Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-05-06, 11:17 Autor: Agnieszka Lubczańska

Opolski Ekspres Dęty uczci 11 maja fenomen niedoścignionego pociągu "Latający Ślązak"

Opolski Ekspres Dęty uczci 11 maja fenomen niedoścignionego pociągu na Śląsku [fot. materiały organizatora]
Opolski Ekspres Dęty uczci 11 maja fenomen niedoścignionego pociągu na Śląsku [fot. materiały organizatora]
Koncertem na I peronie stacji Opole Główne w najbliższą sobotę (11.05) o godz. 9:20 rozpocznie się 10. Opolski Ekspres Dęty - inicjatywa dyrygenta orkiestr Przemysława Ślusarczyka. Ekspres wyruszy w tym roku do Wrocławia i poświęcony będzie fenomenowi “Latającego Ślązaka” jako protoplasty pociągów dużych prędkości i nie pobitego do tej pory sprintera na trasie Bytom – Berlin. Odjazd o godz. 10:10. Pociąg jest objęty całkowitą rezerwacją miejsc. Przejazd odbywa się wyłącznie na podstawie specjalnego, bezpłatnego biletu.
Przejazd na trasie Opole Główne – Wrocław Główny – Opole Główne odbędzie się bez postojów na stacjach pośrednich z próbą pobicia rekordu czasu przejazdu pociągu ekspresowego zwanego „Latającym Ślązakiem” z 1937 roku. O tym fenomenie międzywojnia inżynierii kolejowej można więcej przeczytać tu: Latający Ślązak. Fenomen niedoścignionego pociągu na Śląsku.

Przyjazd do stacji Wrocław Główny zaplanowany jest na 10:48. Po spacerze po dworcu wraz z przewodnikiem, w samo południe w Sali Sesyjnej na stacji Wrocław Główny rozpocznie się koncert finałowy. Skład do Opola wyruszy następnie o godz. 14:30. Przyjazd do Opola planowany jest o godz. 15:08.

Muzyczną załogę będą stanowić muzycy z grupy koncertowej el12 Opole Politechnic Band, czyli Orkiestry Politechniki Opolskiej i Orkiestry Dętej ZSE w Opolu oraz Grudzickiej Orkiestry Dętej pod kierownictwem Przemysława Ślusarczyka – pomysłodawcy i realizatora imprezy.

Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy i biletach dostępne są na stronie: http://opolskiekspresdety.opole.pl.

Opolski Ekspres Dęty to wydarzenie, które zdobyło sobie już uznanie i publiczność. Przypomnijmy: w 2013 roku zostało wyróżnione jako "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego”.

Organizatorami inicjatywy są Przewozy Regionalne – Oddział Opolski z siedzibą w Opolu, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Politechnika Opolska. Partnerzy: Przedsiębiorstwo el12 Sp. z o.o. Radio Opole X Opolski Ekspres Dęty objęło patronatem medialny.
X Opolski Ekspres Dęty już 11 maja

Zobacz także

2019-08-22, godz. 17:11, Patronaty - polecamy Gmina Pokój na święto plonów uczci w Zieleńcu Przemarszem korowodów w asyście orkiestry i mażoretek rozpocznie w najbliższą sobotę (24.08) dożynki gmina Pokój. Gospodarzem święta plonów w gminie jest w tym roku wieś Zieleniec. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej. » więcej 2019-08-22, godz. 16:04, Patronaty - polecamy Skarbimierz w sobotę zaprasza do Lipek. Krzysztof K.A.S.A. Kasowski zaproszenie przyjął Największa tegoroczna impreza plenerowa w gminie Skarbimierz odbędzie się w najbliższą sobotę (24.08) w Lipkach. Sołectwo zamieni się w wielkie miejsce festynowe. W programie święta plonów: wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego, dożyn ... » więcej 2019-08-22, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Grodków świętuje dożynki już w niedzielę Źniwa ukończone, czas podziękować za plony. Co roku - o tej mniej więcej porze - w różnych miejscowościach regionu odbywają się dożynki. Tak też będzie w najbliższy weekend m.in. w Grodkowie, Pokoju i w Lipkach. » więcej 2019-08-20, godz. 16:25, Patronaty - polecamy Zespół Frele gwiazdą Regionalnego Festiwalu Śląskich Smaków i Tradycji Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach zaprasza w najbliższą niedzielę (25.08) na Regionalny Festiwal Śląskich Smaków i Tradycji. Festiwal rozpocznie o godz. 14:00 występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Kochanowicki Young Band, ... » więcej 2019-08-20, godz. 14:37, Patronaty - polecamy V Opolski Zjazd Pojazdów PRL-u już w niedzielę! Nyski, syreny, fiaty, maluchy, polonezy, skody, wołgi i trabanty wyjadą w najbliższą niedzielę (25.08) na ulice Opola. Wszystko w ramach V Opolskiego Zjazdu Pojazdów PRL-u. Fani samochodów z „tamtych lat” będą mieli okazję obejrzeć przeja ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »