Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-01-08, 09:56 Autor: Barbara Więcek

Ruszają eliminacje do DeBBat 2019!

Czas na DeBBaty 2019! [fot. materiały organizatora]
Czas na DeBBaty 2019! [fot. materiały organizatora]
Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Fundacja Forum Rozwoju Młodych zaprasza na czwartą edycję DeBBat. Jest to ogólnopolski turniej debat w formacie oksfordzkim skierowany do uczniów liceów, którego motto brzmi: "Przez młodych dla młodych".
PlakatLicealiści z 12 polskich miast mają możliwość poszerzenia swojego światopoglądu i nabycie umiejętności debatanckich, aby potem wziąć udział w ogólnopolskim turnieju debat oksfordzkich, którego Wielki Finał odbywa się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ponadto przez kilka miesięcy mają okazję zdobywać wiedzę w zakresie autoprezentacji i zarządzania projektami.

Celem turnieju jest przede wszystkim nauka sztuki kulturalnej dyskusji i logicznego formułowania argumentów oraz poprawnych wypowiedzi. Ponadto chodzi o umożliwienie licealistom kształtowania światopoglądu i wyrabiania własnego zdania na tematy dotyczące młodzieży – debaty związane są z problemami młodych ludzi. Młodzież ma szanse zweryfikowania własnych przekonań dzięki możliwości spotkania i dyskusji ze znanymi postaciami ze świata biznesu, polityki czy sportu.

W czasie całego turnieju dla uczestników oraz gości odbywać się będą szkolenia z powiązanego z debatami bloku tematycznego, warsztaty z wieloma nagrodami i gadżetami ufundowanymi przez partnerów i patronów (do których należą m.in. przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego - Rafał Bartek czy biuro poselskie Patryka Jakiego).

Turniej eliminacyjny DeBBaty 2019 odbędzie się w czwartek (10.01.18) w III Publicznym Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu i sali Sejmiku Województwa Opolskiego, podczas którego zmierzą się czteroosobowe reprezentacje 4 liceów. Początek o godz. 9:00. Najlepsza opolska reprezentacja zostanie zaproszona na Wielki Finał DeBBat, który odbędzie się 29 marca 2019 w Warszawie. Warto zaznaczyć, że w zeszłym roku do finału zakwalifikowały się aż 2 drużyny z Opola.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2019-12-05, godz. 13:38, Patronaty - polecamy Sławięcickie Spotkanie Adwentowe już w niedzielę To już tradycja. Wydarzenie odbędzie się po raz siedemnasty w auli Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu. Co roku Sławięcickie Spotkania Adwentowe mają cel charytatywny, w tym roku dochód z imprezy będzie przeznaczony na… » więcej 2019-12-05, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Tomasz Kunecki gościem Dni Osób Niepełnosprawnych w PSP nr 26 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Opolu organizuje dziś (05.12) Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie uświetni spotkanie z Tomaszem Kuneckim, którego największą pasją jest motoryzacja. Mimo poruszania się na wózku, startuje w wielu rajdach… » więcej 2019-12-04, godz. 15:33, Patronaty - polecamy „Święty Mikołaj w skansenie” już w sobotę – poznaj szczegóły i przyjdź! Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami do udziału w mikołajkowych warsztatach rodzinnych. W najbliższą sobotę (07.12) poczciwy brodaty starzec ubrany w długi płaszcz, ornat oraz biskupią czapkę, odwiedzi dzieci… » więcej 2019-12-04, godz. 13:21, Patronaty - polecamy Konkurs wiedzy o Policji z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej już w czwartek – poznaj szczegóły! 90 uczniów z 45 szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego zmierzy się jutro (05.12) w teście wiedzy o policji. Uczestnicy w czasie 40 minut będą musieli odpowiedzieć na 40 pytań dotyczących pracy policji - zarówno w ujęciu historycznym… » więcej 2019-12-03, godz. 17:05, Patronaty - polecamy Filharmonia zaprasza na symfoniczną ucztę już w piątek Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Marka Wroniszewskiego już w najbliższy piątek (06.12) wystąpi w opolskiej filharmonii w ramach koncertu „Ich dwóch i ona jedna”. Tytuł nawiązuje do programu, na który złożą się kompozycje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »