Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Paweł Nakonieczny o nyskim pejzażu politycznym, ...
2018-03-07, 14:30 Autor: Marek Świercz

Paweł Nakonieczny o nyskim pejzażu politycznym, niejednoznacznej ocenie burmistrza Kordiana Kolbiarza i planach PiS

Paweł Nakonieczny o niejednoznacznej ocenie burmistrza Kordiana Kolbiarza
- Od początku kadencji popieramy burmistrza Kordiana Kolbiarza, ale oczywiście zwracamy mu uwagę, jeśli robi coś, z czym się nie zgadzamy. Nie jest to łatwe - stwierdził w Loży Radiowej Paweł Nakonieczny, lider PiS w Nysie i przewodniczący nyskiej Rady Miasta.
Nasz gość zaznaczył jednak, że PiS ma swój własny program i własną wizję rozwoju miasta, do której zamierza przekonać nysan w nadchodzącej kampanii wyborczej. Zaznaczył przy tym, że układ sił w nyskim samorządzie jest bardzo skomplikowany: mandaty w 23-osobowej radzie podzieliły się mniej więcej po połowie między przedstawicieli partii politycznych (PiS ma cztery mandaty) a kandydatów ugrupowań lokalnych lub kandydatów społecznych ( choć i część z nich jest kojarzona z partiami).

- To radni wybrani w jednomandatowych okręgach, więc mieliśmy kołdrę ciągniętą w 23 strony - stwierdził. - Kiedyś byłem zwolenników wyborów większościowych, ale już nie jestem, bo w Nysie się na tym sparzyliśmy. Ale mamy teraz zmianę ordynacji, więc wszyscy muszą modyfikować swoje plany.

Oceniając działania Kolbiarza, Nakonieczny stwierdził, że brak jest w mieście oznak rozwoju gospodarczego, PiS jest też zaniepokojony brakiem uzbrojenia strefy w Radzikowicach. Zdaniem Nakoniecznego, Nysa przespała trzy lata i może na tym stracić, bo w wyniku reformy premiera Morawieckiego specjalną strefą stała się cała Polska. Pytany o zadłużenie Nysy, lokalny lider PiS zauważył, że warto zaciągać kredyty, ale pod warunkiem, że zostaną przeznaczone na działania prorozwojowe, które przyniosą dochody pozwalające te długi spłacić.

Rozmawialiśmy także o nyskim bonie rodzinnym. Przypomnijmy: sąd administracyjny unieważnił uchwałę w sprawie bonu. Zdaniem Nakoniecznego, idea wspierania za pomocą bonu małżeństw była dobrym pomysłem, ale być może nie została dopracowana od strony prawnej i teraz trzeba się zastanowić, czy bronić jej założeń, czy jednak ją zmodyfikować.

Zobacz także

2018-03-20, godz. 15:12 Anna Konowalczuk-Żołud o tym, że w Opolu powinno przybyć drzew W drugiej części wtorkowej "Loży Radiowej" swoje plany zaprezentowała Anna Konowalczuk-Żołud, która od kilku dni odpowiada za zieleń miejską w Opolu. - Chc ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:11 Manfred Grabelus o tym, że hałas w Opolu jest pod kontrolą Gościem pierwszej części wtorkowej "Loży Radiowej" był Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska w opolskim urzędzie marszałkowskim. Gospodar ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:46 Aleksandra Stańko-Gaweł i Piotr Mielec o niedzielnych wizytach w galeriach... nie koniecznie handlowych i o tym, czym ... Projekt NoweMuzeum.pl to nowa inicjatywa w naszym kraju, która stawia sobie za cel organizację pod jednym, wspólnym szyldem nowoczesnych placówek muzealnych. ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:45 Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej prawicy i coraz gorszej pozycji międzynarodowej Polski - Lepsze dla Platformy Obywatelskiej sondaże to dowód na to, że teflon PiS-u zaczyna się łuszczyć – przekonywał w Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński. – ... » więcej 2018-03-16, godz. 14:30 Zmiany za oceanem są ważne także dla nas Gościem piątkowej Loży Radiowej był dr Marek Kawa, amerykanista, który omówił zmiany, do których doszło w ostatnich dniach na szczytach amerykańskiej administ ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:13 Marek Froelich o rolniku przy klawiaturze i burku, który nie może spacerować po chlewiku Od dziś do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie na 2018 rok. Od tego roku są one przyjmowane tylko przez internet. Wiceprezes Izby Roln ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:22 Najszybciej powstanie obwodnica Myśliny Gościem pierwszej części czwartkowej Loży Radiowej był Przemysław Maliszkiewicz, dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA. Poinformował on słuchaczy m.in. o pozysk ... » więcej 2018-03-14, godz. 15:00 Adrian Czubak o przywróceniu pełnej żeglowności na Odrze oraz realizacji ustawy dekomunizacyjnej Jesienią w Opolu odbędzie się kongres poświęcony sprawom żeglugi śródlądowej - poinformował wojewoda opolski Adrian Czubak. Jak wyjaśnił, to uznanie zaangażow ... » więcej 2018-03-14, godz. 14:18 Andrzej Kasiura o ruchu na Odrze i wokół niej oraz o przygotowaniach do wyborów - Najlepiej, żeby o ilości kadencji danego np. burmistrza zadecydowali mieszkańcy, bo oni wiedzą najlepiej, kto się nadaje do pełnienia takiej funkcji, a kto ... » więcej 2018-03-13, godz. 14:52 Przemysław Zych o tym, czym będzie się zajmował w opolskim ratuszu W drugiej godzinie wtorkowej Loży Radiowej gościem Radia Opole był Przemysław Zych, nowo mianowany wiceprezydent Opola, do niedawna dyrektor Miejskiego Ośrodk ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »