Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-05-14, 14:48 Autor: Paula Hołubowicz

Wystawa jubileuszowa na 60-lecie istnienia Muzeum w Kluczborku

Muzeum im. Jana Dzierżonia w Kluczborku [fot. Urząd Miasta w Kluczborku]
Muzeum im. Jana Dzierżonia w Kluczborku [fot. Urząd Miasta w Kluczborku]
Muzeum im. Jana Dzierżonia w Kluczborku zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do wzięcia udziału w jubileuszowej wystawie pt. "Miasto w muzeum, muzeum w mieście". Uroczyste otwarcie odbędzie się 16 maja (czwartek) i będzie dostępne dla zwiedzających do 15 października. Dodajmy, że wstęp na wystawę jest płatny.
Wystawa, którą przygotowało muzeum ma przybliżyć dzieje Kluczborka oraz wycinek działalności muzeum. Adresowana jest do dawnych i obecnych mieszkańców miasta i okolic, miłośników historii, dzieci i młodzieży oraz do wszystkich odwiedzających muzeum.

Przez sześćdziesiąt lat działalności, muzeum wpisało się na dobre w krajobraz kulturowy Kluczborka. W oparciu o własne zbiory i wypożyczenia z innych muzeów - prezentowane na wystawach stałych i czasowych, podczas lekcji muzealnych i warsztatów plastycznych, konkursów i pokazów - dzieci mają pierwszy kontakt z zabytkiem, dziełem sztuki czy wytworem sztuki ludowej. To tutaj też przyjeżdżają z całej Polski miłośnicy pszczelarstwa i naukowcy zainteresowani działalnością ks. Jana Dzierżonia, zabytkami pszczelarskimi i archeologicznymi.

Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
Wystawa Jubileuszowa na 60-lecie istnienia Muzeum w Kluczborku

Zobacz także

2019-11-18, godz. 16:09, Patronaty - polecamy Barbórkowy Bieg Skalnika w Graczach po raz 25 To bieg, który promuje zdrowy tryb życia, sportową rywalizację, ale także... górniczą tradycję. W najbliższą sobotę (23.11) w Graczach wystartuje jubileuszowy 25. Barbórkowym Biegu Skalnika. Przed uczestnikami blisko 14-kilometrowa trasa w… » więcej 2019-11-18, godz. 13:58, Patronaty - polecamy Zbliżają się 10. Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym w Kędzierzynie-Koźlu – pozna szczegóły! Wśród celów wydarzenia organizatorzy wymieniają m.in. podniesienie poziomu wyszkolenia ratowników, wyłonienie najlepszych zawodników czy promocję sportowego ratownictwa wodnego. » więcej 2019-11-18, godz. 12:55, Patronaty - polecamy Muzyczna Jesień w Grodkowie w tym roku jubileuszowa! 50-lecie świętuje w tym roku Muzyczna Jesień - Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne. Festiwal rozpocznie się w najbliższy piątek (22.11) i potrwa aż trzy dni. Do Grodkowa przyjedzie ponad 70 artystów z sześciu województw. Publiczność usłyszy… » więcej 2019-11-18, godz. 12:11, Patronaty - polecamy Zbliża się konferencja Building Mastery – poznaj szczegóły! Building Mastery, to Jesienna Konferencja Okręgu D Dystryktu 108 Toastmasters. Na wydarzenie zaprasza klub Toastmasters Opole, czyli opolski oddział międzynarodowego stowarzyszenia edukującego w zakresie wystąpień publicznych i umiejętności… » więcej 2019-11-18, godz. 10:38, Patronaty - polecamy „Maski zostawimy na scenie” – Gala Finałowa VII Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych już w czwartek! Głównym zadaniem festiwalu jest zainspirowanie młodych ludzi wspólnie z nauczycielami i wychowawcami do pracy polegającej na twórczym zaangażowaniu dzieci i młodzieży w przeciwdziałanie współczesnym zagrożeniom. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »