kadencji popieramy burmistrza Kordiana Kolbiarza, ale oczywiście zwracamy mu uwagę, jeśli robi coś, z czym się nie zgadzamy. Nie jest to łatwe - stwierdził w Loży Radiowej Paweł Nakonieczny, lider PiS w Nysie i przewodniczący nyskiej Rady Miasta.
Nasz gość zaznaczył jednak, że PiS ma swój własny program i własną wizję rozwoju miasta, do której zamierza przekonać nysan w nadchodzącej kampanii wyborczej. Zaznaczył przy tym, że układ sił w nyskim samorządzie jest bardzo skomplikowany: mandaty w 23-osobowej radzie podzieliły się mniej więcej po połowie między przedstawicieli partii politycznych (PiS ma cztery mandaty) a kandydatów ugrupowań lokalnych lub kandydatów społecznych ( choć i część z nich jest kojarzona z partiami).

- To radni wybrani w jednomandatowych okręgach, więc mieliśmy kołdrę ciągniętą w 23 strony - stwierdził. - Kiedyś byłem zwolenników wyborów większościowych, ale już nie jestem, bo w Nysie się na tym sparzyliśmy. Ale mamy teraz zmianę ordynacji, więc wszyscy muszą modyfikować swoje plany.

Oceniając działania Kolbiarza, Nakonieczny stwierdził, że brak jest w mieście oznak rozwoju gospodarczego, PiS jest też zaniepokojony brakiem uzbrojenia strefy w Radzikowicach. Zdaniem Nakoniecznego, Nysa przespała trzy lata i może na tym stracić, bo w wyniku reformy premiera Morawieckiego specjalną strefą stała się cała Polska. Pytany o zadłużenie Nysy, lokalny lider PiS zauważył, że warto zaciągać kredyty, ale pod warunkiem, że zostaną przeznaczone na działania prorozwojowe, które przyniosą dochody pozwalające te długi spłacić.

Rozmawialiśmy także o nyskim bonie rodzinnym. Przypomnijmy: sąd administracyjny unieważnił uchwałę w sprawie bonu. Zdaniem Nakoniecznego, idea wspierania za pomocą bonu małżeństw była dobrym pomysłem, ale być może nie została dopracowana od strony prawnej i teraz trzeba się zastanowić, czy bronić jej założeń, czy jednak ją zmodyfikować.

Zobacz także

2018-09-25, godz. 14:49 Ring wyborczy - kandydaci do sejmiku z okręgu nr 3, który obejmuje powiaty kędzierzyńsko-kozielski i strzelecki [FILM, ... Kolejna odsłona "Wyborczego ringu" w Loży Radiowej była poświęcona okręgowi nr 3 w wyborach do sejmiku województwa opolskiego. Przedstawicieli list wyborczych ... » więcej 2018-09-24, godz. 15:30 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 3 [FILM] W kolejnej odsłonie Ringu Wyborczego w Loży Radiowej spotkali się kandydaci do opolskiej Rady Miasta startujący z okręgu nr 3, który obejmuje dzielnice: Gosła ... » więcej 2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »