Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-01-08, 09:56 Autor: Barbara Więcek

Ruszają eliminacje do DeBBat 2019!

Czas na DeBBaty 2019! [fot. materiały organizatora]
Czas na DeBBaty 2019! [fot. materiały organizatora]
Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Fundacja Forum Rozwoju Młodych zaprasza na czwartą edycję DeBBat. Jest to ogólnopolski turniej debat w formacie oksfordzkim skierowany do uczniów liceów, którego motto brzmi: "Przez młodych dla młodych".
PlakatLicealiści z 12 polskich miast mają możliwość poszerzenia swojego światopoglądu i nabycie umiejętności debatanckich, aby potem wziąć udział w ogólnopolskim turnieju debat oksfordzkich, którego Wielki Finał odbywa się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ponadto przez kilka miesięcy mają okazję zdobywać wiedzę w zakresie autoprezentacji i zarządzania projektami.

Celem turnieju jest przede wszystkim nauka sztuki kulturalnej dyskusji i logicznego formułowania argumentów oraz poprawnych wypowiedzi. Ponadto chodzi o umożliwienie licealistom kształtowania światopoglądu i wyrabiania własnego zdania na tematy dotyczące młodzieży – debaty związane są z problemami młodych ludzi. Młodzież ma szanse zweryfikowania własnych przekonań dzięki możliwości spotkania i dyskusji ze znanymi postaciami ze świata biznesu, polityki czy sportu.

W czasie całego turnieju dla uczestników oraz gości odbywać się będą szkolenia z powiązanego z debatami bloku tematycznego, warsztaty z wieloma nagrodami i gadżetami ufundowanymi przez partnerów i patronów (do których należą m.in. przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego - Rafał Bartek czy biuro poselskie Patryka Jakiego).

Turniej eliminacyjny DeBBaty 2019 odbędzie się w czwartek (10.01.18) w III Publicznym Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu i sali Sejmiku Województwa Opolskiego, podczas którego zmierzą się czteroosobowe reprezentacje 4 liceów. Początek o godz. 9:00. Najlepsza opolska reprezentacja zostanie zaproszona na Wielki Finał DeBBat, który odbędzie się 29 marca 2019 w Warszawie. Warto zaznaczyć, że w zeszłym roku do finału zakwalifikowały się aż 2 drużyny z Opola.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2019-01-15, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Akademicki Dzień Kultury Gier już w piątek na UO Na Akademicki Dzień Kultury Gier zaprasza Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży licealnej, ale przyjść może każdy zainteresowany. Spotkanie rozpocznie się w najbli ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Pokibicuj młodym siatkarzom podczas turnieju w hali „Azoty” Młodzi siatkarze z kraju i zagranicy zmierzą się w najbliższy weekend w Hali Sportowej „Azoty” w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2019. Uroczyste otwarcie zawodów w pią ... » więcej 2019-01-15, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica dziękuje swoim darczyńcom To sztandarowe przedsięwzięcie muzyczne organizowane na początku roku przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Leśnica - Gala Noworoczna. Koncerty są podziękowaniem dla darczyńców orkiestry. W tym roku szykowane są dwa koncerty w kinie „Odrodzeni ... » więcej 2019-01-15, godz. 12:27, Patronaty - polecamy Koncert "W kole kolędujmy" już w niedzielę Już po raz 13. Stowarzyszenie 'Opolszczyzna Śpiewa' zaprasza na koncert „W kole kolędujmy”. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (20.01) w kościele pw. św. Karola Boromeusza na osiedlu Chabry w Opolu. Początek o godz. 16:00. Wstęp ... » więcej 2019-01-14, godz. 15:31, Patronaty - polecamy Niezwykłe spotkanie w Muzeum Polskiej Piosenki, czyli dwie Krystyny w MPP - Przyjeżdżała na festiwale w Opolu wiele lat, zna milion anegdot. Dawno jej tu nie było. Tym bardziej ucieszyłem się na to spotkanie - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki, zapraszając na spotkanie z Krystyną Gucewicz. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »