Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-08-27, 10:24 Autor: Barbara Więcek

Piknik "Aktywna rodzina to zdrowa rodzina" już w sobotę

Rodzina [fot. https://pixabay.com/pl]
Rodzina [fot. https://pixabay.com/pl]
Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu zaprasza w sobotę (1.09) na wyjątkową imprezę adresowaną do rodzin z dziećmi. Piknik „Aktywna rodzina to zdrowa rodzina” odbędzie się w godz. 13:00 - 19:00 na Placu Wolności oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Wstęp wolny.
Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla rodziców z dziećmi, ale także dla rodzin dopiero oczekujących na potomstwo. Na miejscu będzie Strefa Wiedzy, w której będą czekać pracownicy szpitala ginekologicznego, m.in. neonatolog, dietetyk, psycholog, położna oraz fizjoterapeuta udzielający porad dotyczących rozwoju dzieci do lat 2. Będzie można również skorzystać z porad prawnika dotyczących świadczeń i uprawnień dla kobiet w ciąży oraz rodziców, np. związanych z urlopem macierzyńskim, wychowawczym, rodzicielskim.

W programie m.in.:
- koncert Arki Noego
- konsultacje ze znanym fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim
- pierwszy w historii Opola wyścig wózków o Puchar Dyrektora Centrum Ginekologii
- pokaz i warsztaty żonglerki w wykonaniu Krzysztofa Riewolda, półfinalisty programu Mam Talent
- warsztaty zdrowego gotowania w ramach Akademii Małego Kucharza
- warsztaty udzielania pierwszej pomocy dzieciom, które poprowadzi PCK
- zajęcia taneczne dla rodziców i dzieci z Żanetą Schwierc, popularyzatorką tańców latynoskich na Opolszczyźnie i właścicielką Bailamos Por Ti
- malowanie brzuchów ciążowych oraz rodzinne sesje zdjęciowe w wykonaniu Joanny Kolasy i Patrycji Mackiel
- zajęcia fitness dla mam i niemowląt
- logiczne łamigłówki dla dzieci

Nie zabraknie również malowania twarzy, skręcania balonów, warsztatów kuglarskich, puszczania baniek mydlanych.

piknik - plakat arka ost.-1Impreza „Aktywna rodzina to zdrowa rodzina” jest organizowana w ramach projektu „Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WO na lata 2014 – 2020.

W ramach tego projektu od kilkunastu miesięcy mieszkańcy powiatów: nyskiego, prudnickiego, opolskiego oraz miasta Opola mogą korzystać z bezpłatnych porad i badań adresowanych do kobiet w ciąży, dzieci do lat 2 i ich rodziców. Wśród nich są m.in. badania prenatalne dla kobiet przed 35. rokiem życia.

Radio Opole objęło imprezę patronatem medialnym.

Zobacz także

2021-04-12, godz. 16:31, Patronaty - polecamy Spotkanie z Katarzyną Grocholą już we wtorek Jedna z najchętniej czytanych polskich autorek powieści obyczajowych - Katarzyna Grochola będzie bohaterką spotkania autorskiego, na które w najbliższy wtorek (13.04) zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Pretekstem jest najnowsza… » więcej 2021-04-12, godz. 16:06, Patronaty - polecamy Trwają 17. Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej - zobacz, co w programie i weź udział online! 'Zalogowani do czytania ' - to hasło tegorocznych Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, które po raz 17. organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. W programie m.in. wystawa ponad stu okładek książek polskich artystów plastyków… » więcej 2021-04-12, godz. 10:59, Patronaty - polecamy O dyskryminacji i jej przeciwdziałaniu - spotkanie online 'Dyskryminacja i jej przeciwdziałanie - teoria i praktyka' - to tytuł ogólnopolskiej konferencji naukowej, którą już po raz czwarty organizują Studencka Poradnia Społeczno-Prawna Bona Fides i Klinika Prawa działające na Wydziale… » więcej 2021-04-07, godz. 14:49, Patronaty - polecamy XX Jubileuszowe Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach zostały przełożone na czerwiec Nowy termin XX Jubileuszowych Indywidualnych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Szachach to 1-6 czerwca. Termin zapisów został przedłużony do 25 maja. Osoby, które zapisały się do tej pory, pozostają na liście startowej chyba… » więcej 2021-04-07, godz. 14:09, Patronaty - polecamy Poznaj Polski Multimedialny Raport Klimatyczny podczas II Szczytu Klimatycznego TOGETAIR To pierwsze tak kompleksowe ujęcie zagadnień poruszonych podczas I Szczytu Klimatycznego 2020, a także podsumowanie dyskusji wokół kluczowych dla Polski wyzwań ekologicznych. Mowa o Polskim Multimedialnym Raporcie Klimatycznym, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »