Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-05-14, 14:48 Autor: Paula Hołubowicz

Wystawa jubileuszowa na 60-lecie istnienia Muzeum w Kluczborku

Muzeum im. Jana Dzierżonia w Kluczborku [fot. Urząd Miasta w Kluczborku]
Muzeum im. Jana Dzierżonia w Kluczborku [fot. Urząd Miasta w Kluczborku]
Muzeum im. Jana Dzierżonia w Kluczborku zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do wzięcia udziału w jubileuszowej wystawie pt. "Miasto w muzeum, muzeum w mieście". Uroczyste otwarcie odbędzie się 16 maja (czwartek) i będzie dostępne dla zwiedzających do 15 października. Dodajmy, że wstęp na wystawę jest płatny.
Wystawa, którą przygotowało muzeum ma przybliżyć dzieje Kluczborka oraz wycinek działalności muzeum. Adresowana jest do dawnych i obecnych mieszkańców miasta i okolic, miłośników historii, dzieci i młodzieży oraz do wszystkich odwiedzających muzeum.

Przez sześćdziesiąt lat działalności, muzeum wpisało się na dobre w krajobraz kulturowy Kluczborka. W oparciu o własne zbiory i wypożyczenia z innych muzeów - prezentowane na wystawach stałych i czasowych, podczas lekcji muzealnych i warsztatów plastycznych, konkursów i pokazów - dzieci mają pierwszy kontakt z zabytkiem, dziełem sztuki czy wytworem sztuki ludowej. To tutaj też przyjeżdżają z całej Polski miłośnicy pszczelarstwa i naukowcy zainteresowani działalnością ks. Jana Dzierżonia, zabytkami pszczelarskimi i archeologicznymi.

Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
Wystawa Jubileuszowa na 60-lecie istnienia Muzeum w Kluczborku

Zobacz także

2019-05-21, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Targi Książki nad Odrą od środy w Kędzierzynie-Koźlu - zobacz, co w programie! Katarzyna Dowbor, Ewa Kassala, Iwona Guzowska, Szymon Hołownia, Marek Szołtysek, Natalia Usenko, Jakub Ćwiek i Krzysztof Skiba - to niektórzy z gości III Targów Książki Nad Odrą, które już w najbliższą środę (29.05) ruszają w Kędzierzynie ... » więcej 2019-05-21, godz. 14:00, Patronaty - polecamy Lego roboty znów staną do walki. IV turniej Opolskiej Ligi Robotów w środę w CWK Trwa V sezon Opolskiej Ligi Robotów. W jego ramach w środę (22.05) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu rozegrane zostaną zawody. Konkurencje rozpoczną się o godz. 9:30. » więcej 2019-05-21, godz. 13:32, Patronaty - polecamy Zbliża się 37. rocznica powstania ośrodka MONAR w Zbicku – obchody już w sobotę! Stowarzyszenie MONAR Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Zbicku w dniach 25-26.05.2019 r. obchodzi 37. rocznicę powstania. Z tej okazji Stowarzyszenie MONAR zaprasza liczne wydarzenia w najbliższą sobotę. » więcej 2019-05-21, godz. 11:47, Patronaty - polecamy Mamy z dziećmi zaprasza w niedzielę JuraPark w Krasiejowie Na wspólne świętowanie Dnia Matki zaprasza w niedzielę (26.05) JuraPark w Krasiejowie. W programie występy solowe podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Talentów 'Akces”. W solowych recitalach zaprezentują się najmłodsza i najstar ... » więcej 2019-05-21, godz. 10:09, Patronaty - polecamy Piknik wSPAniałych Mam już w sobotę – jeszcze dziś (21.05) można się bezpłatnie zapisać! Fundacja im. Julki Bonk „Walcz o mnie” zaprasza wszystkie mamy i opiekunki dzieci niepełnosprawnych na piknik wSPAniałych Mam. Organizatorzy zdają sobie sprawę, jak trudna jest opieka nad chorym dzieckiem, którą zazwyczaj w większym wymia ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »