Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Paweł Nakonieczny o nyskim pejzażu politycznym, ...
2018-03-07, 14:30 Autor: Marek Świercz

Paweł Nakonieczny o nyskim pejzażu politycznym, niejednoznacznej ocenie burmistrza Kordiana Kolbiarza i planach PiS

Paweł Nakonieczny o niejednoznacznej ocenie burmistrza Kordiana Kolbiarza
- Od początku kadencji popieramy burmistrza Kordiana Kolbiarza, ale oczywiście zwracamy mu uwagę, jeśli robi coś, z czym się nie zgadzamy. Nie jest to łatwe - stwierdził w Loży Radiowej Paweł Nakonieczny, lider PiS w Nysie i przewodniczący nyskiej Rady Miasta.
Nasz gość zaznaczył jednak, że PiS ma swój własny program i własną wizję rozwoju miasta, do której zamierza przekonać nysan w nadchodzącej kampanii wyborczej. Zaznaczył przy tym, że układ sił w nyskim samorządzie jest bardzo skomplikowany: mandaty w 23-osobowej radzie podzieliły się mniej więcej po połowie między przedstawicieli partii politycznych (PiS ma cztery mandaty) a kandydatów ugrupowań lokalnych lub kandydatów społecznych ( choć i część z nich jest kojarzona z partiami).

- To radni wybrani w jednomandatowych okręgach, więc mieliśmy kołdrę ciągniętą w 23 strony - stwierdził. - Kiedyś byłem zwolenników wyborów większościowych, ale już nie jestem, bo w Nysie się na tym sparzyliśmy. Ale mamy teraz zmianę ordynacji, więc wszyscy muszą modyfikować swoje plany.

Oceniając działania Kolbiarza, Nakonieczny stwierdził, że brak jest w mieście oznak rozwoju gospodarczego, PiS jest też zaniepokojony brakiem uzbrojenia strefy w Radzikowicach. Zdaniem Nakoniecznego, Nysa przespała trzy lata i może na tym stracić, bo w wyniku reformy premiera Morawieckiego specjalną strefą stała się cała Polska. Pytany o zadłużenie Nysy, lokalny lider PiS zauważył, że warto zaciągać kredyty, ale pod warunkiem, że zostaną przeznaczone na działania prorozwojowe, które przyniosą dochody pozwalające te długi spłacić.

Rozmawialiśmy także o nyskim bonie rodzinnym. Przypomnijmy: sąd administracyjny unieważnił uchwałę w sprawie bonu. Zdaniem Nakoniecznego, idea wspierania za pomocą bonu małżeństw była dobrym pomysłem, ale być może nie została dopracowana od strony prawnej i teraz trzeba się zastanowić, czy bronić jej założeń, czy jednak ją zmodyfikować.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:23 Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie - Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mó ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:22 Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP - Śledzimy debaty na temat przyznania nam uprawnień do administracyjnej zmiany umowy zlecenia na umowę o pracę w sytuacjach, gdy taka prawa faktycznie ma miej ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »