Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Kostuś o jednoczeniu opozycji, powrocie d ...
2017-12-11, 12:04 Autor: Marek Świercz (oprac. MS)

Tomasz Kostuś o jednoczeniu opozycji, powrocie do PRL i "przejściowym premierze" Morawieckim

Tomasz Kostuś o wyborczej mobilizacji Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie
- Jestem zdecydowanym zwolennikiem wspólnej listy opozycji w wyborach samorządowych. Taka lista to warunek sine qua non sukcesu. I odwrotnie, jeśli się nie zjednoczymy, nie pokonamy PiS – mówił w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś.
Z naszym gościem rozmawialiśmy na kilka godzin przed radą regionu PO, która ma wybrać nowe władze partii. Przypomnijmy: tydzień wcześniej w bezpośrednich wyborach lokalnym liderem został marszałek Andrzej Buła, który wcześniej było tylko p.o. przewodniczącego. Kostuś nie chciał spekulować, kogo Buła wciągnie do ścisłego zarządu partii na Opolszczyźnie.

- Wolałbym rozmawiać nie o personaliach, ale o sprawach dziś w polityce najważniejszych, takich jak zawłaszczanie państwa przez PiS – mówił. – Trwają prace nad nową ordynacją samorządową. Mniej mnie martwi likwidacja JOW-ów czy nowe okręgi wyborcze, bardziej spekulacje, że wrócą wybory pośrednie wójtów, burmistrzów i prezydentów. W mojej ocenie to będzie powrót do czasów PRL – przekonywał.

Zapytany o kandydaturę Mateusza Morawieckiego na premiera, Kostuś zauważył, że może ona być bardzo kontrowersyjna dla twardego elektoratu prawicy, bo Morawiecki z PiS związany jest od niedawna i nie ma własnego zaplecza politycznego. Zdaniem Kostusia, zadaniem nowego premiera będzie wyciszenie konfliktów prawicowych frakcji i poradzenie sobie z inwestycyjnymi projektami, które zapowiadał obóz władzy.

- Czy sobie poradzi? Obawiam się, że Morawiecki będzie premierem przejściowym – ocenia poseł PO.

Zobacz także

2018-10-22, godz. 15:36 Tomasz Kostuś o wstępnych wynikach wyborów samorządowych w regionie - Zajęcie drugiego miejsca w wyborach do sejmików wojewódzkich to dobry wynik - tak sondażowy wynik Koalicji Obywatelskiej podsumował poseł PO Tomasz Kostuś. ... » więcej 2018-10-22, godz. 14:32 Violetta Porowska o wypracowanym kapitale i o tym, że przegrana to nie porażka - Już wczoraj wieczorem pogratulowałam Arkadiuszowi Wiśniewskiemu zwłaszcza, że sukces jest wielki. Jeżeli sprawdzą się wyniki, że Pan prezydent osiągnął wyni ... » więcej 2018-10-19, godz. 13:53 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o transporcie w regionie Walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym powinna być jednym z głównych zadań nowego samorządu województwa - stwierdzili uczestnicy ostatniego przed cisz ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »